Skocz do zawartości

lukalo

Uczestnik
  • Posty

    232
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    2

Wszystko napisane przez lukalo

  1. kartę oczywiście przeczytałem w pierwszej kolejności. Tam piszą ogólnie że nadaje się na drewno drzew iglastych. i tyle.
  2. Witam Czy do impregnacji elewacji z modrzewia europejskiego nadaje się impregnat np. Drewnochron impregnat extra? pod to oczywiście grunt do zabezpieczenia przed korozją biologiczną tej samej firmy, czy ten rodzaj drewna przyjmie taki impregnat?
  3. vidarn zawiera te składniki biobójcze co poprzednia wersja drewnochronu W karcie technicznej drewnochronu (nowej wersji )niby jest napisane że zawiera produkt biobójczy do ochrony powłoki Może mimo wszystko malować tym drewnochronem który polecał mi wykonawca, a producent zapewnia że można malować jeden na drugi?
  4. wcześniej miałem malowane drewnochronem impregnat extra, teraz jest nowa wersja drewnochron impregnat extra powłokotwórczy. Jak dzwoniłem na infolinie powiedzieli, że nie zawiera on już dodatków biobójczych. Czy jednak mimo wszystko malować tym impregnatem (powiedzieli że na starą wersję można nakładać nową) Wybierając impregnat innej firmy obawiam się co do kompatybilności dwóch różnych wyrobów-bo impregnaty mają chyba to do siebie że muszą wnikać w drewno.
  5. Jak przyjrzałem się z bliska tej podbitce a raczej wystającym krokwiom zauważyłem czarne cętki (kropki). Myślałem że to sadza czy też brud ale na moje oko są to jakieś grzyby może sinizna drewna. wszystko było malowane drewnochronem jeden raz w kolorze (tak powiedział wykonawca). zalecił też aby pomalować wszystko jeszcze tez drewnochronem i potem sadolinem (lakierobejcą)-zanim zauważyłem ta czarne cętki. Co teraz z tym zrobić? zeszlifować delikatnie papierem potem drewnochronem impregnatem i na to lakierobejca?
  6. Witam jakieś 5 lat temu firma robiła mi dach a wraz z nią podbitkę (a raczej nadbitkę -widoczne są krokwie). Podbitka oraz krokwie zostały pomalowane jednokrotnie. Niestety nie wiem czym (prawdopodobnie drewnochron barwny - tak wygląda jakby pomalowana była tym specyfikiem-widać strukturę drewna, nie ma jakiś grubej powłoki, więc nie jest to chyba lakierobejca). Nie wiem czy wcześniej była malowana jakimś środkiem impregnującym (przeciw grzybom itp) Tam gdzie zacina deszcz powierzchnia jest już zniszczona (farba odchodzi). Czym teraz malować??? W większości stara powłoka dobrze się trzyma.
  7. ogrodzenie które planowałem miało wyglądać tak (zdjęcie pierwsze z brązowym klinkierem): czyli jedna warstwa cegieł jako podmurówka, ze słupami stalowymi. Trochę szkoda mi kasy na wykonywanie fundamentu na głębokośc ponad 80 cm pod jedną warstwą cegieł.Ale wiem że jeśli poszedłbym na skróty to w przyszłości by sie to zemściło np wysadzeniem podmurówki. Zastanawiam sie zatem nad wykonaniem tylko fundamentów pod słupy a podmurówkę zastąpić w następujący sposób (uniknął bym robienia pełnego fundamentu a estetyka jest dla mnie zadowalająca) : co o tym sądzicie?
  8. witam przymierzam sie do budowy ogrodzenia. podmurówka z klinkieru, słupki stalowe, przęsła stalowe: jak wykonać fundament: Czy na całości dać poniżej strefy przemarzania poniżej 80 cm (glina) czy tylko pod słupami stalowymi poniżej 80 cm a pomiędzy powiedzmy 60 (kak na rysunku, tylko że zamiast murowanych ja dam stalowe słupy.
  9. ta ziemia "matka" jaką kupowałem nie była taka zła. Jak popadal deszcz to zaczęła wyglądać na żyzną. Nawet znajomy, który pracuje w dużej firmie z branży rolniczej mówił że jest nawet ok. jak się uleży to wiosną pójdzie na to warstwa tej samej ziemi z torfem pod trawę
  10. plastikowa przezroczysta obudowa jest ściągana (na zatrzaski) poniżej filmik: www.youtube.com/watch?v=QXmfP3e1JkA i tam dostała się woda być może tak jak piszesz dopiero ten element zaworu pod tą osłoną jest wodoszczelny. pozdrawiam
  11. Witam problem dotyczy zmywarki bosch. Zmywarka ma aquastop podłączony do wody pod zlewem. Wymieniając kran trochę wody poszło na tenże elektrozawór aquastop. Na plastikowej obudowie zaworu napisane było IP67 czyli odporna na zanurzenie. Obudowa jest ściągana (tak wygląda) i przezroczysta. Mimo że IP67 widać że pod obudową jest woda (zapewne wleciała górą bo tam jest łączenie tej obudowy). czy jest ryzyko przebicia prądu albo jakiegoś zwarcia? (do zaworu podłączony jest przewód elektryczny) Nie otwierałem tej obudowy, zakręciłem wodę i odłączyłem od prądu. Serwis autoryzowany liczy sobie 135 za przyjazd i oględzin albo 160 za wymianę części do tego ewentualnie aquastop 430 zł. Taka sama część na allegro jaką mam zamontowaną w zmywarce oryginalnie to koszt ok 130zł(zdzierstwo!!!!!) Czy jakby co lepiej wezwać fachowca niekoniecznie z autoryzowanego serwisu boscha Jeżeli tak to czy macie jakiegoś sprawdzonego z okolic Poznania Pozdrawiam
  12. ad 2. Dobrze rozumiesz:) przed kopaniem fundamentów ściągnąłem humus(była niezła górka). Po zakończeniu budowy tą ziemią obsypywałem dom, niestety zabrakło i dokupiłem innej (gorszej ale bez tragedii). To ziemią niweluje powstała skarpe tak aby optycznie nie było takiej górki i spokojnie można było wjechać kosiarką.Zatem bez sensu byłoby wywracać wszystko do góry nogami. Pozatym mądry murarz (o którym pisałem wyżej) kazał zamówić tłuczeń betonowo ceglany (gruz0aby podjechać gruszką z betonem noi z tym gruzem pozostałem:) musiałem zamówić koparkę która to sprzątnęła(oczywiście razem z częścią ziemi(dwie wywrotki po 15 ton).Powstało koryto w które nasypałem (ze 40 ton tej ziemi matki:) I Tutaj moja skromna rada: Nie pozwólcie nikomu przywozić tłucznia gruzowego na działkę w celu tymczasowego utwardzenia terenu:) Ale skoro piszecie że tak jak robiłem dotychczas jest ok to dla mnie lepiej dokupić ziemi torfowej na wierzch pod samą trawę niż ściągać stary humus , sypać gorszą ziemię i na to znowu humus , który pewnie i tak przy ściąganiu zmieszałby się z glina. Koparkowy przy kopaniu wody sie do drenu dok0pał i z tego co pamiętam był na głębokosci powyżej 1m. Ale dokładnie nie pamiętam więc pytałem na jakiej głębokości były one kładzione. Pozdrawiam Poziom wody jest dość wysoki (przy obfitych deszczach pewnie nawet 0,5m) dlatego są dreny (nie wszystkie rośliny lubią zalewanie). Ale żdziwiło mnie to że dreny były w glinie skoro ona słabo przepuszcza wodę.
  13. dzieki wypełnienie piachem to pomysł murarza (proszę pozostaw to bez komentarza:))) jeszcze jedno pytanie na działce mam dreny poniemieckie. Przy kopaniu pod wode na jeden trafili (naprawiony) . wydaje mi się że był dośc głęboko - w warstwie gliny-czy to możliwe że robili je w glinie??? na jakich głebokościach można je spotkać.
  14. piwnicy nie mam. Tak jak napisałem, większą część ziemi matki już rozsypałem (zostało mi ostatnie 20 ton). Po prostu gdzieś na forum przeczytałem, że ktoś na całej działce zdjął humus i podsypał czymś gorszym a to pokrył zdjętym wcześniej humusem i dlatego zapytałem czy można na humus sypać tą ziemię matkę i na to cienką warstwę lepszej przesianej ziemi z torfem pod trawę. Tą ziemią matka wyrównuję tylko teren wokół domu aby zniwelować skarpę która powstała z powodu sporego wyniesienia domu ponad poziom 0. Zatem trudno by mi teraz zdejmować wszystko ponownie. chodzi mi o to czy jak robie tak jak wcześniej przedstawiłem na rysunkach jest ok i czy nie zaburzę np jakiegoś odpływu wody w stronę od domu, czy coś takiego??? Ziemia matka, która mi przywieźli jest raczej czysta pojedyńcze grudki gliny, jak spadł deszcz to woda raczej nie stoi zbyt długo, chociaż jak jeżdziła po niej koparkoładowarka trochę zbita się zrobiła. dziękuję za odpowiedź
  15. czy ktoś z was drodzy forumowicze poradziłby coś;) pozdrawiam
  16. wprowadziłem zmiany w rysunkach bo zapomniałem że przy samych fundamentach mam obsypane piaskiem tym co w środku
  17. Witam nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję pytanie , ale spróbuję Z racji tego że działkę mam niżej niż droga musiałem sporo wynieść dom w stosunku do poziomu drogi. Budowa ukończona i teraz zabrałem się za podniesienie terenu wokół domu (ze spadkiem od domu) Grunt to glina, następnie czarna ziemia III klasy (humus). Humus który był zdjęty przed budową, nie wystarczył do obsypania domu. Teraz na tą starą warstwę humusu zacząłem sypać kupioną ziemię matkę (widać że nie jest tak urodzajna jak moja raczej słabiutka -barwa szaro brązowa a ta moja czarna). Na to nowo wysypaną ziemie matkę chcę dać ziemię z torfem pod trawę. Czyli warstwy układały by się następująco -glina -czarna ziemia (humus) (ta która była tutaj pierwotnie) -przywieziona ziemia matka -przywieziona ziemia matka z torfem Czy dobrze robię?
  18. kupiłem i zamontowałem całą aluminiową z otworami. pozdrawiam
  19. Witam jaką taśmę kalenicową do blachodachówki kupić? są różna rodzaje: -z tworzywa ze szczotką (wywietrzniki dachowe) -aluminiwe z włóknina techniczną -z siatka z większymi oczkami -całe z aluminium z otworami niektóre opisane sa jako specjalne do blachodachówki-czy to tylko marketing czy naprawe róznią się one od tych do dachówki? czy moze nic nie dawać pod gąsior (budynek gospodarczy pod spodem membrana, dach 32 stopnie) Profil dachówki jest dość wysoki zatem szczelina jest duża
  20. lukalo

    podłogówka

    rozumiem że wewnątrz grzejnika nie gromadzi się kurz:)))))))))) ponadto bardzo łatwo go stamtąd usunąć)))))))) za to podłogi sie nie wyciera:))))))))))))) dlatego strach przed alergią)))))) pomp mam 5 . raz zawiesiła mi sie w sezonie więc zrobiło sie zimno. Na szczęście szybko udało sie ją odblokować. Odkręciłem odpowietrznik i pogrzebałem śrubokrętem:)
  21. no to w końcu wg ciebie odpowiadając na moje pytanie to 100 cm jest ok czy powinno być mniej (oczywiście biorąc pod uwage wymiary dachu, kąt, wymiary krokwi)??? pozdrawiam
  22. Witaj kolego spójrz na post nr 90 https://forum.budujemydom.pl/budowa-szopki-...t=100&st=50 to jest ta sama konstrukcja. Założyłem nowy temat bo tam pewnie nikt by mi nie odpowiedział. kąt dachu wyszedł mi 32 stopnie a tam nie podałem kąta a teraz wiem że to ma znaczenie dlatego zadałem pytanie
×
×
  • Utwórz nowe...