Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie ma jednego ustalonego wzorca, bo pod pewnymi względami nawet czerń może być przyjazna icon_smile.gif
Kolor w salonie dobiera się w zależności od wielkości, oświetlenia, stylu, mody, a zwłaszcza własnych upodobań.
Najczęściej spotykane są kolory neutralne takie jak biel, krem, beż i wszelkiej maści pastele, a ostatnio także szarości, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby salon pomalować w bardziej intensywnym kolorze (pod warunkiem, że dobrze się czujesz wśród takich barw).

Salon może mieć słoneczno żółte (błękitne, niebieskie, turkusowe, zielone) ściany + białe listwy, meble lub tkaniny i będzie to pomieszczenie, w którym chętnie spędzi się czas.

Przykłady tutaj:
przykłady

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez moniss (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Salon to miejsce wielofunkcyjne i reprezentacyjne. Wszystko zależy od tego, czy chcemy naszych gości zaskoczyć i oszołomić czy chcemy utrzymać konwenanse. Pierwsze zakłada odwołanie się do odważniejszych rozwiązań, trendów i ciekawych połączeń. Drugie do przyjętych norm. Czym zaskoczy pierwsze? Zależy wyłącznie od pomysłu. Może to być ściana w kolorze 560 cisza nocy w połączeniu z silnym miodowym odcieniem i ciekawą grafiką.
Drugie rozwiązanie choć zdecydowanie bardziej „poprawne” ma swoje duże plusy –jest uniwersalne, ponadczasowe i znajdzie większą ilość zwolenników. Naturalne materiały, neutralna kolorystyka i stary dobry sprawdzony design.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Moim zdaniem dla każdego będzie to inny kolor, jednak odpowiedź biały jest jak najbardziej w porządku. Aranżacje zaproponowane przez Pana eksperta też są bardzo w porządku, bo biały nie ukrywajmy, jest jednak już dość nudnym i spowszedniałym kolorem. Bardzo szczególnie podoba mi się szczególnie ta pierwsza aranżacja - przyjazny kolor to z pewnością kolor radosny i pozytywny.
Link do komentarza
Trudno się nie zgodzić z moniss, że najbardziej kojące są neutralne i pastelowe kolory, ale właściwie dobór kolorów to bardzo indywidualna sprawa. Kogoś może razić czerwień na ścianach, a mnie po paru latach takiego koloru na co dzień w ogóle on już nie ruszał, raczej wyglądał przytulnie i kojarzył się z domem.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
zgadzam się z styloteką, połączenie szarych ścian z turkusowymi dodatkami jest przepiękne. W ogóle szare ściany są bardzo uniwersalne, właściwie każdy kolor dodatków będzie pasował. Kiedy wnętrze się opatrzy to można pozmianiać akcesoria i już jest inaczej icon_smile.gif Wszystko też zależy jakie kolory się preferuje. Szary jest piękny, jednak nie wszyscy lubią chłodne odcienie. Fajnie wyglądają też żółte ściany. Kiedyś miałam taki kolor pokoju, jak się do niego wchodziło to miało się wrażenie, że jest się na wakacjach ;)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Moim zdaniem dla każdego będzie to inny kolor, jednak odpowiedź biały jest jak najbardziej w porządku. Aranżacje zaproponowane przez Pana eksperta też są bardzo w porządku, bo biały nie ukrywajmy, jest jednak już dość nudnym i spowszedniałym kolorem. Bardzo szczególnie podoba mi się szczególnie ta pierwsza aranżacja - przyjazny kolor to z pewnością kolor radosny i pozytywny.


Za najbardziej przyjazne kolory ścian uznaje się kolory neutralne. Najbardziej neutralna jest biel, która nie musi, a nawet nie powinna, być śnieżnobiała. Biel może mieć wiele odcieni, tzw. złamane biele są bardzo przyjazne – dobrze czujemy się takim otoczeniu, wszystkie inne kolory dobrze się komponują z białym tłem.
Jeszcze bardziej przyjazne są delikatne beże i szarości. W salonie dobrze byłoby użyć farby odpornej na zabrudzenia. Takie właściwości mają farby Śnieżka – Satynowa i z serii Barwy Natury. Farby te mają też duży wybór przyjemnych w odbiorze kolorów. Żeby mieć pewność, że efekt będzie taki, jak oczekiwany, lepiej wybrać jak najbardziej subtelne odcienie.

http://www.sniezka.pl/produkt/sniezka-satynowa
http://www.sniezka.pl/produkt/sniezka-barwy-natury

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Moim zdaniem najbardziej przyjazne sa jasne kolorki ;) Sama mam u siebie w pokoju jasny kolor i czuje się w nim o wiele lepiej niż w innym . Zmienia sie myslenie i wgl ;) A mam kanarkowo żółty



Ja mam beże od Śnieżki, bo żółty wg. mnie bardziej do pokoju dziecka pasuje, ale kanarkowy jeszcze uszedłby w tłoku. Dużo zależy też od mebli i innych sprzętów jakie posiadamy. A meble mam ciemno brązowe.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Ja planuję taki szarobłękitny dać w salonie. Będzie tam pasował, a nie wyjdzie jak budyń waniliowy. Zauważyliście, że większość mieszkań w Polsce ma taką kolorystykę? Inna kwestia, że nie wszędzie będzie pasować ten czy inny kolor. Zawsze można poradzić się jakiegoś fachowca od urządzania wnętrz. Co do samego tematu przyjaznego koloru: zależy co przez to rozumiesz. Ciemny salon w chłodnej tonacji kolorystycznej też może być przytulny. 

Link do komentarza

Biel jest barwą, która najsilniej odbija światło i najbardziej powiększa optycznie przestrzeń. Te właściwości bieli Sprawiają, że jest to kolor ponadczasowy, i nawet jeśli ktoś nie przepada za bielą to wybiera ją właśnie ze względu na te właściwości i albo zestawia z kolorowymi dodatkami albo sięga po złamaną biel.  To kolor neutralny a więcpasuje do wszystkiego i wspaniale wygląda w różnych aranżacjach, stylach i odsłonach. Szary kolor jest wciąż bardzo modny i podobnie jak biel należy do barw naturalnych. Szarość posiada wiele odcieni od stalowych –zimnych po bardzo ciepłe w odbiorze tonacje. Podobnie jak biel posiada tylu zwolenników co i przeciwników. No cóż, każdy z nas widzi i czuje kolory nieco inaczej, dlatego dyskusja o barwach jest prawie zawsze trudna.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza

Najlepiej wybrać neutralne kolory ścian, a świeżość wprowadzić przez dodanie dekoracji w żywszych odcieniach. Najlepiej do salonu sprawdzą się odcienie szarości i beże. Unikałbym za to odcieni niebieskiego i zielonego, bo prawie zawsze wyglądają one słabo na ścianach. Polecam też popróbować ze strukturą ściany, można położyć tynk dekoracyjny lub coś podobnego. Według mnie efekt będzie lepszy niż pomalowanie ściany na żółto jak na zdjęciu, które pojawiło się gdzieś wyżej.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ta sprawa nie jest tak do końca ściśle określona w przepisach. Trzeba też uwzględnić pewną praktykę, która się wytworzyła.   Przede wszystkim zawsze wymagane jest sporządzenie opinii geotechnicznej. Mamy na to konkretny przepis, który zawiera Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz.U. 2012 poz. 463)   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną   W przypadku domów jednorodzinnych najczęściej sporządza ją projektant budynku lub projektant dokonujący adaptacji projektu gotowego. Z zastrzeżeniem, że najczęściej stosuje się tu coś co można nazwać najniższym poziomem wymagań. Wynika to ze specyfiki domów jednorodzinnych, czyli zwykle obiektów zaliczanych do tzw. pierwszej kategorii geotechnicznej. Mówiąc w ogromnym skrócie, są one niewielkie i o prostej konstrukcji, posadowione na gruntach nośnych, jednorodnych i przy poziomie wód gruntowych poniżej poziomu posadowienia (proste warunki gruntowe). Teraz pojawia się pytanie na jakiej podstawie w takich sytuacji projektant ma określić kategorię geotechniczną konkretnego obiektu (domu)? W cytowanym powyżej rozporządzeniu zakres wymaganej dokumentacji różnicuje się przede wszystkim ze względu na kategorię obiektu budowlanego. Zgodnie z zasadą, że im trudniejsze warunki gruntowe i/lub bardziej skomplikowany obiekt, tym i wymagany zakres dokumentacji jest większy. Znajdziemy tam ogólny zapis:   § 4. 4 Kategorię geotechniczną całego obiektu budowlanego lub jego poszczególnych części określa projektant obiektu budowlanego na podstawie badań geotechnicznych gruntu, których zakres uzgadnia z wykonawcą specjalistycznych robót geotechnicznych.   Swoiste doprecyzowanie stanowi tu kolejny przepis:   § 6. 2. Dla obiektów budowlanych pierwszej kategorii geotechnicznej zakres badań geotechnicznych może być ograniczony do wierceń i sondowań oraz określenia rodzaju gruntu na podstawie analizy makroskopowej. Wartości parametrów geotechnicznych można określać przy wykorzystaniu lokalnych zależności korelacyjnych.   Najwyraźniej jednak powyższy zapis należy traktować jako zalecenie, nie zaś „sztywny” wymóg. Tym bardziej, że w przypadku obiektów zaliczanych do pierwszej kategorii geotechnicznej nie ma wymogu przedstawienia dokumentacji z przedstawionych badań. Wróćmy tu do § 7. 1., który należałoby interpretować wraz z kolejnymi punktami:   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną. 2. W przypadku obiektów budowlanych drugiej i trzeciej kategorii geotechnicznej opracowuje się dodatkowo dokumentację badań podłoża gruntowego i projekt geotechniczny. 3. W przypadku obiektów budowlanych trzeciej kategorii geotechnicznej oraz w złożonych warunkach gruntowych drugiej kategorii wykonuje się dodatkowo dokumentację geologiczno-inżynierską, zgodnie z  przepisami ustawy z  dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. Nr 163, poz. 981).   W związku z tym wytworzyła się praktyka, w której projektant zawsze sporządza opinie geotechniczna, lecz w przypadku pierwszej kategorii geotechnicznej nikt nie wymaga od niego przedstawienia w tej opinii dokładnych danych na temat gruntu. Danych wziętych chociażby z opisu i interpretacji odwiertów. Projektant przecież i tak bierze za to wszystko odpowiedzialność, a ostatecznie kieruje się swoją wiedzą i doświadczeniem. To całkiem rozsądne, bo w praktyce w takich prostych przypadkach rozbudowane badania nie są do niczego potrzebne. Trzeba zachować umiar, rozsądek i pewną proporcję nakładów i korzyści. Ponadto projektant jest często w stanie sporo wywnioskować już po takich robotach jak zrobienie wykopów pod szambo, przyłącze wodociągowe czy wiercenie studni.  
    • Dlatego sugeruję najpierw użycie farby separacyjnej.
    • Witam,  z początkiem października złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy na dom jednorodzinny z garażem w bryle budynku. Dostałem informację z gminy, że decyzja zostanie wydana do 31.03.2025 (ze względu na dużą ilość wniosków spowodowanych zbliżającymi się zmianami). Zastanawiam się teraz jakie mam opcje aby w przyszłości móc postawić jednak też garaż wolnostojący/ budynek gospodarczy. Wolałbym poczekać teraz na tą decyzję która ma zostać wydana do końca marca. Czy później mogę zmienić warunki zabudowy, tak aby postawić garaż wolnostojący? jeżeli tak to za pomocą jakiego wniosku? i czy jeżeli zmiana warunków zabudowy nastąpi po 1 stycznia 2026 to czy warunki z automatu będą miały tylko 5 lat ważności? i jeszcze pytanie ile trwa sama zmiana warunków zabudowy (w internecie jest napisane miesiąc, ale aktualnie na warunki zabudowy w mojej gminy trzeba czekać 5 miesięcy, a teoretycznie mają na to 3 miesiące). Z góry dziękuję za informację :) 
    • Budowa, która powinna zakończyć się co najmniej 3 miesiące temu wciąż nie została skończona. Szef firmy budowlanej ciągle powtarza "nie nasza wina, skaczemy z budowy na budowę, są opóźnienia".   Jesteśmy w trakcie robót dachowych, które przez firmę budowlaną stale są przekładane. Do stanu surowego zamkniętego brakuje nam tylko/aż dachu. Ostatnio zaczął padać śnieg, a nocami słupki rtęci wskazują ujemną temperaturę. Czy może mieć to jakiś zły wpływ na więźbę dachową?
    • Komentarz dodany przez PornKup: Jestem przerażony. Oszuści podkładają papiery pod oczyszczalnie które nie istnieją i z problemem zostaje użytkownik który jest bogu ducha winny. nie dajcie się ludzie nabrać - trzeba żądać papierów i dopiero podejmować decyzje zakupu. modernizacja szamb to tylko wymiana na prawdziwe urzadzenie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...