Skocz do zawartości

Jaro 1

Uczestnik
  • Posty

    18
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Jaro 1's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Wiem co to maty i jak je się montuje, nic nowego. Ale zwróć uwagę, że Wasz człowiek Readytofly, reklamujący firmę napisał w poście z 26.05.2013 o godz. 11:13 o foliach. Tak więc ustalcie zeznania.
  2. A gdzie o tym piszecie, bo na stronie to nie znalazłem? Może napisz jakie warstwy dajecie; folia grzewcza i co między nią a płytki?
  3. Tylko, że folie nie nadają się pod płytki. Chyba, że zastosuje się właściwą technologię montażu. Sporo informacji na www.enerbau.pl
  4. Koledze Wojtkowi, to już pewnie poradził sąsiad czy teściu albo Pan Zenek, że najlepiej to gumą do żucia uszczelnić te płytki.
  5. Dzięki.Byłem na ich stronie. Ceny od 690-1400zł. Wcześniej podałem metraż mojego mieszkania i ilość pomieszczeń. Dodam, że wysokie 2,8m. Muszę zatem poczytać ile tego i o jakiej mocy byłoby dla mnie odpowiednie. No i jaki byłby koszt całkowity i potem zużycie prądu. Ale, jak co poczytam. ? Posty tego gościa T.B.? Wiem, że jestem laik, więc pewno sobie "jaja" robicie. i tak pozdrawiam
  6. MrTomo! Dziękuję Ci bardzo. Jak sam widzisz, kiepsko u mnie z jakimś rozsądnym rozwiązaniem. Cóż, albo zostanę przy tym co mam, albo jeszcze poszukam szczęścia Chciałbym móc porównać koszty, bo to przecież nie kupno browarka Dzięki i pozdrawiam Barbossa dzięki, gdzie gościa szukać? Rozwiń "bo napytasz sobie biedy"
  7. W kamienicy wspólne grzanie z centralnego (piec na wszystko-śmieciuch). 3 mieszkania (lokatorzy) + 2 lokale wynajęte pod działalność. Jeden gość już się odciął. Pali starszy pan i raz jest w mieszkaniu 25 stopni a raz 18. Wkurza mnie to. Właściciel ma wszystko gdzieś. Płacę 950 zł czynszu. Dogadałem się, że jak założę swoje niezależne to odliczy mi 400zl miesięcznie. Piszesz o matach grzewczych, ale ja nie o tym pisałem. Chodziło mi o folie grzewcze grafitowe na podczerwień. Proste w zainstalowaniu i bez niepotrzebnego bałaganu. Piszesz o dobrej izolacji. Oczywiście,że to bardzo ważne. Wspomniałem, że okna mam ok. Może się kurcze powtarzam, ale te folie wysyłają promienie podczerwone, które grzeją bezpośrednio ciało człowieka. I tu mam dylemat, bo ta technologia jest dosyć nowoczesna i ciężko mi znaleźć użytkownika. Inny piec nie wchodzi w grę, właściciel się nie zgodzi. Piszesz o matach, ale to trzeba by kuć w łazience istniejące płytki i kłaść nowe, a to dodatkowy koszt i jeszcze nie w swoje. Chyba nie będę mieć innego wyjścia tylko założyć sobie w jednym pokoju folię i zobaczyć jak się sprawdza.
  8. Jak pisałem mieszkanie 90 m2. I piętro, nade mną strych. Wiatr po nim hula. budynek nie ocieplony. Przód i tył ulica i podwórko, bok -przyklejone sąsiednie domy. W jednym nikt nie mieszka, więc ściany u mnie cholernie zimne. I pokój 28m2, II 24m2, III 20m2, kuchnia 13m2,łazienka 2m2, przedpokój 3m2. Pod mieszkaniem częściowo korytarz i sklep , w którym w dzień kiepsko grzeją a w nocy jeszcze gorzej. Okna nowe drewniane.
  9. Witam! W poprzednim temacie pisałem o ogrzewaniu na podczerwień. Nie otrzymałem żadnych informacji konstruktywnych. Może mój wybór byłby nietrafiony. Czy może mi ktoś podać ( z praktyki) jakie byłyby koszty założenia i eksploatacji innych, np. maty grzewcze czy kable. Jakie są tego plusy i minusy? Odpada wodne. Mam 90m2 mieszkanie, I piętro - 3 pokoje, kuchnia i łazienka, przedpokój. Pozdrawiam w 2012r PS Z góry dziękuję
  10. Wszystkim użytkownikom "budujemy dom" szczęśliwego Nowego Roku 2012, właściwych decyzji, ciepełka w domku, dużo pomyślności i szczęścia życzy Jaro 1 z rodzinką
  11. mhtyl dzięki. Barbossa, chyba odpowiedź trochę złośliwa. Barbossa pozdrawiam Cię.
  12. Zareklamować to mogę szkołę, w której pracuję.W pierwszym poście wyraźnie zwracam się do użytkowników takiego ogrzewania. To, że dużo wiem, to tylko efekt czytania na ten temat na stronach. Takich firm w internecie jest kilka, ale oczywiście nie będę wypisywać stron bo, co niektórzy uznaliby to za reklamę (prawda mhtyl?). W kolejnych postach tylko odpowiadam skoro ktoś mi odpisuje. Jeszcze raz zwracam się tylko do użytkowników ogrzewania na podczerwień. Oprócz teorii potrzebuję praktyki. Pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych.
  13. O to chodzi, że chyba najtańsze i wydatek jednorazowy, bez jakiś konserwacji czy wymiany części. Mniej prądu niż w matach czy kablach bo ogrzewa na podczerwień przedmioty, ściany i ludzi a nie powietrze. Widzę, że pomocy tu na razie nie znajdę.
  14. Dzięki, że się ktoś odezwał. Nie chodzi mi o promienniki tylko o folię grzewczą, którą kładzie się na podłogę pod np. panele. Ponoć ma bardzo niskie zużycie prądu, jest proste w założeniu itd. Znalazłem to na allegro "ogrzewanie podłogowe - folia grzewcza" i stamtąd wszedłem na ich str. inter. Ale nie mogę nigdzie znaleźć użytkownika, który potwierdziłby, że rzeczywiście to ma takie zalety.
×
×
  • Utwórz nowe...