Skocz do zawartości

Ogrzewanie na podczerwień


Jaro 1

Recommended Posts

Napisano
Co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym na podczerwień? Czy macie jakieś doświadczenia? Szukam na stronach internetowych ale tam są sami sprzedawcy.Oni to chwalą. Chciałbym usłyszeć opinie użytkowników, czy to się dobrze sprawdza? Mam mieszkanie 90 m2 i chcę się odciąć od wspólnego ogrzewania w kamienicy.
Pozdrawiam użytkowników forum
Jaro 1
Napisano
Masz na myśli elektryczne promienniki kwarcowe?
Możesz słono zapłacić za energię elektryczną...
Najlepiej jakbyś znalazł jakiegoś sprzedawcę, który dałby Ci kontakt do kogoś komu to sprzedał.
Ja osobiście nie znam nikogo, kto w ogóle nawet myślałby o takim rozwiązaniu.
Ale może coś się zmieniło w przeciągu 6-ciu lat kiedy to czytałem o tym rodzaju ogrzewania.
Napisano
Cytat

Mam mieszkanie 90 m2 i chcę się odciąć od wspólnego ogrzewania w kamienicy.



To Ci się nie uda. Już kilku chciało. Są wyroki Sądu Najwyższego. I tak bedziesz płacił.
Napisano
Dzięki, że się ktoś odezwał. Nie chodzi mi o promienniki tylko o folię grzewczą, którą kładzie się na podłogę pod np. panele. Ponoć ma bardzo niskie zużycie prądu, jest proste w założeniu itd. Znalazłem to na allegro "ogrzewanie podłogowe - folia grzewcza" i stamtąd wszedłem na ich str. inter. Ale nie mogę nigdzie znaleźć użytkownika, który potwierdziłby, że rzeczywiście to ma takie zalety.
Napisano
Cytat

Ponoć ma bardzo niskie zużycie prądu, jest proste w założeniu itd.


Znaczy się jak... zużywa mniej prądu do wytworzenia takiej samej ilości ciepła niż inne grzejniki elektryczne?
Napisano
no właśnie huh.gif
na mój mały kubusiowy rozumek ideą grzania promieniami podczerwieni jest emisja tychże
jeżeli emiter nakryjemy jakimś materiałem (tu klepką, płytkami czy tam czymś) więc emiter nagrzeje ten materiał, nastąpi klasyczne przewodzenie, a on odda ciepło w jakiś tam sposób,
BTW - właśnie - jaki?

więc po co bawić się w droższe rozwiązania nic nie wnoszące do sprawy unsure.gif
Napisano
O to chodzi, że chyba najtańsze i wydatek jednorazowy, bez jakiś konserwacji czy wymiany części. Mniej prądu niż w matach czy kablach bo ogrzewa na podczerwień przedmioty, ściany i ludzi a nie powietrze. Widzę, że pomocy tu na razie nie znajdę.
Napisano
Cytat

O to chodzi, że chyba najtańsze i wydatek jednorazowy, bez jakiś konserwacji czy wymiany części. Mniej prądu niż w matach czy kablach bo ogrzewa na podczerwień przedmioty, ściany i ludzi a nie powietrze. Widzę, że pomocy tu na razie nie znajdę.


No to jak to jest w pierwszym poście piszesz ,że słyszałeś i chcesz usłyszeć opinie użytkowników owego ogrzewania, w drugim naprowadzasz na produkt i opisujesz zasadę działania a w trzecim już doradzasz jak to działa a w czwartym to już chyba reklamą sypniesz. Raczej pomocy nie znajdziesz jak wiesz lepiej co i jak to po co pytasz.
Napisano
Zareklamować to mogę szkołę, w której pracuję.W pierwszym poście wyraźnie zwracam się do użytkowników takiego ogrzewania. To, że dużo wiem, to tylko efekt czytania na ten temat na stronach. Takich firm w internecie jest kilka, ale oczywiście nie będę wypisywać stron bo, co niektórzy uznaliby to za reklamę (prawda mhtyl?). W kolejnych postach tylko odpowiadam skoro ktoś mi odpisuje.
Jeszcze raz zwracam się tylko do użytkowników ogrzewania na podczerwień. Oprócz teorii potrzebuję praktyki.
Pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych.
Napisano
Cytat

O to chodzi, że chyba najtańsze i wydatek jednorazowy, bez jakiś konserwacji czy wymiany części. Mniej prądu niż w matach czy kablach bo ogrzewa na podczerwień przedmioty, ściany i ludzi a nie powietrze. Widzę, że pomocy tu na razie nie znajdę.


Aha... to ściany i meble są ciepłe a powietrze zimne.
To rzeczywiście oszczędność, bo w współczesnych budynkach straty ciepła poprzez wentylację procentowo są coraz większe w bilansie cieplnym budynku.
A tu uchodzi zimne powietrze, a ściany dalej pozostają ciepłe... jak dla mnie rewelacja.
I z rekuperacji można zrezygnować... znowu $ w kieszeni zostaną.
Już mi się to podoba.
Napisano (edytowany)
Jakość przedostatni Twój post (post Jaro 1 ) nie brzmiał jak byś zapytywał tylko odpowiadał , wylałeś swój żal ,że nikt Ci nie odpowiada konkretnie.Ok, takie Twoje prawo jak i moje i jak zareklamujesz jakąś stronkę raz czy dwa to nie będzie reklama co innego jakbyś nadużywał i walił co post adres danej strony czy produktu.
Pozdrawiam zarówno użytkowników jak i teoretyków ogrzewania na podczerwień i życzę owocnych poszukiwań icon_biggrin.gif Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

.....
Jeszcze raz zwracam się tylko do użytkowników ogrzewania na podczerwień. Oprócz teorii potrzebuję praktyki.
Pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych.


no to pisz na Berdyczów
no i mam dylemat - czy mnie pozdrawiasz, czy nie huh.gif


Cytat

To, że dużo wiem, to tylko efekt czytania na ten temat na stronach.


nie bądź skromny, baaardzo dużo wiesz
Napisano
Wszystkim użytkownikom "budujemy dom" szczęśliwego Nowego Roku 2012, właściwych decyzji, ciepełka w domku, dużo pomyślności i szczęścia życzy Jaro 1 z rodzinką

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gość generalnie doradzał wymianę tego namułu, ewentualnie właśnie postawienie na palach albo kopanie piwnicy, a tej w planach nie mieliśmy, więc raczej i tak się nie zdecydujemy. Co do konstrukcji, to szukaliśmy projektów domów murowanych. A jak murowany to zakładam, że raczej bez wymiany gleby się nie obędzie? Albo rzeczywiście zainteresować się domem z inną kosktrukcją.
    • Wygląda na to, że wszystko tam jest nieźle przewarstwione, w efekcie grunt jest mocno zróżnicowany w zależności od miejsca. Zakładając płytkie posadowienie mamy tam po usunięciu ziemi urodzajnej (pierwsze 30 cm): - I otwór - mada (0,3-0,6 m), potem piasek średni od 0,6 m aż do 3 m (tyle zbadano); - II otwór - piasek, ale tylko od 0,3 do 1 m, niestety głębiej, aż do 2,7 m, jest namuł z gruntu pochodzenia organicznego; - III - mada (0,3-0,5 m), potem piasek, ale tylko do głębokości 0,9 m i znów gruba warstwa namułu.   Z całą pewnością namuł nie nadaje się do posadowienia. Typowy fundament zagłębiony na 1 m lub głębiej nie wchodzi więc w grę. Głębokie posadowienie musiałoby być zrobione na palach. Te przebijałyby grubą warstwę namułu i sięgały warstw o dobrej nośności. Ale to już dość poważne przedsięwzięcie.  Mady są też bardzo wątpliwe jako grunt budowlany. One z zasady zawierają przynajmniej 2-3% domieszek organicznych, a to im bardzo pogarsza nośność. Chociaż bywają bardzo zróżnicowane. Jednak ta warstwa mady jest płytko położona i cienka (20-30 cm).    Celowałbym w związku z tym w lekką konstrukcję domu, raczej szkieletowego, posadowionego na płycie fundamentowej. I to płycie bardzo płytko zagłębionej. Można usunąć ziemię urodzajną oraz warstwę mady, zastępując to wszystko choćby zagęszczonym grubym piaskiem, ewentualnie zagęszczaną pospółką, tłuczniem lub żwirem aż do poziomu gruntu. Dopiero na tym umieszczamy zbrojoną płytę żelbetową (np. 30 cm). Jeżeli konstrukcja domu jest szkieletowa, czyli z izolacją cieplną wewnątrz przekroju ścian, to płyta żelbetowa nie musi być izolowana cieplnie od spodu. Robimy na niej typową izolowaną cieplnie podłogę na gruncie, tak jakby ta płyta była odpowiednikiem chudego betonu na gruncie. Ostatecznie otrzymujemy przynajmniej ok. 1 m gruntu o dobrej nośności (częściowo naturalnego piaszczystego, a częściowo uzyskanego sztucznie przez wymienienie górnych warstw na zagęszczony piasek. Dopiero na tym spoczywa żelbetowa płyta.     
    • Nie warto w żaden. Ja się już wyleczyłem z tego.
    • Cześć,   trafiłem ostatnio na jednej ze stron na dwa systemy, które mnie zaciekawiły - Grenton i Loxone. Co o nich myślicie? W co lepiej iść?    dzwoniłem do tej firmy i sporo ciekawych rzeczy mi powiedzieli, ale pytanie jak to wygląda z Waszego doświadczenia - prywatnego    dzięki 
    • Udało się w końcu uzyskać dokumentację. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...