Skocz do zawartości

Kotły gazowe z otwartą i zamkniętą komorą spalania. Charakterystyka i schematy


Recommended Posts

  • 1 rok temu...
Cytat: "Wbrew często spotykanemu przekonaniu unijne przepisy wcale nie wprowadziły zakazu instalowania kotłów z otwartą komorą." Dyrektywy unijne ErP i ELD które zaczęły obowiązywać od 26-09-2015 roku, zakazują montażu kotłów gazowych do 100kW, których sprawność średnioroczna jes poniżej 86%. Dlatego znikły z dystrybucji kotły niekondensacyjne (tak zwane turbo). Kotły atmosferyczne (tak zwane: z otwartą komorą spalania), też mają sprawność średnioroczną poniżej 86%, ale są warunkowo dopuszczone do dystrybucji i montażu, ale muszą być montowane na wymianę za poprzedni kocioł też atmosferyczny, w budynkach wielorodzinnych, i ze wspólnymi kominami spalinowymi dla kilku kotłów, przy czym wszystkie te warunki muszą być spełnione jednocześnie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Kotły z otwartą komorą spalania mają tylko jedną wielką przewagę nad kotłami z zamkniętą o której nikt nie wspomina reszta to same wady. Mówię o serwisowaniu, a mianowicie te z otwartą chodzą latami bez serwisu a te z zamkniętą muszą myć serwisowane praktycznie co dwa lata i czyszczone, nawet w instrukcji jest co rok ale to przesada. Dla kogoś kto wynajmuje mieszkania może to stanowić zaletę ponieważ zmniejsza koszty, bo akurat w tym wypadku nie interesuje go klasa oraz oszczędność w eksploatacji paliwa którą i tak pokrywa lokator. Oczywiście ja tego nie popieram bo jednak bezpieczeństwo najważniejsze. Kolega ma kilka lokali i doświadczenie więc nawiązałem do rozmowy z nim i tak jakoś postanowiłem napisać o tym.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość serwisant
Wciskają wam ziarno nieprawdy kondensat potrzebuje serwisu co.2lata koszt 350zł ma cienkie kanaliki które się zatykają osadem. Wiatrak potrafi wysiąść po 5latach koszt 600zł w atmosferycznym jedyna możliwa awaria to elektronika. Lub sam palnik. Czyli na kondensacie 400zł to.sam serwis co roku czy na gazie faktycznie tyle oszczędzą hmm kwestia regulacji
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Praktyk
Kotły nie są teraz tańsze. Patrząc na ceny zapłaciłem kilkanaście lat temu za kocioł 1/3 dzisiejszej ceny. Mowa o kotle 2 funkcyjnym 24kW otwarta komora do dzisiejszego z zamkniętą komorą.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...