Skocz do zawartości

Ogrodzenie z bloczka fundamentowego-jak tynkować


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie stawiam właśnie ogrodzenie z bloczka betonowego fundamentowego isie zastanawiam jak i czym najlepiej to otynkować żeby za rok czy 2 tynk nie odpadał z ogrodzenia. Ostatecznie chciałbym go pokryć strukturą jak na domu i nie wiem czy lepiej najpierw dac tynk zeby wszystko ladnie wyrównać i potem siatka klej czy w jakiś inny sposób powinienem to zrobić.?

Link do komentarza
Gość stach

Czytaj kartę techniczną produktu - tu producent nie ściemnia...

Jeśli dzień nie będzie upalny, wystarczy zwykłe zwilżenie - nie zamoczenie i zalanie wodą, bo szpryc będzie spływał.

A jeśli masz wątpliwości - zagruntuj, ale bez przesady, żeby nie zrobić "szklistej" powierzchni, bo też będziesz zbierał tynk z ziemi ...

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Dnia 23.07.2017 o 19:19, Przemo5936 napisał:

Witam

Mam pytanie stawiam właśnie ogrodzenie z bloczka betonowego fundamentowego isie zastanawiam jak i czym najlepiej to otynkować żeby za rok czy 2 tynk nie odpadał z ogrodzenia. Ostatecznie chciałbym go pokryć strukturą jak na domu i nie wiem czy lepiej najpierw dac tynk zeby wszystko ladnie wyrównać i potem siatka klej czy w jakiś inny sposób powinienem to zrobić.?

Witam. Chciałem zapytać - jak się sprawuje Panu ogrodzenie, i jaka metoda w końcu była zastosowana? Też stawiam ogrodzenie z bloczka betonowego fundamentowego i tak jak i Pan swego czasu zastanawiam się jak to wykończyć żeby było dobrze, żeby tynki nie odpadły :)

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Dnia 24.03.2019 o 19:46, Witek123 napisał:

Witam. Chciałem zapytać - jak się sprawuje Panu ogrodzenie, i jaka metoda w końcu była zastosowana? Też stawiam ogrodzenie z bloczka betonowego fundamentowego i tak jak i Pan swego czasu zastanawiam się jak to wykończyć żeby było dobrze, żeby tynki nie odpadły :)

Ogrodzenie sprawuje sie dobrze.  Zrobiłem w ten sposób że na ogrodzenie murowane położyłem siatkę i klej i na to położyłem strukturę taką samą jak na domu.  Jeśli chcesz mogę dołączyć zdjęcie.

Dnia 24.03.2019 o 20:25, retrofood napisał:

Tak się zastanawiam... skąd ta miłość do betonu? Czy u nas wszystko musi być przeciwczołgowe?

Patrząc na to co się dzieje w kraju i pobliskich granicach do wojny może być bliżej niż dalej. :icon_biggrin:  P.S z gustem żony się nie dyskutuje.:yahoo:

IMG_20190808_190808.jpg

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 22.08.2019 o 08:15, Przemo5936 napisał:

 

Patrząc na to co się dzieje w kraju i pobliskich granicach do wojny może być bliżej niż dalej. :icon_biggrin:  P.S z gustem żony się nie dyskutuje.:yahoo:

Tylko że ten beton w płotach przed niczym nas nie uratuje. Ale, skoro ktoś koniecznie musi przygotowywać się do życia w schronie...

Link do komentarza

W zasadzie to "od biedy" można zastosować bloczki ogrodzeniowe do fundamentów. O ile zgadza się wytrzymałość na ściskanie itd. Są przecież takie ogrodzenia jak systemy firmy Joniec, które powstają z bloczków. Nikt tego oczywiście potem nie tynkuje z uwagi na naturalny, atrakcyjny wygląd po wymurowaniu.

Na przykładzie ogrodzenia modułowego - lico "parkanu" może mieć różne faktury i kolory. Ten film można wyświetlić tylko na YT.

https://youtu.be/BYSX-cKl6Pg

joniec_ogrodzenie_faktury.jpg

Link do komentarza
Dnia 23.08.2019 o 11:03, retrofood napisał:

Tylko że ten beton w płotach przed niczym nas nie uratuje. Ale, skoro ktoś koniecznie musi przygotowywać się do życia w schronie...

nie kazdemu musi sie podobać moje ogrodzenie. W planie bylo zeby podobało się dla mnie i dla żony i tak jest.  Można posadzić i tuje zamiast ogrodzenia ale czy to fajne? wątpie.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Przemo5936 napisał:

  Można posadzić i tuje zamiast ogrodzenia ale czy to fajne? wątpie.

 Ładnie wygląda ta trawa ogrodzona betonem. 

Tak się zastanawiam, bo mam tuje wzdłuż ogrodzenia i inne roślinki, czy więcej roboty jest przy utrzymaniu mojego przedogródka, czy też przy pielęgnacji tej trawy ?.:scratching:

Jednak nie mam żadnych wątpliwości że mój jest ładniejszy niż to boisko ogrodzone betonem.:icon_lol:

 

Link do komentarza
Dnia 24.03.2019 o 20:25, retrofood napisał:

Tak się zastanawiam... skąd ta miłość do betonu? Czy u nas wszystko musi być przeciwczołgowe?

Beton jest piękny!

 

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

W Niemczech nie mają takich ogrodzeń i jakoś żyją.

No i co to za życie. Szczególnie u nas. Jakby dewelopera na sąsiedniej działce nie ograniczało ogrodzenie, to i betoniarką i spyczaczem na skróty by dojechał, i sklad by zrobił na wolnym trawniku:takaemotka: takie ci u nas porządki.

Poza tym np. głęboko fundowane ogrodzenie betonowe od str. drogi to dobry ekran akustyczny.

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

A Niemcy to są z innej planety? 

Inna mentalność i prawo. 

Link do komentarza
1 minutę temu, zenek napisał:

Inna mentalność i prawo. 

Mentalność na pewno inna niż Nasza ale jeżeli chodzi o ogrodzenia to jest u nich tak samo jak i u Nas. Swego czasu zjeździłem Niemcy praktycznie wzdłuż i wszerz i nie mogę stwierdzić że u nich nie ma ogrodzeń betonowych.

Link do komentarza

OK, są ogrodzenia ale można też jasno wyznaczyć granice posesji bez parkany na 220 m :) Nie zmienia to faktu, że tego rodzaju ogrodzenie jest wizytówką posesji. Można eksperymentować z różnego rodzaju przęsłami, wkomponować altanę na śmieci. Dobrać bramę wjazdową tak, by nie kłóciła się z całością.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Witam. Kolego Przemo5936 powiedz proszę z czego masz daszki na tych słupkach zrobione oraz parapety poniżej przęseł ?

Jesli można proszę o foto z bliższa w/w elementów.

Przy tynkowaniu rozumiem najpierw nałożyłeś klej i siatkę, wyrównałeś i na to tynk w kolorze tak? Ile m3 poszło Ci tynku?
Ważna sprawa dawałeś styropian np 2cm? Jak jest wilgoć widać fugę w pustakach czy nic nie prześwituje?

Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie do Pana "Przemo5936", jakie odległości Pan zostawiał np w miejscu furtki, jesli furtka ma 90 cm to otwór ile mieć powinien aby ją zamontować? To samo  z przęsłami? Oraz czy tynk również Pan sam własnoręcznie nakładał? Oraz jaka wysokość ma Pana ogrodzenie? 

Powiem szczerze że wyszło pięknie, bardzo bym chciała mieć właśnie takie 😍 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Małgorzata Kaniecka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...