Skocz do zawartości

Sposób na zimowe problemy z napędem


Recommended Posts

Czy napęd bramy wymaga jakiejś szczególnej konserwacji przed zimą (przed mrozami)? I jak sobie poradzić z obmarzającymi elementami napędu i bramy? Najgorszy jest chyba wcale nie duży mróz, ale okolice 0°C, kiedy wszystko na przemian topnieje i zamarza. Moi znajomi w takich warunkach w ogóle nie zamykają bramy, bo mają typ z prowadnica na ziemi i wszystko przymarzało. Ale i ramiona siłownika potrafią przecież nieźle zamarznąć. Czym to odmrażać? Trochę szkoda sypać sól na stal.
Link do komentarza
Jeżeli jest prowadnica na ziemi, to chyba jedynym pewnym sposobem byłoby umieszczenie pod nią albo obok niej elektrycznego przewodu grzejnego. W przypadku istniejącej bramy to niestety pewien kłopot, w grę wchodziłby racej montaż obok prowadnicy. Oczywiście wówczas przewód w wersji odpornej na UV, a nie taki jak do zakopania pod kostka na podjeździe. I wątpię czy ze względu na koszty warto byłoby kupić porządny sterownik z czujnikiem temperatury i opadu. Może już lepiej przewód samoregulujący i prosty termostat załączający grzanie przy spadku temperatury zewnętrznej poniżej 0°C.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Kiedyś odmrażałem zamarzniętą kłódkę a także pokrywę studzienki z wodomierzem ciepłym powietrzem z opalarki elektrycznej ustawionej na minimum. Pomogło bardzo szybko. Przy okazji wszystko się pięknie wysuszyło z wody. Zamiast opalarki z powodzeniem możnaby użyć suszarki do włosów, nawet bezpieczniej, bo temperatura niższa. Ja w warunkach budowlanych miałem niestety tylko opalarkę. Ciepłym powietrzem, oczywiście o umiarkowanej temperaturze, można rozmrażać bez obaw.
Metod w rodzaju polewania ciepłą wodą nie polecam, bo jedno, że coś może pęknąć od szoku termicznego, a drugie, że woda jak się wychłodzi, to znów zamarznie.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Zgadza się - najgorszą temperaturą są okolice 0 stopni. Ja mam BFT Deimos i nie miałem problemów tej zimy, natomiast jako, że to nowy nabytek to przyglądałem się to też zwróciłem uwagę na pogodę. Zima w tym roku była dość krótka, prawdziwy test może czeka w przyszłym roku.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Zgadza się - najgorszą temperaturą są okolice 0 stopni. Ja mam BFT Deimos i nie miałem problemów tej zimy, natomiast jako, że to nowy nabytek to przyglądałem się to też zwróciłem uwagę na pogodę. Zima w tym roku była dość krótka, prawdziwy test może czeka w przyszłym roku.Tam gdzie wydziela się ciepło i następuje wykraplanie, tam tez może zamarznąć. Podgrzewanie elektryczne jest chyba najlepszym sposobem na utrzymanie napędu w dobrej kondycji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...