Skocz do zawartości

kwiaty do ogrodu


Recommended Posts

Napisano
Zanim odpowiem - zadam pytania pomocnicze:
W tytule tematu jest słowo "kwiaty" - czy mają to być tylko rośliny kwitnące?
Jakiej powierzchni jest działka?
Czy jest na niej trawnik?
Czy ma to być ogród rekreacyjny czy ozdobny?
Czy jest w słońcu czy w cieniu?
Jakim budżetem dysponujesz?
...mógłbym je mnożyć w nieskończoność.

Proszę o konkretne pytanie, wtedy dam konkretną odpowiedź. Zadane pytanie jest zbyt ogólne! i nie ma na nie odpowiedzi. No chyba, że ktoś z forumowiczów potrafi - to zapraszam do dyskusji.
  • 6 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Witaj

"pokaźny plac" hmn czyli jaki? dla każdego może znaczyć co innego ;) Znajoma też mi mówiła że ma oooogromną połać do zagospodarowania okazuje się, że 100m icon_smile.gif ogromny? zależy dla kogo? ;)
Powiedz coś tam już jest czy to puste pole a może masz tam jakieś drzewa już. Może to jest zacienione miejsce np domem, drzewem sąsiada itp
Dużo pytań się nasuwa ;) Osobiście podobają mi się rośliny cieniolubne (może dlatego, że mam same słońcolubne; brakuje mi cienia)) Jeżeli masz tam jednak troskę cienia polecam żurawki, hosty, paprocie Jest tyle rozmaitych odmian jest w czym wybierać ;)
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Cytat

Jaką roślinność wybrać do aranżacji ogrodu, dodam że jest to pokaźny plac i nie wiem na co się zdecydowaćicon_smile.gif



hmm....może klomby z wrzosem i rumiankiem, drewniane drabinki z pnączem i różami i donice przy domu z lawendą
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Jaką roślinność wybrać do aranżacji ogrodu, dodam że jest to pokaźny plac i nie wiem na co się zdecydowaćicon_smile.gif


Zależy, jak ktoś już tu wspomniał, od położenia ogrodu, jego przeznaczenia, Twojego budżetu, chęci na pracę w nim i masy innych czynników ;) Musisz określić dokładniej, jakie masz wymagania, zanim będzie można coś doradzić.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Chciałbym przygotować ziemię pod kwiaty do ogrodu. Chodzi konkretnie o margerytki, aksamitki, begonie itd. Jaki nawóz polecacie, aby dobrze rosły i dały ładne kwiaty? Dodam, że ziemia u mnie nie nalezy do urodajnych.
Napisano
Cytat

Chciałbym przygotować ziemię pod kwiaty do ogrodu. Chodzi konkretnie o margerytki, aksamitki, begonie itd. Jaki nawóz polecacie, aby dobrze rosły i dały ładne kwiaty? Dodam, że ziemia u mnie nie nalezy do urodajnych.



Kompost.
Gość stach
Napisano
Niesamowite rozmiary liści icon_eek.gif , prawie jak wielki rabarbar icon_biggrin.gif
Jak wypuszcza rozłogi, to pewnie, niepilnowany, zarośnie wszystko i rozlezie się po okolicy icon_rolleyes.gif

Trochę poczytałem, ale nigdzie nie piszą, że jest to coś fragmentami jadalnego - może to jest jadalne tylko jeden raz icon_confused.gif
Napisano
Rzeczywiście kompost daje bardzo dużo. Stosuję u siebie taki ze skoszonej trawy. Ale wiesz, dużo zależy też od samej gleby. Od dwóch sezonów stosuję również nawozy mineralne, azotowe itd. Poprawiające żyzność gleby. Tylko nie żadne nawozy z domieszkami sodu, chlorków czy innych toksycznych substancji. Ogrodnik z którym konsultowałem się polecił mi Greenplant. Rzeczywiście kwiaty rosną po nim jak na drożdżach icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Własnych. Najdroższy rodzaj nauki.
    • Mogła zmienić koryto.
    • Uparty uczy się na błędach.
    • Gość generalnie doradzał wymianę tego namułu, ewentualnie właśnie postawienie na palach albo kopanie piwnicy, a tej w planach nie mieliśmy, więc raczej i tak się nie zdecydujemy. Co do konstrukcji, to szukaliśmy projektów domów murowanych. A jak murowany to zakładam, że raczej bez wymiany gleby się nie obędzie? Albo rzeczywiście zainteresować się domem z inną kosktrukcją.
    • Wygląda na to, że wszystko tam jest nieźle przewarstwione, w efekcie grunt jest mocno zróżnicowany w zależności od miejsca. Zakładając płytkie posadowienie mamy tam po usunięciu ziemi urodzajnej (pierwsze 30 cm): - I otwór - mada (0,3-0,6 m), potem piasek średni od 0,6 m aż do 3 m (tyle zbadano); - II otwór - piasek, ale tylko od 0,3 do 1 m, niestety głębiej, aż do 2,7 m, jest namuł z gruntu pochodzenia organicznego; - III - mada (0,3-0,5 m), potem piasek, ale tylko do głębokości 0,9 m i znów gruba warstwa namułu.   Z całą pewnością namuł nie nadaje się do posadowienia. Typowy fundament zagłębiony na 1 m lub głębiej nie wchodzi więc w grę. Głębokie posadowienie musiałoby być zrobione na palach. Te przebijałyby grubą warstwę namułu i sięgały warstw o dobrej nośności. Ale to już dość poważne przedsięwzięcie.  Mady są też bardzo wątpliwe jako grunt budowlany. One z zasady zawierają przynajmniej 2-3% domieszek organicznych, a to im bardzo pogarsza nośność. Chociaż bywają bardzo zróżnicowane. Jednak ta warstwa mady jest płytko położona i cienka (20-30 cm).    Celowałbym w związku z tym w lekką konstrukcję domu, raczej szkieletowego, posadowionego na płycie fundamentowej. I to płycie bardzo płytko zagłębionej. Można usunąć ziemię urodzajną oraz warstwę mady, zastępując to wszystko choćby zagęszczonym grubym piaskiem, ewentualnie zagęszczaną pospółką, tłuczniem lub żwirem aż do poziomu gruntu. Dopiero na tym umieszczamy zbrojoną płytę żelbetową (np. 30 cm). Jeżeli konstrukcja domu jest szkieletowa, czyli z izolacją cieplną wewnątrz przekroju ścian, to płyta żelbetowa nie musi być izolowana cieplnie od spodu. Robimy na niej typową izolowaną cieplnie podłogę na gruncie, tak jakby ta płyta była odpowiednikiem chudego betonu na gruncie. Ostatecznie otrzymujemy przynajmniej ok. 1 m gruntu o dobrej nośności (częściowo naturalnego piaszczystego, a częściowo uzyskanego sztucznie przez wymienienie górnych warstw na zagęszczony piasek. Dopiero na tym spoczywa żelbetowa płyta.     
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...