Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Czy zastosować folię refleksyjną pomiędzy deskowanie a wełnę mineralną?

Recommended Posts

Jak będzie wentylowana połać dachu? Ile i jakich ma mieć warstw wraz z pokryciem, gdzie będą szczeliny wentylacyjne?

Folia refleksyjna (metalizowana) oddzielona od ocieplenia szczeliną wentylacyjną może obniżyć straty ciepła. Ale źle ułożona może zepsuć wentylacje połaci dachu. Dlatego pytam o układ warstw.

Folie refleksyjną ewentualnie umieszcza się jako paroizolacje od strony pomieszczenia pozostawiając dystans do poszycia np. z płyt g-k. Od strony pokrycia  dachu - pod  deskowaniem - umieszcza się folię paroprzepuszczalną, która również pełni funkcję ochrony przed wydmuchiwaniem  wełny.

• Lubię to 1

33 minuty temu, Pomocnik napisał:

Jak uważacie, czy zastosować folię refleksyjną pomiędzy deskowanie a wełnę mineralną (zachowując dylatację)? Mój kier. budowy mi tak zaleca, mówi, że to zapobiega wywiewaniu wełny. Sam nie mam zdania. Co radzicie?

I to musi być akurat folia refleksyjna?

Twój kierbud naciąga Cię na koszty.

Folia folii nierówna, ale w tym miejscu w swojej funkcji całkowicie bez sensu.

• Lubię to 1

Jeżeli ma coś zapobiegać przed intensywnym przepływem powietrza pod deskowaniem to powinna być to wiatroizolacja. To są membrany paroprzepuszczalne, a folie aluminiowe mają bardzo duży opór dyfuzyjny. Dlatego są stosowane od wnętrza pomieszczeń jako paroizolacje. 

Wywiewanie wełny to problem z produktami do ocieplenia o bardzo małej gęstości.

Edytowano przez Eksperci Rockwool (zobacz historię edycji)

Bardzo dziękuję za wszelką informację. Myślę, że ta ostatnia mi wszystko wytłumaczyła. Otóż faktycznie chodziło o folię miedzy deski a wełnę ( nawiasem pisząc jaką wełnę zastosować?). Czyli tu stosujemy wiatroizolację (membranę paroprzepuszczalną), potem dwie warstwy wełny i folię aluminiową lub membranę paroizolacyjną. Czy dobrze to zrozumiałem?

Dokładnie.

W przypadku folii refleksyjnej wymagana jest jeszcze pustka powietrzna aby mogła ona zadziałać zgodnie z przeznaczeniem.

Wełnę dobierasz kierując się ilością miejsca na nią i współczynnikiem lambda wełny tak żeby uzyskać wymagany współczynnik przenikania ciepła.

Jeśli za cel przyjmiesz normy które wejdą w życie w 2021roku to na pewno będzie dobrze.

• Lubię to 1

Krokwie mają wysokość 20 cm. Myślałem dać wełnę 15 cm, żeby zachować 5 cm szczelinę, potem drugą warstwę wełny też 15 cm.

Dobrze.

Nastepnie folię paroizolacyjna.

Jeśli refleksyjna, to około 2cm odstepu do plyty sufitowej gk

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Twój domek Cię kocha. Zakochani często się obrzucają śnieżkami jak za oknem biało i pięknie
    • Tak, to narożnik ściana i k-g. Na suficie poddasza w sypialni k-g.  Wiem, wczoraj przy odśnieżaniu zostałam "zaatakowana" osobiście.
    • Niema nic gips odrazu do profila ale bedzie zdjety sufit wiec moge dac folie ale czy to wystarczy czy musze zrobic kominki wentylacyjne w dachu bo juz niewiem szlak mnie trafia kupilem mieszkanie kupe kasy wsadzilem a tu leje sie z sufitu a dach byl zmieniany 5 lat temu od nowa to. Os jak barak robotniczy
    • Te pęknięcia jaka to ściana, na styku? Zapora śnieżna na lato do obsadzenia na obu połaciach. Zapory zamontuj nad przejściami komunikacyjnymi, nie tylko samochód może ucierpieć.      
    • To jeszcze przemyślę.  Wklejam efekt działań . Pan Czesław przeciął listwę wzdłuż i taką wąską wpakował, gdzie należało. Wklejam efekt. Jutro ma być kolejny dzień działań (o ile dojedzie, bo u mnie zima na całego). W związku z tym pytanie. Czym najlepiej zakitować pęknięcia w narożnikach i takie sufitowe, które widać na ostatnim zdjęciu. Mam biały gips, o którym pisał Bajbaga. Dać siatkę? Na sufit też? Gips zwykły, z włóknem szklanym ? Może pękać dalej.  O właśnie mi się zsunęła "niespodzianka" na podjazd, na ranne pracowanie nad figurą .   W temacie zima. Okazało się, że kompletnie nie przemyślałam projektu pod kątem śniegu spadającego z dachu. Inne kwestie owszem, ta mi umknęła. I tak, by wjechać do garażu, tudzież uskutecznić proces w odwrotnym kierunku, muszę się sporo namachać. Piszę o tym ku przestrodze innych, o ile ktoś będzie czytał. Na dachu widać ostatnią, niezsuniętą "porcję". Niestety dziś była nowa dostawa i dach znów jest biały. Przypomniał mi się filmik o domku w Karkonoszach... Zamiecie są takie, że moja ozdoba na drzwiach jest przyprószona śniegiem. Zwierzyniec dość szczęśliwy. A z ostrokrzewu zniknęły kulki. Nawet nie wiem kiedy i kto się nimi uraczył.
  • Popularne tematy