Skocz do zawartości

Jak pozbyć się bzu?


Recommended Posts

Mam w ogrodzie stary, chyba trzydziestoletni krzak bzu. Chciałbym się go pozbyć, ale wiem, że nie wystarczy "gadziny" wyciąć. Będzie odrastała. A wielkie wykopki na metr w głąb ziemi i na sporej powierzchni... też mi się nie uśmiechają icon_sad.gif Można tego bzu pozbyć się jakoś prościej?
Link do komentarza
Cytat

Mam w ogrodzie stary, chyba trzydziestoletni krzak bzu. Chciałbym się go pozbyć, ale wiem, że nie wystarczy "gadziny" wyciąć. Będzie odrastała. A wielkie wykopki na metr w głąb ziemi i na sporej powierzchni... też mi się nie uśmiechają icon_sad.gif Można tego bzu pozbyć się jakoś prościej?


Zetnij go przy ziemi a miejsce cięcia posmaruj nie rozcieńczonym Rounup- em. Jeżeli będzie odbijał z korzeni, to pędy spryskaj tym samym. Teraz właśnie jest najlepszy moment na ten zabieg. Po paru latach karcz na tyle obgnije w ziemi, że go łatwo wyrwiesz.
Link do komentarza
Cytat

Mam w ogrodzie stary, chyba trzydziestoletni krzak bzu. Chciałbym się go pozbyć, ale wiem, że nie wystarczy "gadziny" wyciąć. Będzie odrastała. A wielkie wykopki na metr w głąb ziemi i na sporej powierzchni... też mi się nie uśmiechają icon_sad.gif Można tego bzu pozbyć się jakoś prościej?




Zrób tak jak awaria napisał

a tu masz linka do tego środka z przeznaczeniem do drzew, krzewów - Roundup
Link do komentarza
Ale uważaj, zebyś razem z bzem nie zniszczył innych roślin. Jśli wokół krzewu rosną już inne rośliny to poczekaj, aż wyrosną pędy bzu i pomalować jego liście tym Randapem. Rób to uważnie, żeby preparat był tylko na liściach bzu, a nie na sąsiadujących roślinkach. Odradzam więc spryskiwacz.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesiące temu...
Ze swojej działki pozbyłem się chyba z 10 bzów, nie twierdzę ze nie są piękne ale było ich po prostu za dużo i były bardzo stare.

Niestety łopata i wykopać gada.

Autorus

Ze swojej działki pozbyłem się chyba z 10 bzów, nie twierdzę ze nie są piękne ale było ich po prostu za dużo i były bardzo stare.

Niestety łopata i wykopać gada.

Autorus
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...