Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Witam wszystkich icon_smile.gif

Jeszcze daleko do rozpoczecia budowy a do zbrojenia stropu jeszcze dalej, ale nurtuje mnie jak powinnien byc dobrze ten oto strop.

W poz p1 gdzie bedzie zbrojenie jednokierunkowe co drugi pret bedzie odginany do gory przy scianach nosnych zewnetrznych jak rowniez przy nosnej srodkowej. Dodatkowo pret ktory idzie dolem bedzie dozbrojony na srodkowej scianie dodatkowo.

Poprawcie mnie jesli sie myle:)

A co w poz p1 przy scianach nosnych zewnetrznych, czy tez dozbrajac????

a na styku poz p1 i poz p2 jak to zazbroic????

Czy pozycja p2 nie jest za rzadko zaprojektowana???? Edytowano przez demoralites (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

WITAM WSZYSTKICH icon_smile.gif

Rozwiń  

No, witaj icon_rolleyes.gif
Przede wszystkim nie krzycz
Pewnie ktoś potrafi Ci pomóc, ale ciiiiii... nie krzycz icon_confused.gif
Napisano
Masz wątpliwości - idź do projektanta, który formalnie odpowiada za dobór zbrojenia. Nikt odpowiedzialny na forum nie będzie dokonywał modyfikacji, nie mając pełnej dokumentacji projektowej.
Napisano (edytowany)
  Cytat

Witam wszystkich

Jeszcze daleko do rozpoczecia budowy a do zbrojenia stropu jeszcze dalej, ale nurtuje mnie jak powinnien byc dobrze ten oto strop.

W poz p1 gdzie bedzie zbrojenie jednokierunkowe co drugi pret bedzie odginany do gory przy scianach nosnych zewnetrznych jak rowniez przy nosnej srodkowej. Dodatkowo pret ktory idzie dolem bedzie dozbrojony na srodkowej scianie dodatkowo.

Poprawcie mnie jesli sie myle:)

A co w poz p1 przy scianach nosnych zewnetrznych, czy tez dozbrajac????

a na styku poz p1 i poz p2 jak to zazbroic????

Czy pozycja p2 nie jest za rzadko zaprojektowana????

[attachment=18569:st2_001.jpg]
[attachment=18570:s6_001.jpg]
[attachment=18571:s4_001.jpg]
[attachment=18572:s3_001.jpg]

Rozwiń  

Rozumiem że Ty będziesz robił zbrojnie tego stropu (zbroił) i nie do końca rozumiesz jak projektant w tym projekcie je zaprojektował. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Napisano
  Cytat

Rozumiem że Ty będziesz robił zbrojnie tego stropu (zbroił) i nie do końca rozumiesz jak projektant w tym projekcie je zaprojektował.

Rozwiń  



Tak dokladnie.
Nie wiem, czy bede je robil sam, czy fachowiec.
poprostu chce wiedziec jak zaprojektowal go projektant
Napisano
Nie znam sie na tym, chce tylko zeby mi ktos wyjasnil jak ma byc zazbrojony ten strop. gdzie odgiac , gdzie zagiac gdzie dozbroic.
potrafi ktos pomoc, czy potraficie tylko glupie docinki wstawiac???
Napisano
  Cytat

potrafi ktos pomoc, czy potraficie tylko glupie docinki wstawiac???

Rozwiń  


Nikt nie chce Ci ubliżyć czy w inny sposób szydzić z tego co piszesz. Wydaje mi się, że nikt na forum (co było już wcześniej wspomniane) nie może wręcz Ci doradzić dokładnie co masz zrobić ze względu na to, że podałeś fragment dokumentacji. Obliczenia konstrukcji dokonuje osoba projektująca budynek i skoro masz takie średnice zbrojenia oraz taką gęstość siatki to znaczy, że tak powinno być.
Nie wiemy również gdzie stawiasz budynek, czy były robione istotne zmiany adaptacyjne projektu do jakiś ciężkich warunków stawiania domu (np. na ostrym zboczu). Za dużo niewiadomych oraz nie każdy z obecnych tutaj może legitymować się tytułem "inżyniera z uprawnieniami konstruktora".
Napisano (edytowany)
Dzieki Theme:)

moze to ja faktycznie zle skonstruowalem zapytanie. chodzilo mi o to jak odczytac to zbrojenie. poz p2 to wiadomo jest rozrysowana. poz p1 tez wiadomo , a te przerywane linie nad sciana nosna to zbrojenie gorne???? i w tym miejscu co drugi pret ze zbrojenia dolnego bedzie odginany czy bedzie dawany dodatkowy gora?????
chodzi mi rowniez o styk poz p1 z poz p2 tam tez sa takie linie jak tam to bedzie wygladalo

tu jest wszystko rozrysowane i nie ma problemu icon_smile.gif Edytowano przez demoralites (zobacz historię edycji)
Napisano
Demoralites - ja również nie zaliczam się do grupy ludzi posiadającej stosowne uprawnienia abym mógł cokolwiek zaopiniować. Nie chcę po prostu Ci źle doradzić, co groziłoby katastrofą na budowie.
Nie chcę Cię też pozostawić z "pustymi rękoma" lub raczej z brakiem informacji. Przede wszystkim w razie wątpliwości zgłaszasz się do kierownika budowy, który MUSI trzymać piecze nad bezpieczeństwem podczas budowy oraz nad tym aby wszystko było wykonane zgodnie z założeniami. Pewne rzeczy na budowie możesz robić samodzielnie, bez fachowców i podwykonawców ale kierownik budowy tak czy siak musi być, a skoro mu płacisz to wypadałoby żeby dał z siebie coś więcej jak tylko pieczątkę w dzienniczku.
Wyższą instancją będzie zgłoszenie się do projektanta - on odpowiada nieomal głową w razie problemów.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...