Skocz do zawartości

Czy zastosować folię refleksyjną pomiędzy deskowanie a wełnę mineralną?


Recommended Posts

Napisano

Jak będzie wentylowana połać dachu? Ile i jakich ma mieć warstw wraz z pokryciem, gdzie będą szczeliny wentylacyjne?

Folia refleksyjna (metalizowana) oddzielona od ocieplenia szczeliną wentylacyjną może obniżyć straty ciepła. Ale źle ułożona może zepsuć wentylacje połaci dachu. Dlatego pytam o układ warstw.

Napisano
33 minuty temu, Pomocnik napisał:

Jak uważacie, czy zastosować folię refleksyjną pomiędzy deskowanie a wełnę mineralną (zachowując dylatację)? Mój kier. budowy mi tak zaleca, mówi, że to zapobiega wywiewaniu wełny. Sam nie mam zdania. Co radzicie?

I to musi być akurat folia refleksyjna?

Twój kierbud naciąga Cię na koszty.

Folia folii nierówna, ale w tym miejscu w swojej funkcji całkowicie bez sensu.

Napisano (edytowany)

Jeżeli ma coś zapobiegać przed intensywnym przepływem powietrza pod deskowaniem to powinna być to wiatroizolacja. To są membrany paroprzepuszczalne, a folie aluminiowe mają bardzo duży opór dyfuzyjny. Dlatego są stosowane od wnętrza pomieszczeń jako paroizolacje. 

Wywiewanie wełny to problem z produktami do ocieplenia o bardzo małej gęstości.

Edytowano przez Eksperci Rockwool (zobacz historię edycji)
Napisano

Bardzo dziękuję za wszelką informację. Myślę, że ta ostatnia mi wszystko wytłumaczyła. Otóż faktycznie chodziło o folię miedzy deski a wełnę ( nawiasem pisząc jaką wełnę zastosować?). Czyli tu stosujemy wiatroizolację (membranę paroprzepuszczalną), potem dwie warstwy wełny i folię aluminiową lub membranę paroizolacyjną. Czy dobrze to zrozumiałem?

Napisano

Dokładnie.

W przypadku folii refleksyjnej wymagana jest jeszcze pustka powietrzna aby mogła ona zadziałać zgodnie z przeznaczeniem.

Wełnę dobierasz kierując się ilością miejsca na nią i współczynnikiem lambda wełny tak żeby uzyskać wymagany współczynnik przenikania ciepła.

Jeśli za cel przyjmiesz normy które wejdą w życie w 2021roku to na pewno będzie dobrze.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...