Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy stosować ogrzewanie podłogowe?


Recommended Posts

Systemy wodnego ogrzewania podłogowego doskonale sprawdzają się we współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła (takimi jak kotły kondensacyjne, pompy ciepła czy kolektory słoneczne).


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/a/430-czy-stosowac-ogrzewanie-podlogowe

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florek
Oczywiście,że stosować. Przemawia za tym ekonomia,wygoda i estetyka.Płyta grzejna w podłodze jest akumulatorem energii odpowiedzialnym za stabilizację temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu...
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 10 lata temu...
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 15.01.2021 o 16:56, Gość MB napisał:

Czy ogrzewanie podłogowe wodne może być samodzielnym ogrzewaniem? Bez dodatkowo grzejników?

Pytanie chyba podchwytliwe, w tym właśnie rzecz, że niskotemperaturowa instalacja grzewcza ma ogrzać dom a nie go dogrzać jesienią i na wiosnę. Wtedy dopiero kotły kondensacyjne działają z wysoką sprawnością i jako alternatywa można stosować pompy ciepła jako źródło zasilania.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
podjęliśmy decyzję o zmianie grzejników na ogrzewanie podłogowe w całym domu. Zastanawiam się, czy nasze rachunki za ogrzewanie nie zwiększą się? Wyczytałam, że przy ogrzewaniu wodnym należy rurki położyć na całej powierzchni, czy taka duża ilość nie spowoduje, że w rzeczywistości będzie trzeba podgrzewać większą ilość wody, a co za tym idzie zużywać więcej gazu?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę zauważyć, ze temperatura wody w instalacji podłogówki jest 2x (30-40 zamiast 65-75 stopni) mniejsza od temp. wody w grzejnikach. Poza tym kocioł pracujący w tym zakresie temperatur będzie non-stop w zakresie kondensacji czyli jego wydajność będzie większa. Ja obstawiam na mniejsze zużycie gazu. Inaczej będzie tez odczuwane ciepło ponieważ cała płyta grzewcza będzie je oddawać i bez względu na cyrkulacje powietrza pomieszczenie będzie się nagrzewać raczej równomiernie. Poza tym, chodzenie boso po podłodze - bezcenne :)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...