Skocz do zawartości

Jakie regały do spiżarni?


Recommended Posts

Hej,

 

Wybieram właśnie meble do spiżarni. Szukam w sieci i znalazłem coś takiego: 

pol_pl_Regal-metalowy-Hard-Metal-200x100x50-5P-1125-kg-25825_1.jpg

Zastanawiam się, czy taka nośność nie jest przypadkiem za duża i może wystarczyłoby do 90 kg na półkę? Inna sprawa jest taka, czy metalowe półki się sprawdzą, czy może lepiej kupić regal z płytami MDF? Doradźcie, proszę! :)

Link do komentarza

Podczas urządzania domowej spiżarni trzeba zadbać przede wszystkim o to, by rozmieszczenie półek/regałów było funkcjonalne. Sprawdzą się zarówno wyroby metalowe, jak i drewniane czy z płyt drewnopochodnych. Najważniejsze, by zapewniały dużo miejsca do przechowywania (zwłaszcza, jeśli kuchnia nie jest zbyt duża), oraz byśmy mieli do nich łatwy dostęp.

Jeżeli jest taka możliwość, zaplanujmy regały na całą ścianę. Dobrym rozwiązaniem będą głębsze półki, na których bez problemu ustawimy większe przedmioty, np. rozmaite sprzęty gospodarstwa domowego, z których korzystamy tylko raz na jakiś czas (sokowirówka, grill iin.). Przechowywane produkty warto dzielić tematycznie i stosować rozmaite akcesoria do przechowywania, np. stojaki na wino, drewniane skrzynki czy wiklinowe kosze na świeże owoce, warzywa itp.

Link do komentarza

Jest to praktyczne rozwiązanie. Na spiżarnię można też wydzielić fragment kuchni (jako małe pomieszczenie) – np. za pomocą płyt g-k.

Dobrym wyjściem jest również spiżarnia blisko wejścia do domu – przywiezione zakupy można od razu ułożyć na półkach.

Nie zapominajmy jednak, że powinno być to chłodne miejsce - najlepiej w północnej części budynku, z dala od kaloryferów czy piecyków.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 4.05.2017 o 13:46, schody24 napisał:

Hej,

 

Wybieram właśnie meble do spiżarni. Szukam w sieci i znalazłem coś takiego: 

pol_pl_Regal-metalowy-Hard-Metal-200x100x50-5P-1125-kg-25825_1.jpg

Zastanawiam się, czy taka nośność nie jest przypadkiem za duża i może wystarczyłoby do 90 kg na półkę? Inna sprawa jest taka, czy metalowe półki się sprawdzą, czy może lepiej kupić regal z płytami MDF? Doradźcie, prosz

Wygląda na funkcjonalny i praktyczny - pakowny, łatwy w utrzymaniu czystości. Zdjęcie nie oddaje jakości, ciekawe jak z udźwigiem

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moją uwagę zwrócił ten regał > http://www.e-regaly.pl/product-pol-25498-Regal-magazynowy-Standard-II-220x110x50-5P-1000-kg.html#parameters-header 

Cena jest całkiem przystępna i różni się w zależności od ilości półek i wymiarów całego regału. Można dobrać coś odpowiedniego dla siebie. Poza tym konstrukcja stabilna, a płyty są wytrzymałe (materiał MDF), które udźwigną do 200kg. Montaż regału jest bardzo prosty. Precyzyjnie wykonane otwory montażowe umożliwiają skonstruowanie systemu regałów, a także przymocowanie do ściany w celu zwiększenia stabilności i bezpieczeństwa użytkowania. Produkt jest estetyczny, więc może również pełnić funkcję wystroju wnętrz. 

Link do komentarza
43 minuty temu, retrofood napisał:

Te połówki to chyba wielorybie, bo żywy świniak waży wraz z łajnem do 110 kg. Dwie polówki zatem to jakieś 2 x 30 do 35 kg.

Prawie jakbyś mi wmawiał, że dorosłe byki ważą do 600kg :D

1 godzinę temu, Elfir napisał:

w spiżarni? Nie w chłodni?

Spiżarnia zaadaptowana na chłodnię. To i teściową można tak hartować co jakiś czas ;)

 

A tak serio to też nie wiem, po co takie masywne regały. Mam takie na magazynie, ale tam się przydają na stalowe akcesoria...

Link do komentarza
17 minut temu, Takiowaki napisał:

   tak serio to też nie wiem, po co takie masywne regały. Mam takie na magazynie, ale tam się przydają na stalowe akcesoria...

Gadasz jak moj szwagier, kiedy go pytałem po co mu w garażu regały z kątowników 50x50x5. Odpowiedział, że bedzie wyciągał silnik z poloneza i kładł na półkę, więc regał musi to wytrzymać.

Tylko że poloneza pozbył się zanim nawet regał był pomalowany, a następne auto już nie miało instrukcji obsługi, więc teraz zamiast ciężaru 500 kg, na pólkach są oporniki i diody ważące w sumie 5 kg, jako że szwagier jest elektronikiem z wykształcenia i zawodu. Konstruktorem i serwismenem dawnej elektroniki.

Link do komentarza
38 minut temu, Takiowaki napisał:

Mam takie na magazynie, ale tam się przydają na stalowe akcesoria...

15 minut temu, retrofood napisał:

... więc regał musi to wytrzymać.

;)

Kupowałem akurat takie w Casto, 99,00 brutto było za sztukę. Vat sobie odliczyłem...

Nośność niby te 220kg na półkę. 5 półek, 1,80m wysokości, skręcane na śrubki. (nie polecam tych wciskanych, ciężko z ich stabilnością) Zakotwiłem do ściany wedle instrukcji. I leżą "duperele" tak średnio po 140-160kg na półce.

Na lżejsze kartony mam lekkie wsporniki i zwykłe deski.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Kiedy kupowałam regały sklepowe do mojego sklepu od razu zaopatrzyłam się w regały do domu. Kupiłam do garażu. Nie mam męża, ale też panuje w nim niezły bałagan :D i solidne regały do spiżarni i "schowka" pod schodami, aby trzymać tam wszystko czego nie zdołałam upchnąć w szafkach! Regały są masywne i wytrzymają spore obciążenie.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

My zakupiliśmy w castoramie za jakieś 100zł regały z nośnością 220kg na półkę, takie jak na zdjęciu. Skręcane na śruby nie na zawleczki bo tamte wyglądy na tandetne. Mówicie że dużo, zważcie że litrowy słoik waży koło 1kg i na regał o szerokości ponad 1m wejdzie tych słoików na pewno koło 100 sztuk, więc zapas nośności się przyda, lepiej solidnie niż ma nam się to zawalić i narobić tylko bałaganu i szkód.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...

Regały w spiżarni dobrze jest przymocować również do ściany i kupić wersje z dużą nośnością. Z czasem na takich półkach przechowuje się masę ciężkich rzeczy, nie tylko przetwory, ale np. rzadziej używany sprzęt typu sokowirówka, malakser, robot etc. Zapas nośności się więc przydaje.

Metalowe magazynowe regały nie wyglądają najlepiej, ale w spiżarni sprawdzają się bardzo dobrze. Te dostępne w marketach budowlanych są niedrogie.

 

 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Kupcie sobie do spiżarni jakieś normalne fajne regały.

Takie solidne, z wyprzedaży likwidowanych sklepów - są za małe pieniądze.

A te tanie metalowe marketowe, to u mnie się pod ciężarem słoików z kompotami, przetworami, grzybkami i pomidorowymi koncentratami jak ebły - to sprzątania miałem di jutra!

Ugięły się nóżki, słoiki poleciały i żal poświęconego czasu, zbieranych owoców, gotowania, pierdzielenia - przekroczył i tak wartość zbierania tego syfu, szkła , mycia, .......szkoda gadać

Nie dajcie się nabrać

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krótko mówiąc, instalacja nowoczesnej instalacji z grzejnikami i kotłem gazowym będzie kosztować średnio 20-30 tysięcy złotych. Więc cena jest odpowiednia.
    • Hierarchia nie jest dziwna, jest zwyczajna. Taka sama jak wszędzie na świecie. Podstawowym dokumentem prawnie obowiązującym są ustawy parlamentarne. I wydane na ich podstawie rozporządzenia. Bo żaden minister nie może edytować rozporządzeń, jeśli ustawa mu tego nie zleca i do tego nie upoważnia. I to są akty prawne, obowiązujące powszechnie! Wszystkich i zawsze.   Natomiast norma państwowa obowiązuje prawnie wtedy i tylko w takim zakresie, w jakim rozporządzenie do niej odsyła. Czy też na nią się powołuje. Są też normy branżowe (w instalatorstwie normy SEP-owskie), które kiedyś obowiązywały, ale to są już dawne dzieje. Teraz są to tylko zalecenia, które można stosować, ale obowiązku nie ma. Chociaż wypadałoby wtedy wiedzieć, dlaczego się od ich postanowień odstępuje.   Z tego powodu wyrobnicy ściśle stosują się do postanowień norm, bo tak jest po prostu bezpieczniej. Nie trzeba rozumieć dlaczego ma być tak, a nie inaczej, wystarcza stwierdzić, że tak stanowi norma.  Ale ci, którzy sami rozumieją co i po co robią, oraz w jakich warunkach, bywa  ze od norm odstępują, bo mają lepsze rozwiązania. I potrafią je uzasadnić.   Cały rozdział do końca. I to dokładnie!
    • Nie trzymam się ale staram się trzymać...już mam przykłady za sobą w swoim mieszkaniu gdzie nie jest to możliwe. Do którego paragrafu, rozdziału doczytać? Możesz zasugerować, czy po prostu do końca?   @retrofooddzięki, teraz b. rzeczowo.  to jak to się ma do tego:? https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001225/O/D20221225.pdf trochę dziwne hierarchia hmmm.   Rozumiem, że dok z linku najważniejszy: "I to jest dokument podstawowy..."
    • No właśnie. Przepisami obowiązującymi w każdej sytuacji, jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690, wraz z późniejszymi zmianami.   https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001225/O/D20221225.pdf Instalacji elektrycznej dotyczy rozdział 8, od paragrafu 180. A jednym z najważniejszych paragrafów jest ten z nr 183, ale radzę dokładnie przestudiować wszystkie.   I to jest dokument podstawowy. Bo nawet Polskie Normy nie są dokumentem obowiązującym, a jedynie zalecanym. Od postanowień normy można odstąpić w sytuacjach uzasadnionych. Przykład podałem wyżej. Nie da się prowadzić instalacji w strefach do siebie prostopadłych, jeżeli pomieszczenie ma ściany ukośne. Albo okrągłe. A takie są i wcale nierzadko. Innym przykładem był kiedyś nakaz obejmowania połączeniami wyrównawczymi wszelkich elementów metalowych w łazienkach. A więc literalnie go stosując, należało uziemiać zawiasy szafek, albo klucze w zamkach. Co jest absurdem totalnym.      Całej instalacji nie ma technicznego sensu prowadzić np. w podłodze, bo np. lampy wiszą najczęściej na suficie, albo na ścianach. Ale np. większość instalacji gniazdek wtyczkowych - już tak. Łatwiej i taniej prowadzić ją w podłodze. Nie wszystkie oczywiście, bo musimy mieć na uwadze postanowienia paragrafu 188, pkt 2: § 188.  1... 2. W instalacji elektrycznej w mieszkaniu należy stosować wyodrębnione obwody: oświetlenia, gniazd wtyczkowych ogólnego przeznaczenia, gniazd wtyczkowych w łazience, gniazd wtyczkowych do urządzeń odbiorczych w kuchni oraz obwody do odbiorników wymagających indywidualnego zabezpieczenia.   Bo zasadą jest prowadzenie przewodów w liniach prostych, równolegle do krawędzi ścian i stropów. A odległości,  czyli wymiary w strefach, to już jest wymysł speców z SEP. Natomiast Ty się tego trzymasz, jak rąbka mamusi spódnicy. Niepotrzebnie.        
    • @retrofood Dla mnie pod takim czymś kryją się przepisy:   Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to "...przepisach pomocniczych" to te strefy możemy traktować jako zalecenia...prowadź tak, jeżeli się da... Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem również, że zastrzeżeniem jest, że w prawej stronie przewody/rurki mam co powiedzmy 5cm. Przy prowadzeniu tylko przewodów one byłby obok siebie.     Możesz wskazać jak albo krótko opisać co masz na myśli, może coś pominąłem w tych artykułach. Przy tak ogólnym sformułowaniu mogę rozumieć, że miałem prowadzić całą instalację np.: w podłodze lub w suficie w tedy tak, na pewno bardziej da się uniknąć prowadzenia w większości przewodów w ścianach.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...