Skocz do zawartości

studnia kręgowa - koszt i wykonawca?


Recommended Posts

Gość mhtyl
Napisano
A czemu kręgowa? Nie może być wiercona? Wiercona z tego co wiem jest tańsza i prostsza w wykonaniu.
Gość mhtyl
Napisano
Na 4 metrach zachodzi ryzyko że to wody podskórne. U mnie sąsiad ma studnie kręgową i woda w niej jest na głębokości 7-8 m . Ja też rozważałem kopać kręgową. Uważam że taniej było by wywiercić a jeszcze taniej podłączyć się do studni sąsiada mam do niej jakieś 25-30 m. Tyle że to jeszcze przede mną , najpierw dom a później dodatki icon_smile.gif
Napisano
mi ta woda jest potrzebna tylko do budowy i ewentualnego podlewania ogrodu. Liczę ze 2m będą pod wodą powinienem mieć do dyspozycji 1,5m3 wody do jednorazowego użytku i wydaje mi się ze to ,mi wystarczy.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
No to jak będzie icon_smile.gif jest ktoś kto mi to studnię zbuduje?

W tej kwestia odczuwam niezłą posuchę icon_sad.gif Do wiercenia każdy do kręgów nikt.

( ile jest ważne zawiadomienie starostwa o budowie studni?)

Autorus
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
mam pytanie
jak jest optymalna odleglosc studni kregowej od domu?
slyszalem ze 10m z uwagi na niekorzystne oddzialywanie ciekow wodnych/zyl wodnych ktore moga sie w niej laczyc...
a jezeli bedzie to 20m to czy pompa pociagnie na taka odleglosc(sa podobno pompy z zarorami zwrotnymi czy jakos tak)?
Napisano (edytowany)
no to spoko ze pompa wode pociagnie...



Cytat

u mnie miała być jakoś ok 5m, może nawet nie całe. Miała być bo chwilowo wykonawcy brak.



ja sam kopie(tzn z ojcem i bratem)
z braku fachowca
szukalem w okolicy i nie znalazlem
a woda potrzebna
szpic,czy glebinowka odpada
jak do tej pory 3 kregi metrowe wkopane,dwa czekaja


duzo powiedzial mi dziadek
ale najciezsza robota dopiero sie zaczyna
wody w studni juz jest na 1m
kupilem pompe do brudnej wody,agregat pradotworczy,wyciagarke,wodery,aluminiowa drabine...
wszystkie te rzeczy z pewnoscia sie przydadza w dalszej budowie(wodery raczej na rybki icon_surprised.gif ) Edytowano przez kiwaczek (zobacz historię edycji)
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

kto szuka ten znajdzie icon_smile.gif

Znalazłem wykonawcę, dosłownie 10km ode mnie. Koszt 350zł/mb + zamknięcie i dekiel żeliwny.
W środę-czwartek już będę miał icon_smile.gif



Czy można namiar na wykonawcę dostac?

Pozdrawiam,
M.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć, Tło: Kupiłem miesiąc temu mieszkanie z 2008-go roku. To co dziś zauważyłem, to niepokojące czarne/szare kropki w szczelinach w ściankach kamiennych. Te ścianki są dekoracyjne, nie wiem co to za materiał - jakiś kamień. Jedna ze ścian to ściana zewnętrzna budynku (tzn. nie ma sąsiada już od tej strony). Druga ściana to ścianka działowa. Moje obawy dotyczą - czy to nie wilgoć? Co to może być? W mieszkaniu ogólnie nie czuć ani wilgoci ani innego podejrzanego zapachu. Nie widzę też nigdzie śladów wilgoci (na moje oko i mój nos). Natomiast może te kropki to ślady kleju? Nadmienię - te kropki są tylko w pomiędzy niektórymi "kafelkami" kamienia, ale jeśli są to tylko pomiędzy (na brzegach).  
    • 🏡 Twoja wizja. Nasza realizacja.   Masz projekt lub dopiero planujesz budowę domu? Zajmujemy się kompleksową organizacją budowy domów jednorodzinnych – od pierwszego telefonu po stan deweloperski. Jesteśmy generalnym wykonawcą – współpracujemy ze sprawdzonymi podwykonawcami, ale cały proces trzymamy w ryzach i kontakt z Tobą prowadzimy od początku do końca.   Budujemy w standardzie: ✔️ SSO – stan surowy otwarty ✔️ SSZ – stan surowy zamknięty ✔️ stan deweloperski   Technologie, w których pracujemy: 🔹 murowana 🔹 szkieletowa drewniana 🔹 CLT (Cross Laminated Timber)   📍 Działamy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Realizujemy maksymalnie kilka budów rocznie – nie idziemy w masówkę, tylko stawiamy na dopilnowanie każdej inwestycji.   📞 Zadzwoń: 698 200 139 📧 Napisz: sprzedaz@rewelacyjnydom.pl 🌐 www.rewelacyjnydom.pl   ✅ Bezpłatna wycena Twojej budowy – w 48 godzin! Napisz lub zadzwoń – wszystko zaczyna się od rozmowy. Zobaczmy, czy do siebie pasujemy.
    • W sypialni zrobiłem sufit napinany, to teraz chciałbym wyprowadzić sufit w salonie, ale czymś innym.   Wygląda to tak, malowane 5 razy najtańszym Decoralem akrylowym 60zł/5L. Podłoże to tynk, bez gładzi.   Czym można to pomalować aby było ładnie? Farba strukturalna, czy może jakaś premium ultra matowa wystarczy?   Potrzebuję inspiracji. Może ktoś ma jakiś pomysł, np. kasetony, tapeta, fornir kamienny itp. Lubię niestandardowe rozwiązania.
    • Chciałabym serdecznie polecić firmę Hydraulik Jacek na terenie Łodzi, z której usług ostatnio korzystałam. Profesjonalne podejście, szybka realizacja i rozsądne ceny. Jacek zna się na rzeczy, naprawiał u mnie instalację wodną oraz montował nowy zestaw łazienkowy. Wszystko działa bez zarzutu, a prace zostały wykonane czysto i terminowo. Kontakt: 508 669 031 https://g.co/kgs/5T2GKHs
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...