Skocz do zawartości

Szerszenie w ogrodzie


Recommended Posts

.. z daleka wyglądają groźnie, bliżej nie podchodziłam, ale wyczytałam gdzieś, że mają słabszy jad niż pszczoły czy osy,
pszczoły używają jadu do odganiania ssaków (tj. borsuki i niedźwiedzie) od zapasów miodu zgromadzonych w ulu, a szerszenie używają jadu do polowania na owady.
... ale i tak ukąszenie jest bardziej bolesne bo mają większe żądło icon_smile.gif niż np. osy.

A są dostępne jakieś środki szerszeniobójcze?


Pozdrawiam,
eko-m2
Link do komentarza
Pomocna porada.
Dezodorant (ja tak robiłem)
Dezodorant trujący.
Podleciałem szybko po cichu.
zAPSIKAŁEM!!!!!!!!!!

Gniazdo

Uciekałem szybko
Wylatywały sztuki pojedyncze.
Bałamątne
Szczezł i zczerniał kokon z całą zawartością.
Posprzątane i spokój.
Trzeba porządnego spraya im zapodać długiego - i uciekać.
Zanim sie połapali - to w domku pozdychali.

Polecam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,

Jak skutecznie pozbyć się szerszeni z ogrodu?
Nie podobają mnie sie

Pozdrawiam,
eko-m2

Jeżeli w bezpiecznej odległości od domu i nie ma domowników uczulonych na ukąszenia ,to warto przemyśleć,że szerszeń żywiąc się innymi owadami zwłaszcza muchówkami może pełnić pożyteczną rolę, gdy zjada owady natrętne dla człowieka.
Szerszenie są mniej agresywne od os i trudniej je sprowokować do ataku. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
ostatnio muchozolem potraktowałem gniazdo os
nie padły od razu nawet wyleciały sobie ze swojego domku
tyle że były tak otumanione , że nie chciało im się nawet atakować.
do domku już nie wróciły
znaczy muchozol na osy działa.
na 100% na szerszenie działają osy bo przy gnieździe jeden padnięty i kilka os w pajęczynie zalegały ,
nie lubią się te dwa gatunku zdecydowanie
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
5 godzin temu, Irene napisał:

Podobno najskuteczniejszy jest czarny Raid, ale i tak najlepiej jest zadzwonić po straż pożarną. Szerszenie stanowią poważne zagrożenie dla życia człowieka i nie powinno się z nimi walczyć samodzielnie.

 

1 godzinę temu, zebra pasiasta napisał:

Podobno można wezwać straż pożarną i zlikwidują problem. Podkreślam podobno, sama nie miałam z czymś podobnym do czynienia

 

Nie podobno i nie najlepiej zadzwonić po straż pożarną bo straż nie przyjedzie. Nie pamiętam ale od jakiegoś czasu straż pożarną państwowa czy społeczną uwolniono od takiego obowiązku. Przyjeżdżają do usuwania w sporadycznych przypadkach ale to podyktowane jest innym tokiem procedur aniżeli osobistym zgłoszeniem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...