Skocz do zawartości

Jaka pralka?


Gość George

Recommended Posts

Cytat

Za te pieniądze to już można kupić pralkę z silnikiem Direct Drive to znaczy z napędem bezpośrednim, bez paska klinowego.Większość pralek LG ma zastosowany ten rodzaj silnika i daje na niego 10 lat gwarancji.


Moja mama i siostra mają LG z tym patentem, u mamy wszystko OK ale produkcja jeszcze koreańska, u siostry chińszczyzna i już było coś wymieniane na gwarancji bo chodziła bardzo głośno. Tak to faktycznie są ciche ale żeby jakoś lepiej prały od mojej za 699 PLN to nie wiem icon_smile.gif testy porównawcze mam bo używamy takich samych detergentów (niemieckie proszki i żele z allegro). Jedna i druga nie dopłukują prania moim zdaniem, ja załączam zawsze dodatkowe płukanie ale to jak już pisałem bolączka większości produktów.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja nie będę ukrywać, że jak już będę kupować, to coś za kwotę do 1000 zł, także w obrębie tego szukam czegoś optymalnego. Czy to jest możliwe? Czy to z góry skazanie się na problemy?



Oczywiście że jest to możliwe, przejrzyj sobie porównywarki internetowe i oferty takich sklepów. Ja mój sprzęt Whirlpoola właśnie tak kupiłam.
Link do komentarza
Cytat

Electrolux to jednak electrolux. Jakoś wykonania i ekskluzywny wyglad. Ja jestem pod wrażeniem. Na ten model z electro choruję już od dawna.
Bo kto powiedział, że pralka musi tylko prać? icon_mrgreen.gif
Pani domu chce mieć ładne sprzęty w swoim królestwie.



Nawiązując do komentarza. My i nasi klienci możemy polecić Electrolux EWP 11062 TW PL, cenowo poniżej 1000 złotych, klasa energetyczna A++ i pojemność 6 litrów. Nie jest to pralka ładowana od góry, ale stosunek ceny do jakości mocno to rekompensuje.
Link do komentarza
Cytat

Tak naprawdę 3 rzeczy są ważne: cena, marka i ekologia, czyli ile zużywa wody i prądu. Zyskuje środowisko i własny portfel, więc warto na to zwrócić uwagę



Ja myślałem że najważniejszą rzeczą jest jak pierze. Co mi po pralce , jak będę miał wymienione przez Ciebie rzeczy a pranie będzie źle wyprane. icon_wink.gif Edytowano przez rybniczak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
przy zakupie pralki warto się zdecydować na jak najbardziej energooszczędną, w końcu to zakup na dobre kilka-kilkanaście lat więc ma to spore znaczenie ile pralka pobiera prądu i wody, jakiś czas temu wymieniłem pralkę na LG F10A8ND. Jest świetna, ma klasę A+++, 10 lat gwarancji na silnik, najczęściej używamy programu 30 minutowego, przy większych zabrudzeniach są inne programy
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Ja ostatnio kupowałem pralkę w EURO. Chodzę sobie z żoną i bobasem między pralkami. Podchodzi do nas sprzedawca: "Drogie te są, one wszystkie się rozwalą, jak się gwarancja skończy" Myślę sobie "Sprzedawca roku! Ale w sumie, może ma rację." No to poszliśmy od drugiej mańki - stajemy przy najtańszej. Podbija ten sam sprzedawca: "Wiedzą państwo co... Ta pralka psuje się od stania tutaj" W tym momencie szturchnął ją nogą i odpadła ta taka atrapa plastikowa, która maskuje filtr. "To się rozpadnie wszystko, jak będzie często używane..." icon_biggrin.gif

Kupiliśmy jeden z tańszych modeli Amica. Pierwsze trzy miesiące użytkowania - bardzo, bardzo zadowoleni. Najbardziej mnie zaskoczył, w sumie to zszokował, spadek rachunku za wodę. Poprzednia musiała być jakoś uszkodzona, albo co, bo różnica jest taka, że nowa pralka zwróci się na 3 fakturach...

Już przenigdy nie będę wydawał kasy na reanimację trupów AGD, jak to robiłem ze starą pralką.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...