Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam
jakieś 5 lat temu firma robiła mi dach a wraz z nią podbitkę (a raczej nadbitkę -widoczne są krokwie).
Podbitka oraz krokwie zostały pomalowane jednokrotnie. Niestety nie wiem czym (prawdopodobnie drewnochron barwny - tak wygląda jakby pomalowana była tym specyfikiem-widać strukturę drewna, nie ma jakiś grubej powłoki, więc nie jest to chyba lakierobejca).
Nie wiem czy wcześniej była malowana jakimś środkiem impregnującym (przeciw grzybom itp)
Tam gdzie zacina deszcz powierzchnia jest już zniszczona (farba odchodzi).
Czym teraz malować???
W większości stara powłoka dobrze się trzyma.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
Gość mhtyl
To ja może doradzę z innej strony.
Może zrobić małą przeróbkę? Nabić siatkę, dać klej wraz siatką i pomalować tak wykończoną podbitkę na kolor elewacji. Na pewno będzie to trwalsze od malowania lakierobejcą czy podobnym środkiem, a i estetycznie też będzie wyglądało nieźle.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Oczyścić i dobrać kolorystykę do starej powłoki. Sugerowałbym Tikkurilę. Pozdrawiam.Jak przyjrzałem się z bliska tej podbitce a raczej wystającym krokwiom zauważyłem czarne cętki (kropki). Myślałem że to sadza czy też brud ale na moje oko są to jakieś grzyby może sinizna drewna.
wszystko było malowane drewnochronem jeden raz w kolorze (tak powiedział wykonawca).
zalecił też aby pomalować wszystko jeszcze tez drewnochronem i potem sadolinem (lakierobejcą)-zanim zauważyłem ta czarne cętki.

Co teraz z tym zrobić?
zeszlifować delikatnie papierem potem drewnochronem impregnatem i na to lakierobejca?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciemne plamy wskazują na porażenie drewna sinizną, ale nie wpływa to na wytrzymałośc drewna. Ze względów estetycznych powierzchnię trzeba przeszlifować, pomalować dwukrotnie impregnatem barwiącym i nałożyć warstwę ochronną z lakieru lub lakierobejcy.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
Cytat

Ciemne plamy wskazują na porażenie drewna sinizną, ale nie wpływa to na wytrzymałośc drewna. Ze względów estetycznych powierzchnię trzeba przeszlifować, pomalować dwukrotnie impregnatem barwiącym i nałożyć warstwę ochronną z lakieru lub lakierobejcy.wcześniej miałem malowane drewnochronem impregnat extra, teraz jest nowa wersja drewnochron impregnat extra powłokotwórczy.
Jak dzwoniłem na infolinie powiedzieli, że nie zawiera on już dodatków biobójczych.
Czy jednak mimo wszystko malować tym impregnatem (powiedzieli że na starą wersję można nakładać nową)
Wybierając impregnat innej firmy obawiam się co do kompatybilności dwóch różnych wyrobów-bo impregnaty mają chyba to do siebie że muszą wnikać w drewno.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ewentualnie Vidaron. Kolega mhtyl ma ciekawą sugestię. icon_smile.gif


vidarn zawiera te składniki biobójcze co poprzednia wersja drewnochronu
W karcie technicznej drewnochronu (nowej wersji )niby jest napisane że zawiera produkt biobójczy do ochrony powłoki

Może mimo wszystko malować tym drewnochronem który polecał mi wykonawca, a producent zapewnia że można malować jeden na drugi?

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki biobójcze to moim zdaniem obowiązkowa rzecz w każdym impregnacie do drewna. Przecież to chodzi również o ochronę przed owadami i innego rodzaju owadami. Faktem jest, jak na załączonym screenie, że tworzy to pewne ograniczenia w stosowaniu impregnatu, jednak dla mnie ważniejsza jest skuteczność działania.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 miesiące temu...
 • 2 tygodnie temu...
 • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Nie ma kratki. Mam okap i para z gotowania powinna się wydostać przez okap na dwór, mam także otwarte okno i też nic nie daje. Z tym że jak wspomniałam nigdzie indziej nie ma tych plam, nigdzie w kuchni tylko w salonie na tej jednej ścianie gdzie są regipsy na klej położone. Miesiąc temu malowałam ściany, wcześniej miałam żółte i były tylko delikatnie widocznie, takie odcienie mokrego ale nie aż tak jak jest teraz. Teraz je widać bardzo. Wyszły jakieś 2 tygodnie po malowaniu.  Dodam jeszcze że szwagierka też ma przerobione na mieszkanie z połowy wspólnego budynku, nie ma kratki wentylacyjnej i jej nie wychodzą takie plamy a mieszkają dłużej niż my.
  • Jeśli masz projekt z wentylacja mechaniczną z reku, to bym już nie kombinowała, tylko robiła jak jest. Zwłaszcza, że z tymi kominkami wentylacyjnymi to będzie jeszcze sporo roboty. Poza tym: 1. Kominki wentylacyjne, to kolejne dziury w dachu, czyli potencjalne miejsca przecieków. 2. Mieszkałam kiedyś w domu piętrowym, gdzie zimą, gdy spadało ciśnienie, to przez kanały wentylacyjne napływało z zewnątrz zimne powietrze, a do tego pełne wyziewów kominowych z osiedla. 3. Moi rodzice dorabiali komin wentylacyjny w łazience - puszczony w bok też ok. 4 m rurą spiro do nowego głównego komina w kalenicy (z wolnymi kanałami went.). Wszystko fajnie, tyle tylko, że ta wentylacja... NIE DZIAŁAŁA! Założyli zatem wspomagacz w postaci wiatraczka wywiewnego. Poza sezonem grzewczym jest ok, ale zimą trzeba otwierać okno w łazience, aby wspomagana wentylacja miała skąd czerpać powietrze. No i albo wyziębi się łazienkę, albo wyhodujemy grzyba
  • Możliwe, że taka jest cyrkulacja powietrza i tam się wykrapla na suficie. Ciekawostka. W kuchni jest prawidłowa wentylacja? Czy jest kratka wentylacyjna?
  • Tak miało być regipsy. Plamy są w salonie, nie w kuchni. Odległość plam od kuchenki jakieś 7 m. Nie mogę załadować zdjec, wyskakuje błąd. Okrągłe plamy, które robią się mokre tylko podczas dluzszego gotowania czyli tak jakby była za duża wilgotność w mieszkaniu. I niestety się powiekszaja Udało się, dodaje zdjecia. Dzisiaj właśnie gotowałam zupę i zrobiłam zdjęcie po gotowaniu
  • Czy powietrze z tego okapu (pochłaniacza) jest kierowane na tą ścianę z plamami? Tak zgaduję, bo nie wiem, czy masz okap czy pochłaniacz. Słowo regiony to miały byc regipsy? Sposób mocowania płyt g-k nie powinien mieć znaczenia, o ile ściana jest sucha i się nic na niej nie wykrapla pod płytami. Masz zdjęcia tych plam? Tak będzie łatwiej "zgadywać".
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...