Skocz do zawartości

Urządzenia gazowe a wentylacja mechaniczna


Gość Leszek4

Recommended Posts

Cytat

Jak już dziś pisałem:
Opierając się na tym uważam, że w pomieszczeniu gospodarczym lub innym pomocniczym z oknem powinno się wykonać wyciąg powietrza, tak samo jak wymaga tego norma dla "pomocniczych pomieszczeń bezokiennych".
Czyli 15 m3/h, okno bez nawiewnika, kratka/podcięcie wentylacyjne w drzwiach. Kierunek ruchu powietrza od czystych do brudnych pomieszczeń mamy zachowany.



Tiaaaa i w domu (małym) z jedną łazienką, osobnym WC, kuchnią elektryczną, dla 3 osób, ze spiżarnia z oknem, z garderobą z oknem, składzikiem z oknem i z wiatrołapem, przy WM z rekuperacją trzeba będzie zainstalować centralę o wydajności minimum 170m3/h - mimo, że zgodnie z przepisami wystarczy 110m3/h.
O dodatkowych kosztach i ewentualnych problemach z rozprowadzeniem i zbilansowaniem strumieni, nie wspominam.
Link do komentarza
No to nie mam i według fachowców jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. Myślisz że ten gaz z lekko rozszczelnionej instalacji ( 0,5 atm) nie da rady ulecieć przez ten otwór przy suficie, wszak jest lżejszy od powietrza ?. icon_neutral.gif
Znając trochę mechanikę gazów chyba można pokusić się o twierdzenie że jednak uleci, czy nie ?. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No to nie mam i według fachowców jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. Myślisz że ten gaz z lekko rozszczelnionej instalacji ( 0,5 atm) nie da rady ulecieć przez ten otwór przy suficie, wszak jest lżejszy od powietrza ?. icon_neutral.gif
Znając trochę mechanikę gazów chyba można pokusić się o twierdzenie że jednak uleci, czy nie ?.



Polecam Ci zamontować czujnik awaryjnego wypływu gazu.

A co macie do koncentrycznych przewodów powietrzno spalinowych - bo nie rozumiem?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

No to nie mam i według fachowców jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. Myślisz że ten gaz z lekko rozszczelnionej instalacji ( 0,5 atm) nie da rady ulecieć przez ten otwór przy suficie, wszak jest lżejszy od powietrza ?. icon_neutral.gif
Znając trochę mechanikę gazów chyba można pokusić się o twierdzenie że jednak uleci, czy nie ?.



Jakoś tam ulatywać będzie, ale czy wcześniej nie osiągnie wybuchowego stężenia? Tego nie wie nikt i nikomu nie życzę przekonania się na własnej skórze. Dodaj chociaż tę czujkę, będziesz spał spokojniej.
A z fachowością kominiarzy to jest tak, że w przytoczonej wcześniej odpowiedzi p. Budzynowskiego (z Korporacji Kominiarzy Polskich) twierdził on, że wentylacja być musi, ale może być dowolnego rodzaju. Tyle, że samo pytanie było w sumie skargą na innych kominiarzy, którzy domagali się koniecznie grawitacyjnej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...