Skocz do zawartości

Wełna niebezpieczna?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Słyszałem, że podczas montażu wełny trzeba bardzo uważać na oczy, skóre i drogi oddechowe, podobno włókna wełny są niebezpieczna dla zdrowia?
Czy to jest prawda że powinno się zabezpeczać maseczką twarz, zakładac okulary , rekawicę itd.


Witam .Wełna kamienna teraz to super materiał ,pyli tak jak szlifowany gips,szlifowane drewno itp,środki ochronne takie jak do każdego takiego materiału.Natomiast wełna szklana to jest dopiero wściekły materiał,pył powoduje takie swędzenie że proszę siadać,pokrzywy przy tym to balsam.Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Napewno drażni skórę, oczy i gardło, ale tylko podczas układania, natomiast szczególnie wełna Rockwool (mineralna) to naturalny materiał więc nie może być niezdrowa. Myślę, że wełna szklana np. Isover napewno jest gorsza przy układaniu, bardziej drażni i szkło może wbić się w drogi oddechowe. Poza tym później dajemy folię i coś jeszcze np. karton gips.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Napewno drażni skórę, oczy i gardło, ale tylko podczas układania, natomiast szczególnie wełna Rockwool (mineralna) to naturalny materiał więc nie może być niezdrowa. Myślę, że wełna szklana np. Isover napewno jest gorsza przy układaniu, bardziej drażni i szkło może wbić się w drogi oddechowe. Poza tym później dajemy folię i coś jeszcze np. karton gips.



A to znaczy że wełna mineralna nie podrażnia? Tylko szklana drażni oczy powoduje kaszel itp.?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...