Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Czas na Wnętrze

Duże czy mini płytki do łazienki

Recommended Posts

Witam. My w swojej łazience na ściany dajemy płytki o wymiarach 448x223mm, a na podłogę 448x448, do tego dokładamy niewielkie ilości mozaiki ściennej, a dokładnie na słupki przy prysznicu i przy toalecie. Myślę, że powinno wyglądać dobrze.
Pozdrawiam

Cytat

A co powiecie na taką łazienkę
Brak obrazka
Jeśli chodzi o mozaiki, to także bywają różne nie tylko w formie małych płytek czy rzecznych kamyków.

noo, bardzo ładna Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)

Cytat

noo, bardzo ładna

bardzo podobają mi się szare łazienki, ale przyznaję że ta jest niecodzienna i robi wrażenie icon_biggrin.gif

Cytat

popatrz jaki dociekliwy icon_wink.gif

Raczej zdziwiony. Bo kiedy go widziałem, to wszystko miał na swoim miejscu i w odpowiedniej wielkości. I z rozpędu pomyślałem, ze coś się zmieniło...

Cytat

Raczej zdziwiony. Bo kiedy go widziałem, to wszystko miał na swoim miejscu i w odpowiedniej wielkości. I z rozpędu pomyślałem, ze coś się zmieniło...

widziałeś go powiadasz? icon_smile.gif

Cytat

odbiegamy od tematu płytek ;)

mógł widzieć w otoczeniu płytek

Cytat

hmm, nie wiem co mam o tym myśleć :scratching:

myśl co chcesz ale ja wiem że zaraz wszystkie Trole kubeczkowe dostaną zakaz pisania na forum icon_biggrin.gif

Cytat

hmm, nie wiem co mam o tym myśleć :scratching:

Tu nie ma co myśleć, to trzeba schwytać!

Cytat

mógł widzieć w otoczeniu płytek

Zgadza się. Chodnikowych.

Cytat

Jak dla mnie w łazience mogą być tylko duże płytki, małych nie lubię :(

duże płytki i super dobrane oświetlenie to jest wtedy udana całość. Inaczej sobie nie wyobrażam. Widzialam bardzo piękne łazienki i fuj oświetlenie-wszystko wtedy co piękne znika.

Ja w mojej nieszczęsnej łazience mam jeszcze pozostałości poprzedniego ustroju- lamperie:/ Marzą mi się duże płytki, ale równocześnie bardzo lubię mozaikę. Nie jestem pewna czy takie połączenie ma sens.

Witam serdecznie.
Ostatnio wykonana przeze mnie mała ubikacja z formatem 30x60 -ściany+podłoga oraz mozaiką-zabudowa geberitu.
Efekt oceńcie Państwo sami...
Pozdrawim

DSC01446.jpg

Cytat

Małe płytki, zwłaszcza z kontrastowa fugą, zmniejszają pomieszczenie, dlatego w małej łazience często lepiej postawić na duże formaty. Trzeba jednak bardzo dokładnie je rozplanować, żeby uniknąć niefortunnych łączeń i przycinek. Warto zwrócić uwagę, aby płytki na przeciwległych ścianach nie wyszły np. z przesunięciem o 10 cm itp.

Dobrym pomysłem jest łączenie mozaiki i dużych płytek - zarówno w małej, jak i w dużej łazience, oraz położenie małych płytek (10x10) nie na całych ścianach, tylko w newralgicznych miejscach, i pomalowanie lub wytapetowanie reszty.

podr

W pełni się zgadzam, źle zaplanowane przycinki potrafią popsuć najładniejsze płytki.
Plus za to. Edytowano przez tomcat (zobacz historię edycji)

Fajnie wyglądają te małe płytki ścienne ale w dużych łazienkach w małych raczej lepiej się prezentują duże, które optycznie ją powiększają.Ciekawi mnie jeszcze czy po paru latach ta fuga między małymi płytkami się nie brudzi ?

O każde płytki jak i fugę należy dbać,więc tutaj nie ma reguły że dany kolor będzie się długo trzymał,albo zapewni czystość fugi. Pielęgnujmy ją,powiedzmy czyścić raz w tygodniu i nie będzie żadnego problemu.

Cytat

Witam. My w swojej łazience na ściany dajemy płytki o wymiarach 448x223mm, a na podłogę 448x448, do tego dokładamy niewielkie ilości mozaiki ściennej, a dokładnie na słupki przy prysznicu i przy toalecie. Myślę, że powinno wyglądać dobrze.
Pozdrawiam

Mozaike dodaliśmy jeszcze na podłogę pod prysznicem do odpływu liniowego, naprawdę fajnie to wygląda i nie było problemu z cięciem i układaniem płytek podłogowych.
Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...