Skocz do zawartości

Naziemna cyfrówka


Recommended Posts

Cytat

a np to
wiedzy w necie aż za dużo



Mathir chyba tyle na poczatek powinno Ci zapewnić lekturkę. I tak wszystko skończy się na zasięgu i antenach zasłonietych drzewami.

Nadajniki naziemne to te same ograniczenia, co przy telewizji analogowej.

Anten jest od...do...

Szykuje sie kolejny biznes i walka "cyfrówek" o utrzymanie klienta.

Teraz o tunerze - ten wydaje się "cudownie" tani i funkcjonalny. Przypomiana raczej przystawkę. Przy okazji jest to link do równie ciekawej strony o zagadnieniach TV/SAT.

W miarę popularyzacji tej technologii wybór powinien być wykładniczo większy.
Link do komentarza
Gość gawel
To nie tak do końca można porównać w tej chwili jakośc dvbt i analogu przełączając tv w odpowiedni tryb pracy. I różnica jest jak miedzy g.... a twarogiem z przeproszeniem. Już nie wspomnę o HD . Cyfrówka nie ma śnieżenia obraz jest czysty i wyrazisty.
Link do komentarza
Cytat

To nie tak do końca można porównać w tej chwili jakośc dvbt i analogu przełączając tv w odpowiedni tryb pracy. I różnica jest jak miedzy g.... a twarogiem z przeproszeniem. Już nie wspomnę o HD . Cyfrówka nie ma śnieżenia obraz jest czysty i wyrazisty.




Owszem, o ile antena złapie dobry sygnał. Polecam lekturkę

DVB-T w Polsce
http://www.dipol.com.pl/wdrazanie_dvb-t_w_polsce_bib210.htm

Spis treści:

* Harmonogram cyfryzacji telewizji na terenie Polski
o MUX 1
o MUX 2
o MUX 3
* Jakie korzyści niesie za sobą cyfryzacja telewizji
*
* Jaki telewizor do DVB-T?
* Jaka antena do DVB-T?
* Pomiar cyfrowych sygnałów telewizji naziemnej
* Kable i złącza - jak dobrać?
* Tunery combo - czy warto?
* Przykład instalacji w domu jednorodzinnym

Podlinkowałem tez rozdział o sygnale dla DVB-T. Jeżeli komuś temat jet bliski, może zerknąć.

Źródło: www.dipol.pl
Link do komentarza
Gość gawel
Nawet jeżeli sygnal jest na poziomie 25% obraz jest ekstra. Poza tym można zastosować wzmacniacz antenowy dużej mocy. W analogu było to niemożliwe bo obraz był z zakłóceniami, wraz z sygnałem wzmacnialiśmy również zakłócenia. W cyfrówce tego problemu nie ma
Link do komentarza
Cytat

Nawet jeżeli sygnal jest na poziomie 25% obraz jest ekstra. Poza tym można zastosować wzmacniacz antenowy dużej mocy. W analogu było to niemożliwe bo obraz był z zakłóceniami, wraz z sygnałem wzmacnialiśmy również zakłócenia. W cyfrówce tego problemu nie ma



Tak wywnioskowałem z wypracowania o sygnale. Szykuje się rewolucja tehnologicznna.
Link do komentarza
Gość gawel
Ja odbieram sygnał w Łazach do Ruśca w linii prostej to jest z 10km W sumie Tv odbiera nawet na spinaczu biurowym. Fajnie też ogładą się tv na laptopie przez tuner USB. Ale zasięg kończy się w Białobrzegach Radomskich na południe i wiem że Łowicz też odbiera bez problemu od strony zachodniej. Jestem w pozytywnym szoku od kwietnnia br i na razie mi nie przeszło. icon_eek.gif że w tym kraju coś się w końcu udało pozytywnego icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
"Od poniedziałku ponad 80 proc. Polaków ma dostęp do programów nadawanych na drugim multipleksie cyfrowym - TVN, TVN7, Polsatu, Polsatu Sport News, TV4, TV6 i TV Puls. Wcześniej sygnał docierał do 46 proc. populacji.

Operatorem technicznym tego multipleksu jest TP EmiTel. Do programów nadawanych obecnie ma dołączyć TV Puls2.

W niedzielę spółka uruchomiła 21 nowych nadajników. Dzięki temu od poniedziałku programy można oglądać: w Białymstoku, Dęblinie, Elblągu, Katowicach, Kielcach, Kłodzku, Koninie, Koszalinie, Krakowie, Lęborku, Lublinie, Opolu, Przemyślu, Przysusze, Rabce, Suwałkach, Szczawnicy, Tarnowie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu i okolicach tych miejscowości."
Link do komentarza
Cytat

Jak się będziesz tak tajniaczył to i tak Ci nikt niczego nie podpowie. Bo jak, skoro Ty znikąd?




Skoro zwykła "siatka" złapie sygnał a jakość o wiele lepsza, to operatorzy telewizji cyfrowych musza sie poważnie zastanowić nad cenami pakietów. Jest to tez pole do popisu dla dostawców NETU, uszczkną trochę dla siebie rozbierając ofertę telewizji kablowych na części. O ile cena końcowa nie będzie przekraczała ceny dotychzasowych pakietów.

Coś musi być na rzeczy poniewaz klatki schodowe na osiedlach już zasypywane sa ofertami dostawców o 10-15 procent tańszymi niż dotychczas. ja sam połasiłęm się na pakiet UPC (TV+net), ale kto mógł przewidzieć.
Link do komentarza
Spokojnie, też zasila mnie w media UPC i puki co nie żałuję.
Sygnał cyfrowy naziemny rzeczywiście daje wspaniałą jakość obrazu, ale dalej nie ma standardów HD... no i znacznie skromniejsza oferta programowa.
Choć jak dla mnie pakiety TV od operatorów kablówki mogłyby być zredukowane o 70%, pod warunkiem że to ja dobieram ofertę programową icon_biggrin.gif

Będzie trzeba trochę poczekać, aż znowu rynek się unormuje, tym bardziej że z kolei operatorzy telefoniczni zaczynają dostarczać również sygnał TV, a swoje sieci rozbudowują w oparciu o technologię światłowodową... czyli tradycyjnie, po zakończeniu umowy analiza dostępnych opcji rynkowych icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...