Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Jak skutecznie pozbyć się wilgoci z piwnicy starego domu?

Recommended Posts

Zabieram się do wyremontowania starego domu, a głównym problemem jest wilgoć w piwnicy, która prawdopodobnie powoduje również zawilgocenie ścian parteru, widoczne przy samej podłodze. Jak skutecznie pozbyć się tej wilgoci i osuszyć pomieszczenia piwniczne?


Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/fundamenty-i-piwnice/18132-jak-skutecznie-pozbyc-sie-wilgoci-z-piwnicy-starego-domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek
Ciekawe, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym mówią.
Szanowny Panie (to do czytelnika zadającego to pytanie). Odpowiedź jest bzdurna. Podana "technologia" nic nie da. Oczywiście oprócz wydrenowania kieszeni. Tematu nie da się omówić na forum. Bez solidnej diagnostyki wyda Pan z kilkanaście tys zł na niepotrzebne roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laik
prosze eksperta o wyjaśnienie dlaczego drenaż jest układany poniżej ławy fundamentowej, przecież to może spowodować katastrofę budowlaną nak woda spowoduje osunięcie gruntu pod fundamentem i rozjechanie sie ścian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze trzeba przede wszystkim dojść jakie jest ródło zawilgocenia (skąd napływa woda, czy jest pod ciśnieniem, czy tylko podciągana kapilarnie itd.). Na odległość zrobić się tego nie da. Czyli bez specjalisty na miejscu nie ma nawet co próbować - nawet najlepsze środki nie pomogą, jeśli będą źle zastosowane.
Co do drenażu, to dlaczego jego obecność miałaby powodować osunięcie gruntu pod fundamentem? Sens robienia drenażu jest taki, aby odprowadzał on nadmiar wody, żeby nie sięgała ona wyżej niż poziom ułożenia drenażu. Jeśli zrobić go wyżej, to co wówczas da? Krytyczne dla szczelności miejsce to przecież styk ławy ze ściana fundamentową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

miałem problem z dużą wilgocią w łazience (źle zamontowany wentylator)Możesz bardziej szczegółowo - co oznacza "źle zamontowany wentylator"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefan
O ile niżej od ław fundamentowych powinna byc rura drenażowa, żeby piwnica była sucha? Na rysunku artykule nie ma wymiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie niżej

najniżej równo z ławą, najlepiej =wyżej dołu ławy, =niżej posadzki w piwnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze - aru - bardzo dobrze. Z małym dodatkiem - obsypka rury - o ile się nie mylę - nie powinna być niżej niż ława, czyli rura ciut wyżej

Tylko dlaczego taki rysunek jest w artykule?: 

dz0yNTAmaD0yMTY=_src_183209-porada_wilgo

Ale to pytanie do Redakcji! :yahoo:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omówienie zakresu koniecznych robót wymaga przede wszystkim poznania stanu i przyczyn zawilgocenia, a więc przeprowadzenia ekspertyzy na miejscu. Problem jest do rozwiązania jedynie przez wyspecjalizowaną firmę, a przebieg prac powinien być prowadzony w następującej kolejności - określenie przyczyn zawilgocenia, poziomu wód gruntowych, stanu istniejących izolacji - osuszenie ścian i podłogi - utworzenie izolacji pionowej i poziomej w sposób uzależniony od stanu i konstrukcji domu.

Najbardziej kłopotliwe będzie utworzenie izolacji poziomej na wysokości parteru - stosowane metody to podcinanie ścian bądź iniekcja preparatów uszczelniających.

Co do uwag odnośnie drenażu. Jego poziom powinien znaleźć się nieco poniżej izolacji podłogi piwnicy, czyli w w praktyce poniżej izolacji na ławie.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Mam pytanie mam działkę rolną jest nad rzeką , i w planie zagospodarowania jest że : Tereny zabudowy Mieszkaniowej jednorodzinnej oraz mieszkalno- letniskowej i letniskowej. i pisze że utrzymuje się bezpośrednio zagrożona powodzią istniejącą zabudowę mieszkalno- letniskową z dopuszczeniem jej remontów i przebudowy, bez prawa lokalizacji nowych budynków. Na działce jest domek który praktycznie nie nadaje się do niczego czy mogę go przebudować bez zgłoszenia lub zburzyć i postawić nowy letniskowy do 35 m2 bez zgłoszenia, co ewentualnie grozi za takie działanie bez zgłoszenia, bo jak się dowiedziałem to podobno 25000 zł kary, lub około 10000 zł legalizacja. Oraz czy na takiej działce mogę postawić domek holenderski bez zgłoszenia. W urzędzie dowiedziałem się że musze mieć jakieś pozwolenie wodno- prawne, czy takie pozwolenie można dostać.
  • Demo, patrząc na nieliczne zdjęcia Twojego ogrodu, który mnie zachwyca,  uważam, że masz się czym chwalić, zatem chwal się, nie żałuj sobie .  Skoro rozplenice, to dobrze. Będę chciała te trawy powplatać jakoś między inne badyle. Raczej nie uda mi się osiągnąć efektu, który onegdaj pokazała Elfir, a mianowicie dużej połaci traw. Ogólnie przechodzę właśnie kryzys ogrodniczy, bo zaczynam się obawiać, czy jego "eklektyzm" nie będzie mnie samej przytłaczał. Przy okazji pytanie, jakich traw unikać z uwagi na ich inwazyjność? Kiedyś czytałam i wiem , że są  takie. Heniu, Twoja czujność jest porażająca . Też o tym myślę. Mąż koleżanki wymyślił nawiercenia po bokach, by ta woda spływała.  Rysiu, pomysł świetny . Tym bardziej, że mam baaaardzo duży problem z odsuwaniem tej pokrywy. Ustalmy, że to działanie nie jest moim hobby, więc czynię to rzadko ( jak na przykład wówczas, gdy robiłam dla Was zdjęcia), ale się zdarza. W wolnym czasie, czyli po skończeniu ogrodu, będę się rozglądać za takim cudem. Pokazuję pomidory, w końcu się zdecydowały odwdzięczyć. Pokazuję też trochę fauny, którą bacznie obserwuję. Rośnie kolejne  "smocze" pokolenie. Ostatnie zdjęcie dla cenzury, takie zberezeństwa się na mojej elewacji odbywają .   
  • Ręce opadają, to jest kosmetyka, a co nie ma ciemnych zasłon, rolet czy żaluzji? a co nie można w tym miejscu postawić kwiatka? bo pan architekt namalował komputer i ni hu hu  nie może tam stać nic innego. To są rzeczy które mało znaczą w wyborze projektu. A wiesz jakie jest usytuowanie budynku względem stron świata? to taka dyskusja na tema t słońca jest niepotrzebna.
  • W czym? W tym że dałem porównanie adekwatne do podłączenia kuchni.  Ja tez nigdy i nigdzie nie twierdziłem, że indukcja nie  może chodzić na 230V, ale dużo razy zachwalałem podliczenie na dwie fazy. Nie ja pierwszy wspomniałem o płycie indukcyjnej. Sory za szczerość ale to hasło brzmi jak kiedyś  reklamował sie jeden sklep, "Nie tylko dla idiotów". A czego tu sie bać? Fajna teoria, nie ma co. Tylko skąd płyta indukcyjna będzie widziała czy jest podłączona na jedna fazę czy na dwie? A może płyta indukcyjna ma w sobie wyłącznik priorytetowy? A co w przypadku gdy w tym czasie chodzi pralka, piekarnik oraz gotujemy wodę w czajniku bezprzewodowym na kawę i będziemy chcieli włączyć płytę indukcyjną?  Tak jak pisał retro, zabezpieczenie główne nie pozwoli na większy pobór energii.
  • Dzień dobry,   sprzedaż odbywa się poprzez sieć dystrybutorów. Najbliższego znajdzie Pan na stronie: https://www.netweber.pl/serwisy/znajdz-dystrybutora.html   Może Pan się też skontaktować z jednym z naszych doradców ds. inwestycji podłogowych. Listę znajdzie Pan na stronie: https://www.netweber.pl/serwisy/przedstawiciele-handlowi.html?tx_webercasestudiescategory_pi1[v_level]=65&tx_webercasestudiescategory_pi1[v_level1]=162   Niestety, bez wiedzy na odnośnie miejsca Pańskiej inwestycji, nie jesteśmy w stanie podać konkretnego kontaktu.     Pozdrawiamy!
 • Popularne tematy

×