Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ocieplenie i wykończenie mojego poddasza użytkowego

Recommended Posts

11 godzin temu, animus napisał:

To na ścianie przy schodach, przedpokój.

A wewnątrz tej skrzyni na schody strychowe?

Tzn gdzieś w rogu na tej ściance co mam za plecami jak wchodzę po schodach...

• 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...

Potrzebuje odkuć tynk i po ścianie od góry do dołu położyć kabel skrętka w ilości przewodów 10 obok siebie :)

Uda się? Czy jakoś te kable przymocować do cegieł przed zagipsowaniem bruzdy?

Przecież na gips przykleja się płyty g-k do ściany, także ta twoja skrętka też będzie się trzymać niczym na super glue :) Może masz takie rynienki specjalne i w nich puścisz a te rynienki schowasz w bruździe. Znajdziesz z pewnością jakiś estetyczny sposób :) Wpisałm hasło - instalacja elektryczna pod tynkiem i kilka obrazków mnie "wzruszyło" do łez.

• 1 miesiąc temu...
15 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Ja przykładowo nie mam, ale zapytam - potrzebujesz wyprowadzenie do podłączenia kotła czy nowe lokum na home office na upalne dni? :) Przecież teraz po wifi się załatwia transmisję danych. Rozwiń temat bo pytanie mnie zaintrygowało.

Z wifi to ja bym miał problem żeby "przeszło" przez mój lany strop więc  powoli kładę sieć LAN (1 gniazdo na pokój).

A pomysł powstał przy ogarnianiu wszystkich kabli TV na strychu.

Do kotłowni to już nie będzie mi się chciało podkuwać tynku i zostanie wifi w razie czego. Chciałem się tylko upewnić :P

W łazienkach i pralni nie zakładam gniazdek, więc pralki, czajniki i co tam jeszcze wymyślą tez po wifi będą musiały "chodzić".

1 godzinę temu, usiek napisał:

Z wifi to ja bym miał problem żeby "przeszło" przez mój lany strop więc  powoli kładę sieć LAN (1 gniazdo na pokój).

A pomysł powstał przy ogarnianiu wszystkich kabli TV na strychu.

Do kotłowni to już nie będzie mi się chciało podkuwać tynku i zostanie wifi w razie czego. Chciałem się tylko upewnić :P

W łazienkach i pralni nie zakładam gniazdek, więc pralki, czajniki i co tam jeszcze wymyślą tez po wifi będą musiały "chodzić".

Powiem CI, że u brata komunikacja między termostatem w pokoju na pietrze a odbiornikiem przy kotle w piwnicy (czyli 2 stropy) idzie po 433 Mhz i daje spokojnie radę. Poza tym masz przecież repeatery i można sygnał podac dalej. A skretkę LAN to możesz nawet kanałem wentylacyjnym puścić. Wifi 5GHz a nawet 2.4 spokojnie przez stropy przejdzie. Ja w kotłowni w piwnicy mam zasięg GSM nawet.

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Powiem CI, że u brata komunikacja między termostatem w pokoju na pietrze a odbiornikiem przy kotle w piwnicy (czyli 2 stropy) idzie po 433 Mhz i daje spokojnie radę. Poza tym masz przecież repeatery i można sygnał podac dalej. A skretkę LAN to możesz nawet kanałem wentylacyjnym puścić. Wifi 5GHz a nawet 2.4 spokojnie przez stropy przejdzie. Ja w kotłowni w piwnicy mam zasięg GSM nawet.

Spece z elektrody mówili, że przez stropy nie pójdzie... a kabel to kabel :)

Ale powiedzieli, że mi więcej pomagać nie będą bo oni chcieli żebym zrobił LAN kategorii 6, a ja powiedziałem, że zrobię kategorii 5.

ps. @animus też gniazdek RJ45 przy okazji dokłada, a @arunapewno też ma jakiegoś LANa :P

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
1 godzinę temu, usiek napisał:

Spece z elektrody mówili, że przez stropy nie pójdzie... a kabel to kabel :)

Ale powiedzieli, że mi więcej pomagać nie będą bo oni chcieli żebym zrobił LAN kategorii 6, a ja powiedziałem, że zrobię kategorii 5.

ps. @animus też gniazdek RJ45 przy okazji dokłada, a @arunapewno też ma jakiegoś LANa :P

Spece, specami z portalu E- idź do piwnicy z dwiema krótkofalówkami PMR -chodzą na 446.xxx Mhz z groszami (prawie jak nadajnik bezprzewodowy do kotła Auraton, SAlus etc. jedna z częstotliwości 433 Mhz) i moc nadajnika 0.5 W. Niech ktoś idzie na piętro i potem mi powiesz, czy się dogadaliście. Prawdą jest, że kabel to kabel, ale bez przesady. Nie po to łącznośc bezprzewodowa wymyślono...itd.:)

28 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Spece, specami z portalu E- idź do piwnicy z dwiema krótkofalówkami PMR -chodzą na 446.xxx Mhz z groszami (prawie jak nadajnik bezprzewodowy do kotła Auraton, SAlus etc. jedna z częstotliwości 433 Mhz) i moc nadajnika 0.5 W. Niech ktoś idzie na piętro i potem mi powiesz, czy się dogadaliście. Prawdą jest, że kabel to kabel, ale bez przesady. Nie po to łącznośc bezprzewodowa wymyślono...itd.:)

Nie mam takich zabawek :)

Ale może już ten LAN zrobię skoro kabel jest i jeden pokój już tynk rozpruty.... :P

Muszę zrobić bo rozwali mi to znowu koncepcję... jedna szafka pod sprzęt TV na strych już kupiona, jeszcze druga szafka rack na parterze będzie.

Dnia 19.05.2021 o 12:17, usiek napisał:

Czy jakoś te kable przymocować do cegieł przed zagipsowaniem bruzdy?

A732.jpg

Dnia 21.06.2021 o 15:09, usiek napisał:

Macie w kotłowniach gniazdka sieciowe RJ45, jak to mówią "komputerowe"?

Nie, mam wystające kable z wtyczką  RJ45 ze ściany, podwieszone w korytku.

Odpowiedniej długości, sięgające do  sterownika.

RJ45CableCutvray3dmodel000.jpg7E37B839-D

20 godzin temu, usiek napisał:

Nie mam takich zabawek :)

Ale może już ten LAN zrobię skoro kabel jest i jeden pokój już tynk rozpruty.... :P

Muszę zrobić bo rozwali mi to znowu koncepcję... jedna szafka pod sprzęt TV na strych już kupiona, jeszcze druga szafka rack na parterze będzie.

OK, to zrób po kablu. Tak tylko wspomniałem, że teścik jeden nie zaszkodzi, żeby nie wierzyc w ciemno we wszystko co jeden spec powiedział a może na oczy ne widział. :). Zatem działaj i rób foty z tej demolki i z postępów. Zawsze komuś się przydadzą. Zatem do dzieła.

• Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeszcze jedno pytanie - uporządkowałem dno i wychodzi na to, że tam jeszcze poniżej poziomu rury do szamba idzie sobie jeszcze drenaż... co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Dziurki na górze uszczelnić taśmą dekarską, zasypać kamieniami i wyrównać, na to folia budowlana i beton? Oczywiście wiem, że nie będę miał już dostępu, ale innego wyjścia nie ma, a z tego dostępu i tak nigdy nie korzystałem. Jakby były problemy to pewnie młot i skucie... Załączam zdjęcia (to pęknięcie wymienię na nowy fragment.    
    • Szanowni pisze w temacie dla mnie trudnym i liczę że dla Was okaże się łatwiejszy i coś podpowiecie. Podpisałem umowę  PGE oczywiście karzą czekać do kwietnia przyszłego roku na podłączenie. Zastanawiam się co zrobić aby przyspieszyć temat. Załączam zdjęcie poglądowe. Mają działkę w drugiej linii zabudowy łączy moja droga która dochodzi do drogi szutrowej należącej do gminy. Po drugiej stronie drogi gminnej jest skrzynka nowo postawiona. Sąsiad z naprzeciwka wybudował dom i podłączyli mu prąd skrzynka jest dość duża. Pytanie moje brzmi. Czy mogę na swój koszt oczywiście przy wsparciu elektryka przeciągnąć pod ziemią kabel do tej skrzynki moją drogą aż do mojego domu i poprosić grzecznie aby to uruchomili :) Według projektu który dostali od mojego architekta zaznaczone jest że ma to być przyłącze do słupa tylko po co skoro możnaby do tej skrzynki. Może wychodzę za dużo do przodu ale koszt i tak będę musiał ponieść przeciągnięcia tego kabla pod moją drogą. Może jak wyjdę z inicjatywą to przyspieszy temat??? hmm
    • Nie ma być wpuszczana w ziemię, a teren przed wykonaniem ogrodzenia winien być wyrównany. Jeśli chciałeś, by fachowcy robili za spychacze, trzeba było się z nimi umówić. Ja nie słyszałem, żeby w zakres wykonania płotu wchodziło również równanie terenu.   PS. A fachowców od ogrodzenia trzeba pilnować. Moja sąsiadka nie pilnowała, to jej "zjechali" z granicy działki prawie metr. Na jej stronę. Czyli moja działka się powiększyła. Wściekła jest za to na mnie, ale co ja winien? Mnie też nie było.  
    • Te obrzeża są tak delikatne, że wystarczy je puścić z 5 cm na ziemię i są w dwóch kawałkach. Nie ma potrzeby ich wkopywać w ziemię, ale lepiej dla nich żeby nie były w powietrzu. A fachowiec co chce to mówi, tak zrobił, bo mu tak pasowało. Po co w ogóle ogrodzenie jak gadzina przechodzi gdzie chce. Kot i tak takie ogrodzenie przeskoczy bez problemu, ale po co się ma wysilać, jak przechodzi sobie pod płotem. Dlatego ja żadnego fachowca nie zostawie samopas, bo nawet w linii prostej nie umie ogrodzenia zrobić. Teraz już po ptakach. Fachowcy od okien skończyli kiedyś u mnie o 23:30 w sobotę i jak trzeba było poprawić, to poprawił i skończył o 23:45. Ale to byli ludzie z polecenia od samego vice prezesa. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
    • Witam mam pytanie. W ostatnim czasie zostało wykonane u mnie ogrodzenie panelowe z podmurówką z płyty. Zostało zrobione to pod moją nieobecność i mam wątpliwości co do fachowości usługi. Mianowicie mogę się mylić ale wydaje mi się iż ta płyta powinna być trochę wpuszczona w ziemię nie wsadzona tylko w osadzenia słupków. Sąsiad ma teren podniesiony i trawę z rolki dzięki czemu woda spływa do mnie, do tego koty bez problemu przechodzą na moją stronę korzystając z luk i mają u mnie wychodek na działce. Fachowiec stwierdził że się nie wpuszczą podmurówki w ziemię tylko teraz trzeba na wieźć ziemi i zasypać luki. Jak wygląda to okiem fachowców dodam jeszcze że panele nie są w linii tylko jak leciało 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...