Skocz do zawartości

Ściany, wieniec czy dobrze wykonane?


Recommended Posts

 Witam, Mam trochę obawy co do efektu wykonania wieńca na piętrze domku jednorodzinnego. Wydaje mi się, że chyba nie jest dobrze. Nie znam się na tym, dom jest stawiany przez Dewelopera i nie wiem czy zwrócić mu na to uwagę. Górny wieniec był wykonywany nie dawno przy aktualnych warunkach pogodowych. Czy jest to poważna sprawa czy można to zostawić? Proszę o poradę co zrobić w tej kwestii. Trochę mam obawy. Proszę też o informacje czy wymagane jest spoinowanie ściany? Mam obawy też do samego wykonania murłat. Na zdjęciu widać aktualny stan ścian i wieńców. Deweloper aktualnie zabrał się za izolację, nie chciałbym czegoś przegapić. Bardzo proszę o opinie. Czy da się ewentualne wady naprawić, czy to poważna sprawa, że lepiej  wycofać się z takiej inwestycji?

 

 20181216_134235.thumb.jpg.26a98e87b7e10d985b2b166ca71c1f83.jpg 

20181216_134241.jpg

20181216_134422.jpg

20181216_134729.jpg

20181216_134852.jpg

20181216_134943.jpg

IMG_20181125_150230.jpg

IMG_20181125_150457.jpg

IMG_20181201_141233.jpg

IMG_20181201_141339.jpg

Link do komentarza

Podejdź kiedyś do budowlańców i podpytaj kto jest kierownikiem ale tak aby nie było szefostwa wtedy...

Nie wiem, czy ty jako przyszły właściciel nie możesz zgłosić do nadzoru aby sprawdzili czy prace są prowadzone zgodnie z projektem itd.

Co do spoinowania tutaj widac pustaki pióro+wpust więc spoina wymagana jest tylko w poziomie. Aczkolwiek nie oznacza to, że można pzozostawiac dziury w ścianach.

Tutaj problemem jest też zagęszczenie betonu w wieńcu - czy Panowie Profesjonaliści zwrócili na to uwagę czy udają, że nie ma tematu ?
Do tego nie potrzeba projektu.

Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jeśli masz wątpliwości, to może warto zatrudnić własnego inspektora nadzoru?

Zażądaj od dewelopera (pisemnie!) umożliwienia inspektorowi sprawdzenia jakości wykonanych robót w związku z wątpliwościami dotyczącymi wieńca.

To dodatkowy koszt, ale może warto go ponieść dla własnego spokoju? A i deweloper będzie się bardziej starał. Bo na tych pierwszych zdjęciach to wygląda, jakby dorzucono do betonu trochę gruzu, albo wylano go na gruz.

 

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi. Z uwagą dotyczącą wieńca zwróciłem się już do dewelopera, przyznał rację i ma to naprawić. Obawiam się tylko tego, że jeżeli teraz taka rzecz wyszła to czy więcej takich niespodzianek nie będzie? Czy da się je wykryć na tym etapie lub podczas odbioru? Mam jeszcze uwagę co do ścian frontowych, czy nie są za wysoko właściwie pod sam dach, czy nie będzie mostków i przez to pleśni?

Czy przerwanie wieńca przez komin jest ok. Dolny strop był wylewany, górny już nie. Czy jeżeli naprawią wieniec to czy będzie można potwierdzić jego naprawę po odbiorze budynku?

Spróbuj jeszcze podziałać z kierownikiem i inspektorem. Nie wiem tylko czy deweloper przez to się nie obrazi i pozostawi mi na koniec niespodziankę typu "zgniłe jajko".

Link do komentarza
11 godzin temu, osowam24 napisał:

Kierownik budowy jest ze strony dewelopera, próbowałem go znaleźć poprzez nadzór budowlany ale niestety nie mogą udzielić takiej informacji. 

Przecież informacja kto jest kierownikiem budowy znajduje się na tablicy informacyjnej wraz z nr tel  do kierownika.

Tablica informacyjna jest obowiązkowa na budowie.

Link do komentarza
Dnia 17.12.2018 o 22:56, osowam24 napisał:

Wydaje mi się, że chyba nie jest dobrze.

Z fotek wydaje ię, że wieńce wylewano częściami - a wg mnie powinny byc monolitem - czyli wieniec powinien być wylewany calościowo, być monolitem.

Ale czy to może rodzić jakieś niebezpieczeństwo - zależy od miejsca łączenia "części" wieńca. Powinien to ocenić konstruktor.

Natomiast drobne otwory, nierówności można wypełnić zaprawą regeneracyjną.

Link do komentarza

Czy nie było to by przesadą jak na budowę ściągnąłbym swojego inspektora? Czy deweloper może go nie wpuścić? Czy mam prawo do wglądu w dokumentację i jej skierowanie? Widząc co się stało mogę mieć obawy co do jakości robót. Czy jest sposób na sprawdzenie test czy wieńce posiadają projektowaną wytrzymałość?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...