Skocz do zawartości

paulona

Uczestnik
 • Posty

  268
 • Dołączył

 • Ostatnio

paulona's Achievements

Bywa

Bywa (2/4)

2

Reputacja

 1. Mąż mówi że w kaszę się dmucha.Zawsze myślał że konserwator to po ASP,wydziale architektury którejś z polibud i ma tyle zleceń że nie wie w co ręce włożyć.Tu się okazuje że dorabiać trzeba mozaikami jak glazurnik jaki. Coś to dziwne jakieś
 2. Mąż mówi że to marnotrawstwo drewna.
 3. Mąż mówi że to potrzebuje 21kw i w mieszkaniu można zapomnieć.Piecyk gazowy nie wybucha trzeba mu w tym pomóc.Wentylacja i poprawna instalacja z zabezpieczeniami i alarmem i nie ma strachu
 4. Mąż mówi że rozwiązanie z piecem na ekogroszek czy miał to najlepsze co można zrobić gdy nie ma gazu ziemnego.Solar na ciepłą wodę po sezonie grzewczym.
 5. Mąż mówi że można spróbować w ochronie środowiska anonimowo poprosić o kontrolę ze sprawdzeniem kwitów za wywóz szamba.Może się uda?
 6. Mąż mówi że z rodziną to na zdjęciu się dobrze wychodzi.Już w trakcie budowy będzie kocioł
 7. Mąż mówi że nie ma co myśleć tylko załatwiać papiery bo to trwa,tak by zdążyć zalać fundamenty w tym roku.Podciągnąć media itd.Pustak ceramiczny plus styropian 12cm i tynk cienkowarstwowy to ekonomiczne rozwiązanie.
 8. Mąż mówi że to ciężka sprawa!Jak nie udowodnisz że rezygnacja faktycznie miała miejsce teraz a datowano ją tak że miała miejsce 7 mcy wcześniej to nic nie poradzisz. Dziennik budowy trzymany u inwestora i wypełniany w jego obecności zapobiega takim sytuacją.Można się zwrócić do GUNB z odwołaniem.
 9. Mąż mówi że rolnicy to po mleko do miasta jadą a mięsko z uboju gospodarskiego to rarytas jest.Na tzw targowisku kupujemy.
 10. Mąż mówi żeby przydział w litrach na osobę zrobić i do miseczek lać,albo po łapach.Kłopot z automatycznymi bateriami jest jeszcze taki że mają ustawioną stałą temperaturę i zimny prysznic wykluczony
 11. Mąż mówi że oszczędzają wodę i łupią po kieszeni.Mają sens tam gdzie zużycie wody jest bardzo duże to znaczy w publicznych toaletach i w prysznicowniach basenowych.
 12. Mąż mówi że nie ma co się przejmować.Zrób dobrze wentylację kuchni,łazienki i pomieszczenia z piecem co.Reszta to tzw pryszczyk.
 13. Mąż mówi że ludzie budują też z patyków i liści palmowych.Trzeba się zdecydować czy ściana konstrukcyjna będzie na zewnątrz czy wewnatrz.Są tacy co zapewniają że ocieplenie od wewnątrz i to najlepiej 30cm to jedyne poprawne rozwiązanie.Jak zapewnić ciągłość ocieplenia od wewnątrz jeśli idzie o wieniec parteru?Ocieplić cały strop?Są sprawdzone i zalecane rozwiazania i nie ma potrzeby kombinowania bo to tylko wpędza w koszty
 14. Mąż mówi że to nie ładnie zarzucać kłamstwo.Lepiej mówić modnie o mijaniu się z prawdą Sprawdż ceny stali,cegieł,cementu itd to zobaczysz jak staniało!Trudno siedzieć z ołówkiem w ręku i liczyć procenty!Rzeczpospolita podała taką wartość wzrostu cen mając dane GUS-u.Oczywiście można wiedzieć lepiej i twierdzić że prasa i GUS kłamie a cykliści i masoneria czycha za rogiem.
 15. Mąż mówi że ceny wzrosły w sosunku do ubiegłego roku ok 20%.Można przyjąc średnia ceną budowy na 2200 do 3000zł/m2 w zależności od sposobu budowy i okolicy.
×
×
 • Utwórz nowe...