kociord Napisano 25 października 2012 #1 Napisano 25 października 2012 A w kwestii piekarnika może jakies typy? Niekoniecznie konkretnych modeli ale może rozwiązań na które warto zwrócić uwagę? Kuchnia mała, rodzina 2+2.
solange63 Napisano 25 października 2012 #2 Napisano 25 października 2012 To zalezy jak czesto uzywasz piekarnika. Jesli sporadycznie, to wystarcza podstawowe funkcje: grzanie gora/dol, sama gora, sam dol, termoobieg. Dla pasjonatow sa dodatkowe bajery jak rozen, piekarnik parowy, piekarnik z szuflada podgrzewajaca naczynia. Ja w swoim piekarniku mam opcje ustawienia dlugosci pieczenia, pozniej automatycznie sie wylacza. Jesli lubisz domowa pizze, to wazne zeby maksymalna temperatura byla wysoka (250 stopni).
prospektinwestycje Napisano 26 października 2012 #3 Napisano 26 października 2012 bajery bajery i tak sie z nich nie korzysta
Rafal_30 Napisano 26 października 2012 #4 Napisano 26 października 2012 Taki drobiazg jak prowadnice do wysuwanych elementów z piekarnika. Nie wiem czy to teraz standard czy nie ale są bardzo wygodne przy wkładaniu i wyjmowaniu z piekarnika. Są na rolkach i bardzo fajnie lekko jeżdżą. Po za tym sam montaż piekarnika. Obecnie mamy go na wysokości blatu kuchennego i moja żona jest z tego rozwiązania bardzo zadowolona.
kociord Napisano 14 listopada 2012 Autor #5 Napisano 14 listopada 2012 Ja gotuję mało ale żona dość sporo To o czym mówi Rafał to prowadnice, już jestempo pierwszych próbach wyboru i faktycznie to jest obowiązkowy punkt programu. Oprócztego termosonda, termoobieg i czyszczenie pyrolityczne. Czas na wybor modelu któryto wszystko "ogarnie"
breska Napisano 26 listopada 2012 #6 Napisano 26 listopada 2012 Dokładnie- bajery, bajerami...a ja przed świętami potrzebuję koniecznie wymienić piekarnik. Macie jakieś sprawdzone typy?
breska Napisano 4 grudnia 2012 #7 Napisano 4 grudnia 2012 Kociord jesteś w stanie polecić mi jakiś konkretny model piekarnika spełniający funkcje o których wspominałeś ?
gośiówa Napisano 5 grudnia 2012 #8 Napisano 5 grudnia 2012 Cytat Kociord jesteś w stanie polecić mi jakiś konkretny model piekarnika spełniający funkcje o których wspominałeś ? Jestem osobą która duzo piecze i gotuje.Wczęsniejszy moj piekarnik miał dużo dodatkowych funkcji z których w ogóle nie korzystałam.Teraz jak kupowałam piekarnik zwracała uwagę na to,aby miał te fajne prowadnice i chciałam koniecznie z Boscha .Nigdy nie używalam termosondy,termoobiegu,a piekarnik wyczyścić wyczyszcze sobie sama.Mam teraz mikrofalowke która wlasnie sama sie czyści i nie wiem czy to będzie,az taka rewelacja.Piekarnik ma być wytrzymały i dobrze piec.
breska Napisano 7 grudnia 2012 #9 Napisano 7 grudnia 2012 Zgadzam się z Przedmówczynia co do roli piekarnika:) i jak jesteś zadowolona z zakupu?Bp ja ciągle przeglądam oferty..
kociord Napisano 9 grudnia 2012 Autor #10 Napisano 9 grudnia 2012 na pewno ważny jest termoobieg, na pewno istotne są też prowadnice, ważne też jest jaki bedziesz mieć wyświetlacz i czy piekarnik się sam umyje (bo myć piekarnik to przekleństwo) Jakbym miał teraz kupować to kupiłbym integra smart
gośiówa Napisano 9 grudnia 2012 #11 Napisano 9 grudnia 2012 (edytowany) Cytat na pewno ważny jest termoobieg, na pewno istotne są też prowadnice, ważne też jest jaki bedziesz mieć wyświetlacz i czy piekarnik się sam umyje (bo myć piekarnik to przekleństwo) Jakbym miał teraz kupować to kupiłbym integra smart Czytając ten wpis jestem w trakcie pieczenie rogalików półfrancuskich z powidłami sliwkowymi mojej roboty.Nowy piekarnik lezy w pudełku i czeka na nowe meble,a ja pieke w 9 letnie amice która ma przepaloną blache w miejscu gdzie jest grzałka,bez termosondy i wyświetlacza jak i bez prowadnic i wychodzą przepyszne:)uwierzcie mi,ze da się żyć i bez wyświetlacza i termosondy )))Oczywiście wszystko mozna mieć co się chce,bo teraz są takie nowości na rynku,że cięzko za tym wszystkim nadązyc,ale bez tego wszystkiego da się życ.W sklepach można kupić to co się komu podoba(kwestia ceny),pewni gdybym nie miala tylu wydatkow związanych z meblami i calą kuchnią zainwestowalabym w piekarnik wyposażony we wszystkie te nowosci,bo oprocz tego,że uwielbiam gotowac lubie też nowinki techniczne,ale jeżeli bym kupowala to z pewnościąz najwyższej półki,a na taki w chwili obecnej mnie nie stać i uwazam to za zbedny wydatek.Cenie sobie bardzo jakość a nie koniecznie ilość. Edytowano 9 grudnia 2012 przez gośiówa (zobacz historię edycji)
kociord Napisano 13 grudnia 2012 Autor #12 Napisano 13 grudnia 2012 No cóż, to tylko potwierdza, że Amika robi dobre piekarniki, bo Integra Smart, to też Amika ;) Gratuluję znajomości rzeczy gotowania
Jani_63 Napisano 13 grudnia 2012 #13 Napisano 13 grudnia 2012 Cytat (...) ja pieke w 9 letnie amice która ma przepaloną blache w miejscu gdzie jest grzałka,bez termosondy i wyświetlacza jak i bez prowadnic i wychodzą przepyszne:)uwierzcie mi,ze da się żyć i bez wyświetlacza i termosondy ))) Pewnie że da się żyć... 9-cio letnie doświadczenie w tym jak Twój piekarnik grzeje to nie w kij dmuchał.Takie doświadczenie jest wstanie zastąpić wszystkie bajery upakowane w produkcie przez producenta.
retrofood Napisano 17 grudnia 2012 #14 Napisano 17 grudnia 2012 Moja też nie młodsza. Zepsuła się w sobotę, bo... się zepsuła. I jak zwykle, okazało się, że jak coś nie chce chodzić, to należy...przeczytać instrukcję obsługi.Nastawiając czas pieczenia moja Ciemiężycielka wcisneła zabezpieczenie przed dziećmi, a ponieważ nigdy tego nie robiła, bo dzieci są pomaturalne, to i nie wiedziała, ze coś się zmieniło.I bez odblokowania, włączyć się nie da.
Pistacjowa Napisano 28 grudnia 2012 #15 Napisano 28 grudnia 2012 Poczytałam trochę tu i ówdzie i wynika z tego, że dobrze jest, gdy piekarnik jest z termoobiegiem, termosondą, prowadnicami teleskopowymi...a jak rzecz ma się z czyszczeniem, bo z tym starym to różnie u mnie bywa. Czy w tym aspekcie różnią się one jakoś? Wybaczcie naiwne pytania, ale jestem zielona w tym temacie.
retrofood Napisano 28 grudnia 2012 #16 Napisano 28 grudnia 2012 Cytat Poczytałam trochę tu i ówdzie i wynika z tego, że dobrze jest, gdy piekarnik jest z termoobiegiem, termosondą, prowadnicami teleskopowymi...a jak rzecz ma się z czyszczeniem, bo z tym starym to różnie u mnie bywa. Czy w tym aspekcie różnią się one jakoś? Wybaczcie naiwne pytania, ale jestem zielona w tym temacie. Czytałaś opinię znawczyni tematu. Nie czyściła od 9 lat i piecze dalej, chociaż piecze bardzo dużo.Ty szukasz kwadratowych kółek, bez zastanowienia się, czy skorzystasz z tego chociaż kilka razy. Naprawdę, nie wiem co jest do mycia w piekarniku! Chyba, ze ktoś ma nie wszystko po kolei i piecze coś 48 godzin w temperaturze 250 stopni. Przerost formy nad treścią. Moja babcia miała piec chlebowy bez termoobiegu, bez programatora, bez fonntanny i malutkiego kina wyświetlajacego filmy z Red Tube, a do dzisiaj pamietam smak tamtego chleba i słodszych wypieków.Najważniejsze jest co do tego piekarnika włożysz, a nie czy będzie miał jakiś kolejny wodotrysk.PS. Moja żona z upodobaniem używa piekarnika sprzed 30 lat, robionego przez kowala, gdzieś na wsi. Prostopadłościan z blachy o grubości 1 mm, grzałka na górze i na dole, otwierane drzwiczki, cztery nóżki i TO JEST WSZYSTKO! Chciałabyś zjeść te serniki, które wypieka...
Gość mhtyl Napisano 28 grudnia 2012 #17 Napisano 28 grudnia 2012 Bo co dla niektórych liczą się bajery,im bardziej wypasiony piekarnik to myślą ,że taki napchany gadżetami sam będzie piekl,sprzątał i gotował
bajbaga Napisano 28 grudnia 2012 #18 Napisano 28 grudnia 2012 Termoobieg bywa przydatny np. do suszenia grzybów, śliwek itp.
bobiczek Napisano 28 grudnia 2012 #19 Napisano 28 grudnia 2012 u mnie najwazniejsze było - aby był na wysokości bez schylania sięNo i jest!Teraz w nowym domuJa się nie znam - ale żona bardzo sobie chwali.....
retrofood Napisano 28 grudnia 2012 #20 Napisano 28 grudnia 2012 Cytat Termoobieg bywa przydatny np. do suszenia grzybów, śliwek itp. Jasne, że bywa. Wszystko "bywa". Wiesz ile ja mam "bywa" w telefonie? I na cholerę mi to "bywa"?Tak samo tutaj. Jesli uważam, że jakaś funkcja jest mi przydatna, to biorę z taką funkcją. Jesli tylko inni mówią, że warto, to wiem, że nie będzie używana. I tylko wydam kasę.
Gość mhtyl Napisano 28 grudnia 2012 #21 Napisano 28 grudnia 2012 Cytat Termoobieg bywa przydatny np. do suszenia grzybów, śliwek itp. Jak grzyby to na nitce i na dworze na słońcu,to jest prawdziwe suszenie grzybków (bynajmniej kiedyś tak było a teraz to wszystko prądem )
bajbaga Napisano 29 grudnia 2012 #22 Napisano 29 grudnia 2012 Cytat Jasne, że bywa. Wszystko "bywa". Wiesz ile ja mam "bywa" w telefonie? I na cholerę mi to "bywa"? Dla mnie to "bywa" jest istotne, bo używam.Lecz o fakcie "mania" zdecydowało to, że często piekę (mięso, zapiekanki) w niskich temperaturach (około 90 stopni), a termoobieg jest do tego idealny, bo dość precyzyjnie utrzymuje stałą temperaturę.Ps. Bezy i biszkopt też z termoobiegiem jest łatwiej upiec.
solange63 Napisano 29 grudnia 2012 #23 Napisano 29 grudnia 2012 Cytat PS. Moja żona z upodobaniem używa piekarnika sprzed 30 lat, robionego przez kowala, gdzieś na wsi. Prostopadłościan z blachy o grubości 1 mm, grzałka na górze i na dole, otwierane drzwiczki, cztery nóżki i TO JEST WSZYSTKO! Chciałabyś zjeść te serniki, które wypieka... tez taki posiadam (i moja siostra i mama), kupiony chyba 10 lat temu, na targu za 20 zl wszystko cacy, tylko trzeba dodac, ze mozna piec, tylko w blaszkach o standardowych wymiarach; ani tortownica, ani korytko nie wchodza (tortownica za szeroka, korytko za wysokie).
Gość mhtyl Napisano 29 grudnia 2012 #24 Napisano 29 grudnia 2012 Cytat ; ani tortownica, ani korytko nie wchodza (tortownica za szeroka, korytko za wysokie). Tortownice i korytko przyciąć i wejdą
solange63 Napisano 29 grudnia 2012 #25 Napisano 29 grudnia 2012 Cytat Tortownice i korytko przyciąć i wejdą no to sie nazywa POMOCNA PORADA, a nie wpadles na to, zeby ten bajerancji piecyk, kupiony za astronomiczna kwote- 20 zl, w jakis nadludzki sposob poszerzyc i podwyzszyc, zeby tortownica i korytko wchodzilo bez przycinania
retrofood Napisano 29 grudnia 2012 #26 Napisano 29 grudnia 2012 Cytat no to sie nazywa POMOCNA PORADA, a nie wpadles na to, zeby ten bajerancji piecyk, kupiony za astronomiczna kwote- 20 zl, w jakis nadludzki sposob poszerzyc i podwyzszyc, zeby tortownica i korytko wchodzilo bez przycinania A po co tam tortownica? prostokątne placki Ci nie smakują? A torta, to se poukładaj na stole! A korytko to za małe takie jakieś...
Draagon Napisano 29 grudnia 2012 #27 Napisano 29 grudnia 2012 Retro albo solange - a nie odsprzedalibyście ? Daję 30 zł
solange63 Napisano 29 grudnia 2012 #28 Napisano 29 grudnia 2012 Cytat A po co tam tortownica? prostokątne placki Ci nie smakują? A torta, to se poukładaj na stole! A korytko to za małe takie jakieś... no czasem jednak sie przydaja. mam troche przepisow, ktorych proporcje idealnie pasuja do tortownicy No jednak przyznaje, za taka kwote to piekarniczek jest super, ekstra wypas i nie ma co wydziwiac Cytat Retro albo solange - a nie odsprzedalibyście ? Daję 30 zł a co, u Ciebie w Piotrkowie nie ma targowisk? Mam nadzieje, ze nikt mnie nie wyzwie za reklame, ale ja posiadam takie cudo http://allegro.pl/piekarnik-elektryczny-pi...2908776064.html
retrofood Napisano 29 grudnia 2012 #29 Napisano 29 grudnia 2012 Cytat Retro albo solange - a nie odsprzedalibyście ? Daję 30 zł Nie wiem, bo to mojej Ciemiężycielki... Ale faktycznie, jest dwa. Jeden stoi w szopie, nieco zapomniany, ale w pełni sprawny. Żal było za 2 dychy nie kupić zapasu, bo wygląd nie oczień, sądziliśmy, ze to się wykończy po paru miesiącach, a ta cholera służy już tyle lat... I fantastycznie zdaje egzamin! Aha, drzwiczki mają szybę. Jak się ma latarkę, to idzie wszystko obejrzeć w trakcie pieczenia...
Gość mhtyl Napisano 30 grudnia 2012 #30 Napisano 30 grudnia 2012 Cytat A po co tam tortownica? prostokątne placki Ci nie smakują? A torta, to se poukładaj na stole! A korytko to za małe takie jakieś... Stasiu ale z prostokąta ,okrąg wytniesz a i z prostokąta przeciętego na pół i złożonego też wyjdzie wąski ale wysoki placek tak jak z korytka
retrofood Napisano 30 grudnia 2012 #31 Napisano 30 grudnia 2012 Cytat Stasiu ale z prostokąta ,okrąg wytniesz a i z prostokąta przeciętego na pół i złożonego też wyjdzie wąski ale wysoki placek tak jak z korytka Właśnie. A kto to widział jeść placki na okrągło...
Gość mhtyl Napisano 30 grudnia 2012 #32 Napisano 30 grudnia 2012 Chyba tylko cukiernik to robi na okrągło
kociord Napisano 11 stycznia 2013 Autor #33 Napisano 11 stycznia 2013 Cytat Bo co dla niektórych liczą się bajery,im bardziej wypasiony piekarnik to myślą ,że taki napchany gadżetami sam będzie piekl,sprzątał i gotował ale trzeba przyznać, ze jest też coś takiego jak wrażenie, a system parowego czyszcenia akurat jest bardzo przydatny, ja tam nie mam nic przeciwko bajerzastej integrze smart ;)
gośiówa Napisano 11 stycznia 2013 #34 Napisano 11 stycznia 2013 Cytat ale trzeba przyznać, ze jest też coś takiego jak wrażenie, a system parowego czyszcenia akurat jest bardzo przydatny, ja tam nie mam nic przeciwko bajerzastej integrze smart ;) No wlasnie juz jestem szczęsliwą? posiadaczką "wypasionego"piekarnika.Na swieta ,sylwestra i do tej upiekłam łącznie ok 15 plackow .Z termoobiegu korzystałam tylko przy wypiekaniu pieczeni i ryb,natomiast placki pieklam tradycyjnie jak w starej Amice.Czyscic jeszcze nie czysciłam,jedynie przetarłam scierką spod piekarnika,bo nic mi sie nie zbrudzilo,abym musiala szorowac i czyscić Tak jak napisalam wczesniej ,że oczywiscie wszystko mozna miec,bo teraz sa takie czasy i mozliwosci i oczywiscie wszystko ma swoją cene,jednak jezeli ktos potrzebuje dobrego piekarnika do pieczenia ,a pieniądze ma wyliczone i chce zaoszczedzic na czyms innym to lepiej sie zastanowic czy warto inwestowac w te bajery ktore przydają sie raz na ruski rok
boska.n Napisano 24 lutego 2013 #35 Napisano 24 lutego 2013 ja dość sporo piekę. Mój piekarnik ma dość sporo funkcji, a przy tym jest prosty w obsłudze. Czyści się za pomocą pirolizy. Aaa i piekarnik dostałam od męża na urodziny- taki sprawił mi prezent, marka to Whirlpool.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się