Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

osowam24

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O osowam24

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dzięki, spróbuję się zorientować w tacie. Najciekawsze jest to, dzisiaj się dowiedziałem, że kierownikiem budowy jest prezes firmy deweloperskej która stawia budynek:)
 2. Czy nie było to by przesadą jak na budowę ściągnąłbym swojego inspektora? Czy deweloper może go nie wpuścić? Czy mam prawo do wglądu w dokumentację i jej skierowanie? Widząc co się stało mogę mieć obawy co do jakości robót. Czy jest sposób na sprawdzenie test czy wieńce posiadają projektowaną wytrzymałość?
 3. Tak spróbuję jutro znaleźć tablicę.Moze uda się odczytać kierownika.
 4. Dziękuję za odpowiedzi. Z uwagą dotyczącą wieńca zwróciłem się już do dewelopera, przyznał rację i ma to naprawić. Obawiam się tylko tego, że jeżeli teraz taka rzecz wyszła to czy więcej takich niespodzianek nie będzie? Czy da się je wykryć na tym etapie lub podczas odbioru? Mam jeszcze uwagę co do ścian frontowych, czy nie są za wysoko właściwie pod sam dach, czy nie będzie mostków i przez to pleśni? Czy przerwanie wieńca przez komin jest ok. Dolny strop był wylewany, górny już nie. Czy jeżeli naprawią wieniec to czy będzie można potwierdzić jego naprawę po odbiorze budynku? Spróbuj jeszcze podziałać z kierownikiem i inspektorem. Nie wiem tylko czy deweloper przez to się nie obrazi i pozostawi mi na koniec niespodziankę typu "zgniłe jajko".
 5. Dom jest stawiamy przez dewelopera i niestety za dużo nie mogę zrobić. Kierownik budowy jest ze strony dewelopera, próbowałem go znaleźć poprzez nadzór budowlany ale niestety nie mogą udzielić takiej informacji.
 6. Witam, Mam trochę obawy co do efektu wykonania wieńca na piętrze domku jednorodzinnego. Wydaje mi się, że chyba nie jest dobrze. Nie znam się na tym, dom jest stawiany przez Dewelopera i nie wiem czy zwrócić mu na to uwagę. Górny wieniec był wykonywany nie dawno przy aktualnych warunkach pogodowych. Czy jest to poważna sprawa czy można to zostawić? Proszę o poradę co zrobić w tej kwestii. Trochę mam obawy. Proszę też o informacje czy wymagane jest spoinowanie ściany? Mam obawy też do samego wykonania murłat. Na zdjęciu widać aktualny stan ścian i wieńców. Deweloper aktualnie zabrał się za izolację, nie chciałbym czegoś przegapić. Bardzo proszę o opinie. Czy da się ewentualne wady naprawić, czy to poważna sprawa, że lepiej wycofać się z takiej inwestycji?
×
×
 • Utwórz nowe...