Skocz do zawartości

Czy stosować ogrzewanie podłogowe?


Recommended Posts

Gość florek
Napisano
Oczywiście,że stosować. Przemawia za tym ekonomia,wygoda i estetyka.Płyta grzejna w podłodze jest akumulatorem energii odpowiedzialnym za stabilizację temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu...
  • 10 lata temu...
Napisano
Czy ogrzewanie podłogowe wodne może być samodzielnym ogrzewaniem? Bez dodatkowo grzejników?
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Dnia 15.01.2021 o 16:56, Gość MB napisał:

Czy ogrzewanie podłogowe wodne może być samodzielnym ogrzewaniem? Bez dodatkowo grzejników?

Pytanie chyba podchwytliwe, w tym właśnie rzecz, że niskotemperaturowa instalacja grzewcza ma ogrzać dom a nie go dogrzać jesienią i na wiosnę. Wtedy dopiero kotły kondensacyjne działają z wysoką sprawnością i jako alternatywa można stosować pompy ciepła jako źródło zasilania.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
podjęliśmy decyzję o zmianie grzejników na ogrzewanie podłogowe w całym domu. Zastanawiam się, czy nasze rachunki za ogrzewanie nie zwiększą się? Wyczytałam, że przy ogrzewaniu wodnym należy rurki położyć na całej powierzchni, czy taka duża ilość nie spowoduje, że w rzeczywistości będzie trzeba podgrzewać większą ilość wody, a co za tym idzie zużywać więcej gazu?
Napisano

Proszę zauważyć, ze temperatura wody w instalacji podłogówki jest 2x (30-40 zamiast 65-75 stopni) mniejsza od temp. wody w grzejnikach. Poza tym kocioł pracujący w tym zakresie temperatur będzie non-stop w zakresie kondensacji czyli jego wydajność będzie większa. Ja obstawiam na mniejsze zużycie gazu. Inaczej będzie tez odczuwane ciepło ponieważ cała płyta grzewcza będzie je oddawać i bez względu na cyrkulacje powietrza pomieszczenie będzie się nagrzewać raczej równomiernie. Poza tym, chodzenie boso po podłodze - bezcenne :)

  • 2 miesiące temu...
Gość Baca
Napisano
Jak najbardziej ogrzewanie podłogowe może pracować samodzielnie. Jedynie w sytuacjach, gdy powierzchnia niezabudowana np. w łazience w stosunku do całkowitej powierzchni jest za mała, aby bez zbyt wysokiej temperatury podłogi ogrzać pomieszczenie, konieczne jest zastosowanie dodatkowego ogrzewania, np ściennego lub grzejnika. Jak napisano w artykule problem mogą też stanowić np. dywany lub zabudowa stała kuchni, pod którą ogrzewania się nie montuje. Ale o tym powinien wiedzieć projektant.
  • 3 tygodnie temu...
Gość Maciej
Napisano
Czy warto zamontować ogrzewanie podłogowe w sypialniach, czy raczej grzejniki?
Gość Maciej
Napisano
A jak wygląda kwestia regulowania ogrzewaniem w tychże pomieszczeniach, biorąc pod uwagę długi czas nagrzania podłogi, bądź obniżenia temperatury przy systemie podłogowym? W sypialniach rzadko się przebywa, a śpi chętnie w chłodnym pomieszczeniu, o niższej temperaturze.
Napisano

Jak się rzadko przebywa w pomieszczeniu, to nie ma potrzeby grzać go w takim samym stopniu, jak w salonie na przykład...

Warunki grzania można ustalić już na etapie projektowania podłogówki, poprzez np. mniejszą długość pętli w pomieszczeniu przeznaczonym na sypialnę.

Grzanie reguluje się też poprzez ustawienie ilości przepompowywanej wody w danym pomieszczeniu, przez co dostarcza się odpowiednią ilość ciepła...

 

W sieci jest mnóstwo materiału poświęconego temu tematowi, np:

https://www.techsterowniki.pl/blog/regulacja-ogrzewania-podlogowego-sposobem-na-wiekszy-komfort-cieplny-nizsze-rachunki-ogrzewanie

 

(nie jest to reklama tej firmy, tylko PRZYKŁADOWY fragment przykładowej strony temu tematowi poświęconej :icon_mrgreen:)

---------------------------------------------------------------------------------

obraz.png.196bfa4759150faed876eae521e9f432.png

--------------------------------------------------------------------------------------

  • 5 miesiące temu...
Napisano
byłam u znajomych po dwóch godzinach puchły mi nogi od trzymania na ciepłej podłodze nie wspomnie o dziwnym zapachu kurzu ...wysuszony nos ...masakra ich dziecko ciagle choruje odkad sie przeprowadzili do nowego domu mysle ze to przez pyłki które ida do góry z ciepłem....masakra to jest dobre ale w kuchni ...łazience ale nie w salonie a tym bardziej w sypialni
Napisano
1 minutę temu, Gość ewa napisał:

byłam u znajomych po dwóch godzinach puchły mi nogi od trzymania na ciepłej podłodze  

 

To po szczepieniu tak. Chyba byłaś szczepiona.

Napisano
22 minuty temu, Gość ewa napisał:

masakra

Mam tylko podłogówkę , ani jednego grzejnika w całym 120sto metrowym domu , nie wiem o jakiej masakrze piszesz . Nic nie lata w powietrzu , nogi nie puchną

 

25 minut temu, Gość ewa napisał:

wspomnie o dziwnym zapachu kurzu ..

Mopa w chałupie nie mają ?

Napisano
9 godzin temu, podczytywacz napisał:

Chyba na wzór antyszczepionkowców rośnie grupa ludzi antypodłogowców...

 

Z czasem grupa wyewoluuje i osobnikom z tego gatunku zaczną rosnąć skrzydła. I w ogóle nie będą dotykać podłogi, bo się nią brzydzą. 

Napisano
 
Z czasem grupa wyewoluuje i osobnikom z tego gatunku zaczną rosnąć skrzydła. I w ogóle nie będą dotykać podłogi, bo się nią brzydzą. 
Wszak choroba pochodzi od nietoperzy i wszystko możliwe, że ewolucja pójdzie w tę stronę. Będą wisieć głową w dół na suficie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Witam. Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym. Czy jesteście mi powiedzieć ile będzie kosztować mnie miesięczne elektryczne ogrzewanie podłogowe mieszkania 20 m2 Proszę o informację

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Myślę, że na wnioski jest zbyt wcześnie. Zobaczysz ile wody będzie wyciągał osuszacz. I jak długo. A potem sam poczujesz różnicę we wdychanym powietrzu. 
    • Tak zrobię, dzięki. Tylko skoro ma być przewiew to płyty na ścianach odpadają?  Też pytanie co z hydroizolacją, rozumiem, że ze złej strony się za to zabieram ale chyba lepsze to niż gole fundamenty.
    • Też mi się tak wydaje, że nie niżej. A to jest źle, bo wilgoć jest w ścianach. I żadne wietrzenie nie pomoże. Szwagrowi przeciekał taras i mimo ze wymienił całą nawierzchnię tarasu i uszczelnił wszystko, mury poniżej nie wyschły przez dwa lata mimo otwartych drzwi i okien w lecie. To było też tak do połowy w gruncie. Dopiero jak kupił osuszacz powietrza i zaczął wodę z niego wylewać wiadrami, to sie okazało ile jej siedziało w ścianach.  Tutaj też chyba spróbowałbym najpierw osuszaczem. Kosztuje parę stówek, ale to i tak taniej niż remont. A później, przy prawidłowej wentylacji z zapewnieniem nawiewu i wywiewu, wilgoci nie będzie. Mogę się założyć.   To  jeszcze zależy przy jakiej pogodzie. Ja mam teraz 54% przy biurku, ale ma się na deszcz..
    • Edit: mierzyłem wilgotność scian, użyłem wilgotnościomierza  inwazyjnego YATO i wyszło 5%. Higrometr wskazywał 60%. Mierzyłem przed gruntowaniem. 
    • Tylko to wygląda jakby ten tynk właśnie na wysokości do tych 90cm po prostu się odparzył od wilgoci. W tego typu pomieszczeniach problemem jest izolacja pozioma i pionowa. Ja mam podobnie, izoloacja pionowa jest ok, ściany są suche, wylewka, pod którą pewnie nie ma żadnej izolacji też wyschła po zrobieniu izolacji pionowej na zewnątrz. Jest wentylacja na przestrzał, okna w zimie są rozszczelnione, latem zwykle otwarte na oścież, a wilgotność utrzymuje się cały rok 60-75%, a na sypialnie to jest za dużo, można spokojnie nabawić się reumatyzmu i innych chorób związanych ze zbyt wysoką wilgotnością czy po prostu grzybem. Bo jak ktoś tam zacznie spać, tak sytuacja jeszcze się pogorszy. U Ciebie dopóki grunt nie wyschnie nie ma co mierzyć wilgotności, ale na moje oko tam będzie w okolicach 70% na codzień. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...