Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

celestenek

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O celestenek

 • Ranga
  Początkujący
 1. Na wstępie przepraszam, że tak wolno odpowiadam. Co do końca Twojej wypowiedzi: Ja nie reprezentuję Urzędu Marszałkowskiego, tak więc o rozdawaniu dopłat itp. ... nie wiem jakie są zasady, nie znam ich i szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, aby ktokolwiek był w stanie 'ogarnąć' zasady przyznawania niektórych dopłata. Wracając do PROWu. Napisałeś, że 'brzmi to obiecująco ale. . .. Zgadzam się z Tobą, jednak jestem zdania, że jest to jakaś możliwość, opcja, szansa. Wzory wniosków są na stronach Urzędu, jednak warto kontaktować się z kimś, kto starał się o takie dofinansowanie. General
 2. PROW czyli Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, współfinansowany ze środków unijnych daje możliwość modernizacji części gospodarstw. Dokładnych szczegółów nie znam, ale każda placówka Urzędu Marszałkowskiego, która ma w swoim obszarze dział PROWu, na pewno dokładnie poinformuje Cię o możliwościach otrzymania takiego dofinansowania. Wspomniałem o tym, gdyż 'Nowa perspektywa' jest zaledwie do 2020 roku. Co więcej, zmiany 'układu sił' w Unii mogą sprawić, że pieniądze na takie modernizacje będą albo mniejsze, albo w ogóle zostaną wycofane. Dlatego warto tematem zainteresować się
 3. To typowy problem - z drewnem. Dobrze, że masz jakiekolwiek papiery. Jak pisałem wcześniej, problem z drewnem to duży - problem w takich sytuacjach.
 4. Czyli nie możesz oszczędzać na farbie i impregnatach. Musisz wszystko dobrze zabezpieczyć, innego wyjścia nie ma.
 5. Bardzo fajne dofinansowania na usuwanie azbestu można otrzymać z Urzędu Marszałkowskiego danego województwa. Nowa perspektywa umożliwia otrzymanie dotacji na tego typu prace. Gminy oczywiście także się tym zajmują. Generalnie jak wspomnieli przedmówcy, czas jest do 2032 roku. Teoretyczne jest go dużo. Ale warto pamiętać, że puki co są dofinansowanie, a jak to będzie za te kilka lat - trudno powiedzieć. Dlatego planując taką inwestycję, warto pamiętać, że wsparcie, czy to gminne, czy rządowe, może (choć nie musi) być ograniczone.
 6. Wydaje mi się, że drewno będzie najlepszym rozwiązaniem, choć wiadomo, że jest to rozwiązanie najdroższe. Jednak jeśli dysponujesz odpowiednimi środkami, to nie ukrywam, że drewno jest materiałem najlepszym. Każdy kogo znam, myśli podobnie.
 7. Problemem jest drewno. było źle wysuszone, albo stare. Innej opcji nie ma. Nawiasem mówiąc, problem z drewnem to największy problem jaki może się w tym wypadku trafić. Dlatego, jest to rzecz do sprawdzenia w pierwszej kolejności.
×
×
 • Utwórz nowe...