Skocz do zawartości

Jak skutecznie pozbyć się wilgoci z piwnicy starego domu?


Recommended Posts

Zabieram się do wyremontowania starego domu, a głównym problemem jest wilgoć w piwnicy, która prawdopodobnie powoduje również zawilgocenie ścian parteru, widoczne przy samej podłodze. Jak skutecznie pozbyć się tej wilgoci i osuszyć pomieszczenia piwniczne?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/fundamenty-i-piwnice/porady/18132-jak-skutecznie-pozbyc-sie-wilgoci-z-piwnicy-starego-domu

Link do komentarza
Gość Maciek
Ciekawe, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym mówią.
Szanowny Panie (to do czytelnika zadającego to pytanie). Odpowiedź jest bzdurna. Podana "technologia" nic nie da. Oczywiście oprócz wydrenowania kieszeni. Tematu nie da się omówić na forum. Bez solidnej diagnostyki wyda Pan z kilkanaście tys zł na niepotrzebne roboty.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
prosze eksperta o wyjaśnienie dlaczego drenaż jest układany poniżej ławy fundamentowej, przecież to może spowodować katastrofę budowlaną nak woda spowoduje osunięcie gruntu pod fundamentem i rozjechanie sie ścian :)
Link do komentarza
Zawsze trzeba przede wszystkim dojść jakie jest ródło zawilgocenia (skąd napływa woda, czy jest pod ciśnieniem, czy tylko podciągana kapilarnie itd.). Na odległość zrobić się tego nie da. Czyli bez specjalisty na miejscu nie ma nawet co próbować - nawet najlepsze środki nie pomogą, jeśli będą źle zastosowane.
Co do drenażu, to dlaczego jego obecność miałaby powodować osunięcie gruntu pod fundamentem? Sens robienia drenażu jest taki, aby odprowadzał on nadmiar wody, żeby nie sięgała ona wyżej niż poziom ułożenia drenażu. Jeśli zrobić go wyżej, to co wówczas da? Krytyczne dla szczelności miejsce to przecież styk ławy ze ściana fundamentową.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...

Omówienie zakresu koniecznych robót wymaga przede wszystkim poznania stanu i przyczyn zawilgocenia, a więc przeprowadzenia ekspertyzy na miejscu. Problem jest do rozwiązania jedynie przez wyspecjalizowaną firmę, a przebieg prac powinien być prowadzony w następującej kolejności - określenie przyczyn zawilgocenia, poziomu wód gruntowych, stanu istniejących izolacji - osuszenie ścian i podłogi - utworzenie izolacji pionowej i poziomej w sposób uzależniony od stanu i konstrukcji domu.

Najbardziej kłopotliwe będzie utworzenie izolacji poziomej na wysokości parteru - stosowane metody to podcinanie ścian bądź iniekcja preparatów uszczelniających.

Co do uwag odnośnie drenażu. Jego poziom powinien znaleźć się nieco poniżej izolacji podłogi piwnicy, czyli w w praktyce poniżej izolacji na ławie.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...