Skocz do zawartości

Dlaczego nie wybudowałbym domu szkieletowego?


Recommended Posts

Napisano
Od 10 lat mieszkam w domu o szkieletowej konstrukcji i nie miałem żadnych problemów z domem. A co do anomalii pogodowych to dom przetrwał trąbę powietrzną, wokoło pozrywało dachy a u mnie nic. Może jakiś partacz zbudował taki dom szkieletowy w którym wszystko sie sypie. pozdrawiam.
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Sarny w czarnowie? Chyba że styropianu... 30 lat tam mieszkałem i przy lesie i co najwyżej to można spotkać dzika, a nie sarnę. Koloryzowane troszkę.
Napisano
kompromitacja! W życiu nie miałabym zaufania do tego człowieka. Leje wodę, wyplata koszyki, jednym słowem pi... głupoty. Jeśli buduje tak, jak szyje swoją głupkowatą i zmyśloną historię, to TRZYMAJCIE się z daleka od tego, pożal się Boże, budowniczego. I śmieszno i straszno!
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Faktycznie jest cala seria artykulow pisanych tym samym jezykiem o wadach domow szkieletowych. Wyglada na zirganizowana akche pr.
  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Osobiście mam dom fabrykowany z gotowych elementów. Może jest w nim głośniej niż w domach morowanych ale reszta co tu jest opisane to stek bzdur! Natomiast z tym polewaniem dachu...😂😂😂 

  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Ale herezje, śmieszne to jest. Mieszkam w szkieletowym o 15 lat i nic z tego co napisali się nie zgadza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość Mądrala
Napisano
"Tradycyjnym budownictwem" na terenie polski jest dom z bali lub mur pruski. Względnie cegła. Nie są nim natomiast pustaki, które nie wiadomo czemu są chrzczone jako "tradycyjne budownictwo".
Napisano
7 minut temu, Gość Mądrala napisał:

"Tradycyjnym budownictwem" na terenie polski jest dom z bali lub mur pruski. Względnie cegła. Nie są nim natomiast pustaki, które nie wiadomo czemu są chrzczone jako "tradycyjne budownictwo".

 

A czemu nie, skoro jest przecież "przysłowiowe szczęście"?

  • 4 tygodnie temu...
Gość Grzegorz
Napisano
Bzdury niesamowite. Ciężko się to czyta bo gość zjadł wszystkie rozumy
Napisano

Skoro ciężko się to czyta, proponuję odnieść się do najtrudniejszych fragmentów i napisać komentarze. Skoro @Grzegorz masz wiecej doświadczenia od autora, podziel się kilkoma wskazówkami dla potomnych. Niech się ludzie uczą na swoich błędach lub na cudzym doświadczeniu. Moim zdaniem domy szkieletowe to reżim materiałowy i technologiczny. Reżim technologiczny, Poza dokumentacją i instrukcją rodem z IKEA potrzeba jeszcze wyszkolonych wykonawców.

  • 1 miesiąc temu...
Gość Maciej
Napisano
Nie da się zaprzeczyć, że artykuł napisany w ciekawym, dość obiektywnym stylu. I być może na tamte lata taki sposób budowy domu szkieletowego był naturalny, jednak czasy się zmieniają i sposób budowy również. Technika idzie do przodu, stąd też nowe rozwiązania również w budownictwie szkieletowym. Sam zdecydowałem się na budowę domu w tej technologii, ale z uwagi na różne opinie o firmach budowlanych i jakości wykonania, jak również tego, że zawsze chciałem czegoś takiego spróbować, podjąłem się postawienia całego domu samemu z pomocą rodziny (metodą gospodarczą). I szczerze mówiąc wiele aspektów tego artykułu mógłbym podważyć, ale biorąc pod uwagę, że ja buduję w roku 2021, a autor artykułu budował ponad 20 lat temu, nie ma się co dziwić, że drugi raz by nie postawił takiego domu. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w tamtych latach ten sposób budowy dopiero zaczynał raczkować w Polsce, więc jest wysoce prawdopodobne, że popełniono wiele błędów przy budowie. Jakby nie było mimo, że dopiero od niedawna cieszę się stanem surowym zamkniętym, to już teraz widzę wiele korzyści budowy domu w technologii szkieletowej. Ale podkreślam, że bardzo istotne są dokładność wykonania, oraz jakość materiałów użytych do budowy. Myślę, że czas pokaże jak wiele korzyści posiada dom szkieletowy, bo pewnie jeszcze trochę czasu minie zanim się wprowadzę, ale porównując liczne opinie w Internecie, z tym co sam doświadczyłem budując taki dom, uważam że trzeba być rozważnym w czytaniu opinii na ten temat.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Fachowiec, a sam sobie narobił ze nie jest szczęśliwy z żona. Albo ludzie juz sa tak roszczeniowi ze sami nir wiedza czego chca od zycia albo nie maja rozumu i nie potrafia docenić tego .
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Nie chce mi się rozpisywać,ale artykuły bez sensu, wywiad z prezesem firmy która zajmuje się budowaniem domów jednorodzinnych w technologii tradycyjnej, to po pierwsze. Po drugie jak można porównywać technologię budowy z roku 1997 z rokiem 2021 w dodatku nie wiadomo kto to budował,czy miał jakiekolwiek doświadczenie, po trzecie porównajmy jakość materiałów budowlanych dostępnych dziś i 25lat temu. Ja mieszkam w szkielecie i jestem zadowolony.
  • 7 miesiące temu...
Gość Widzę
Napisano
Niestety domownicy nie znają się na projektowaniu domów a budowlańcy zrobili bubla. Taki jest efekt negatywnej oceny tego domu a nie ogólnej technologii szkieletowej. Szkoda.
  • 6 miesiące temu...
Napisano
Generalnie kupiliśmy dom tego typu i jesteśmy bardzo zadowoleni jak jest w nim ciepło nagrzewa się szybko jest szczelny ciepło nie ucieka . Wytrzymuje potężne wiatry nawet nie drgnie. Nie wiem co bzdury pan wypisuje
Napisano
Generalnie kupiliśmy dom tego typu i jesteśmy bardzo zadowoleni jak jest w nim ciepło nagrzewa się szybko jest szczelny ciepło nie ucieka . Wytrzymuje potężne wiatry nawet nie drgnie. Nie wiem co bzdury pan wypisuje
A jak w nim nie jest ciepło, to jesteście niezadowoleni?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Napisano
Komentarz dodany przez Mateusz:
Wybudowałem dom szkieletowy i jestem mega zadowolony te bzdury co Pan pisze to masakra chyba opisujecie kurnik albo jakaś wiatę jak jest zrobione wszystko jak potrzeba przez konkretną ekipę i nie żałuję się na materiały to nie ma lepszego domu. Ja mam wszystko na prąd pompę ciepła rekuperację klimatyzację indukcję fotowoltaika 10 kw 3 rok nie płacę za prąd jeszcze zostaje nadprodukcja

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Budowa jest w toku, przynajmniej na papierach. Zostało wydane pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, został założony dziennik budowy, na bramie wisi nawet tablica informacyjna oznajmiająca budowę domu, zostały zainstalowane skrzynki: elektryczna z prądem budowlanym, na geoportalu wszystko pięknie wrysowane... Papier przyjmie wszystko, a ciężki sprzęt jeździ sobie bezkarnie po drodze o ograniczonym tonażu, gdyż inwestor ma pozwolenie na przejazd ciężkim sprzętem ze względu na rozpoczętą inwestycję. 
    • A to Polska właśnie.      Wszystko się zgadza i powołujesz się na odpowiednie przepisy. Taka sytuacja jednak w tej chwili nie leży w kompetencjach PINB. Dopóki nie ma nic wybudowanego nie PINB a Wydział Budownictwa jest właściwym organem mającym obowiązek zająć się tą sprawą. Choć wydaje się to nieco dziwne, ale tak jest i musisz się zwrócić do właściwego organu. Do pisma warto dołączyć jakieś wyroki sądowe w podobnych sprawach, które znajdziesz bez problemu w necie, a także jakąś opinię prawną np. takie coś: https://prawobudowlane-blog-buniak.pl/samowolna-zmiana-zagospodarowania-terenu/ dlatego że Wydziały Budownictwa interpretują zapisy na które się wyżej powołujesz, bardzo dowolnie. Więc warto naprowadzić ich na właściwy tor rozumowania. Dla normalnie działającego Wydziału Budownictwa już samo utwardzenie całej działki powinno być dowodem na zmianę sposobu zagospodarowania niezgodnego z WZ i oczywiście do tego datowane zdjęcia, bo przed kontrolą zapewne ucieknie z pojazdami.   To co piszę nie jest teorią bo miałem dwa podobne do Twojego przypadki na dwóch niemal sąsiadujących ze sobą działkach. Jedna sprawa została definitywnie załatwiona, druga jest jeszcze w toku z dobrymi rokowaniami.    
    • W każdym piśmie cytuję art. 59 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym : Samowolna zmiana zagospodarowania terenu to pojęcie ukształtowane przez doktrynę i orzecznictwo, do którego stosuje się przepis art. 59 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jest to faktyczna, funkcjonalna zmiana wykorzystywania terenu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.   ŻADEN URZĄD NIE ODNIÓSŁ SIĘ DO TEGO ARTYKUŁU 
    • Mam kopię pism do powiatowego, do Wojewódzkiego, do gminy... Nieoficjalnie powiedziano mi że nic nie zrobię bo facet ma dobre znajomości. Tak, mam całą teczkę pism. Dla nich nie ma problemu, inwestor jest uprzedzany o terminie wizyty, inwestor wywozi ciężki sprzęt z placu dzień wcześniej więc problemu nie ma. Dziwi mnie to, że nikt nie zwraca uwagi na maile ze zdjęciami, które przedstawiają inny obraz sytuacji. Wojewódzki inspektorat twierdzi, że powiatowy wykonuje czynności zgodnie z procedurami, zachowując terminy na odpowiedź na pisma, mimo iż od roku nie została podjęta w tej sprawie żadna decyzja. 
    • Ten inspektorat to masz na myśli PINB? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...