Skocz do zawartości

BLECHERT.Hurtownia granitu

Uczestnik
  • Posty

    82
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    3

Wszystko napisane przez BLECHERT.Hurtownia granitu

  1. Haczyk jest taki, że te dobrze zakonserwowane drewna są toksyczne...
  2. Pod chodnikiem sam piasek wystarczy. Oczywiście ubity. Ale daj chociaż 5cm suchego. Lepiej będzie leżał i mrówki go nie podkopią. Pod auto poza piachem musisz dać 10 cm suchego betonu, który ubijasz a potem kładziesz kostkę na 5 cm piasku. Wszystko znowu ubijasz. Zaczynasz od krawężników, które wyznaczają poziom. Kostkę kładziesz 1 cm nad krawężnikami przed ubijaniem.
  3. Mam u siebie ławkę z drewna bukowego. Problemu żywicy nie ma. Myślę że to kwestia rodzaju drewna lub jego suszenia.
  4. Beton lubi wodę. W ten sposób dojrzewa - nabiera twardości. Zimą woda mu szkodzi.
  5. dymion - przeczytaj dokładnie posta tytułowego:) Autor mierzy wyżej niż w panele trawnikowe:)
  6. Pewnie ma taras z eleganckich, granitowych płyt, które musi zaimpregnować, więc będzie go malował impregnatem do granitu:) Oczywiście pędzlem z naturalnego włosia:)
  7. Parę dni temu doradziłem koledze, żeby kamienie szlachetne umieścił w oczkach płyt ażurowych. Mój post został skasowany przez moderatora, dlatego przepraszam wszystkich za to, że ośmieliłem się doradzić coś tak kompletnie nie do przyjęcia w wątku, w którym sam autor ma następujące przemyślenia - cytuję: "Między garażem, a bramą mam około 10 metrów. Chciałbym ten teren jakoś fajnie zagospodarować, aby nie szpecił mi ogródka. Na razie mam tylko utwardzony teren. Myślałem o płytach ażurowych, kostce brukowej lub o kamieniach szlachetnych. Które z tych rzeczy jest najbardziej efektywne a może coś innego ? Jestem otwarty na propozycje."
  8. Sepoy - mam ciekawe zdjęcie muru z cegły rozbiórkowej, w to są wsadzone duże głazy/otoczaki, a fuga idzie falując. Efekt odjazdowy. Napisz maila to wyślę fotkę. Pozdrawiam
  9. Do chodzenia to niezbyt wygodne, lepiej robić wjazd z kostki lub ze zwykłych otoczaków.
  10. W tym roku kiepsko kwitły krokusy. Nie tylko u mnie. Czym jest to spowodowane?
  11. Światło na słupkach jest dobre, ale czasem potrzeba oświetlenia na podjeździe, żeby uzyskać ciekawy efekt wizualny. Dlatego stosuje się lampy najazdowe z kapslem u góry, który rozprowadza światło po ziemi. U mnie stronie zdjęcia jak to działa w zakładce: lampy najazdowe.
  12. Niedawno miałem takie zlecenie. Kładliśmy kostkę jako podbudowę a potem inwestorka sama przytachała maty gumowe i układła je pod huśtawką dla dzieci.
  13. Z tym wymienianiem to nie takie proste. To nie żarówka na suficie. Ale żeby nie było za trudno, ja do lamp najazdowych które mam na stronie dobrałem duże kubły doziemne. Można tam w razie czego włożyć obie dłonie naraz i pogrzebać. Do tego jest gruba uszczelka pod górną ramką. To wygląda w środku jak słoik z wieczkiem przykręcanym śrubami. Dużo zależy od dokładności składania elementów a potem od skręcenia ich śrubami.
  14. Lampy najazdowe to duży problem dla klientów robiących sobie podjazdy granitowe do domu, dlatego specjanie dla nich wybrałem wzmacniane konstrukcje lamp najazdowych i umieściłem je na stronie http://www.blechert.pl
  15. Sepoy-coś bardzo podobnego robiłem na jesień. Pod donicę wylaliśmy zbrojony fundament a reszta na gruncie z normalną podbudową.
  16. Płyty granitowe kładzione na gruncie mają tę zaletę, że nie złuszczą się jak kafelki po mrozach i nie wymagają wylewania całego tarasu. Płyty nie są tanie, ale suma sumarum oszczędzają wiele zachodu, nerwów i pieniędzy w porównaniu z tradycyjnym tarasem. Wystarczy zrobić podbudowę jak pod kostkę.
  17. Zbliża się marzec. Ziemia robi się miękka. Czas zacząć działać. Kostka granitowa już czeka na początek sezonu.
  18. Gdy kładziemy kostkę na podjeździe tylko na koła, czyli dwa paski, wtedy robimy najczęściej proporcje: 80 cm pasek pierwszy, 80 cm luzu i 80 cm drugi pasek:)
  19. Piotrde2806 - to ile korytować, zależy od tego co już masz na placu zrobione. 1. Jeżeli masz gruz albo kamienie wymieszane z gruntem, ubite przez lata, wtedy rozsypujesz tylko suchy beton i w to wbijasz kosteczki. Podnosisz cały plac o 15 cm w górę. Jeśli oczywiście możesz. Często tak nie można ze względu na drzwi i okna do piwnicy. 2. Załóżmy, że masz tylko ubitą ziemię, wtedy potrzebujesz 15 cm na kostkę z suchym betonem plus 10 cm na warstwę nośną z suchego i zagęszczonego zagęszczarką betonu (ewentualnie 15-20 cm gruzu mielonego zagęszczanego zagęszczarką) plus 5 cm piasku na samo dno. Łatwo policzyć, że musisz korytować na 30 do 40 cm. 3. Załóżmy, że całą zimę stoi Ci wielka kałuża na placu, wtedy musisz dodatkowo zrobić meliorację terenu. Zakopujesz dreny. Wodę wyprowadzasz do kanalizy lub do głębokiego dołu drenażowego zasypanego kamieniami/gruzem. Czy teraz łatwiej ogarnąć temat?
  20. Jeśli już wylewać beton na chodnik, to tylko z gruszki B20. Jest dużo mocniejszy od robionego na miejscu. Cena ok. 250 zł m3.
  21. Kiedyś chodziłem za farbami do podłogi na posadzkę w piwnicy. Największy wybór znalazłem w Praktikerze. Powinno i tu się spradzić. Nie wiem jak z odpornością na mróz.
  22. Dobre oświetlenie najazdowe różni się od kiepskiego przede wszystkim wielkością i ceną. Dobre oświetlenie najazdowe ma cześć podziemną wielkości małego wiaderka, a kiepskie wielkości kubka do napojów z automatu. Dobre oświetlenie kosztuje od kilkuset złotych w górę. Na chłopski rozum, lampki do 100 zł rozpadają się w rękach w trakcie samego montażu. Nawet uszczelki czasem tam brak! A czasem niby coś jest. Tak czy owak wilgoć pokona każdą tanią lampeczkę na amen.
  23. Na początek proponuję położyć watę na tależyk. Polać wodą. Położyć na tym fasolkę. I wyhodować. Jeśli starczy cierpliwości można poczynić następne kroki:)
  24. Trawnik typu łąka załatwia wszystkie problemy tego typu. Czasem skosić. A na codzień rozkoszować się bogactwem kwiatów i traw:)
×
×
  • Utwórz nowe...