Skocz do zawartości

Izolować kanały wywiewne i nawiewne - czym i jak ?


Recommended Posts

Marcinie,

1. Temperatura powietrza w kanale będzie zbliżona do temp. pomieszczenia, wiec izolacja termiczna nie będzie potrzeba. Aczkolwiek zawsze będą jakieś straty.

2. Można zaizolować wełną+płaszcz albo gotowe kanały preizolowane z płaszczem z ocynku.

 

A jakie średnice kanałów? Bo z izolacją powiedzmy min 20mm to już dużo żeby schować "pod tynkiem" ?

Link do komentarza
11 godzin temu, Eksperci Alnor napisał:

A jakie średnice kanałów? Bo z izolacją powiedzmy min 20mm to już dużo żeby schować "pod tynkiem" ?

nawiewny 90x200 pion schodzący ze strychu nieogrzewanego na parter (tu myślałem o styropianie po 2 cm z każdej strony)

wywiewne też pony jedna rura fi 125 a druga fi 100

 

Czy na te rury (spiro sztywne) wywiewne można zastosować by było otulinę kanalizacyjną bo widziałem że są na fi 100 ewentualni na 125 bym dociął kawałek i połączył pianką 

Bo wełna w tynku chyba trochę nie bardzo ?

Link do komentarza

Szum może generować sam przepływ powietrza bez względu na to czy są to kanały nawiewne czy wywiewne.

Izolowanie kanałów i pilnowanie odpowiedniej szybkości przepływu powietrza zapobiegnie przenoszeniu jakichkolwiek dzięków na zewnątrz, np. na obudowę z płyt G-K która może zadziałać jak skrzynka rezonansowa.

Link do komentarza

A co sądzicie o tej otulinie do rur z polietylenu są nawet na fi 110 załatwiło by mi to sprawę rur wywiewnych( oczywiście tylko w tynku) połączenia bym pianką zrobił + taśma .
Czy ta pianka mogła by iść prosto pod tynk jeśli mogę ją zastosować czy może lepiej streczem jeszcze to owinąć?

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...