Skocz do zawartości

Aktywni na Forum

Posty wysoko ocenione

Showing content with the highest reputation on 17.04.2021 We wszystkich kategoriach

 1. Ogólnie mam poczucie, że ten cały "systemik" pustaków jest myślany kategoriami prostych fachowców - ułożyć formę, zalać, i będzie dobrze. jak dla mnie to jest gówniana koncepcja, czego dowodem i te filmiki niby fachowe, i te kłopoty, co nie wiadomo z czego się biorą. Howgh. A już ten filmik o klejeniu pustaków klejem z tuby to jakaś kompletna żenada. Normalnie naciąganie ludzi. Ale to jest moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.
  1 point
 2. Tak sobie myślę ..................... Mając na uwadze to czym ten budynek ma być teraz i ewentualne w perspektywie na przyszłość, uważam że: 1. To powinien być budynek szkieletowy, tak aby można było bez większych problemów zmieniać (dowolnie) układ pomieszczeń. 2. Mając na uwadze pkt.1. powinien być sufit podwieszany. 3. Mając na uwadze pkt. 1 i 2 media powinny być prowadzone górą (między sufitem podwieszanym a stropem)
  1 point
 3. W zgodzie z obowiązującymi przepisami: 1. W ścianie "kuchnia"/łazienka, pod sufitem, zrobić "przebicie" nie mniejsze niż 220 cm2. 2. Z obu stron ściany założyć kratki wentylacyjne (nie mniej niż 220 cm2 ), najlepiej z klapą zwrotną. 3. W drzwiach od łazienki zaślepić kratkę. 4. Nad kuchenką zainstalować pochłaniacz. 5. Finito.
  1 point
 4. Moim zdaniem już w ciągu najbliższych 3 - 4 lat wiele się zmieni, bo powchodzą w życie zapisy uchwał antysmogowych i ludzie będą po prostu musieli powymieniać źródła ciepła. Wiadomo, że termomodernizacja stanowi dla ludzi duży koszt, ale przypuszczam, że wielu z nich nawet nie wie, że może na ten cel otrzymać dotacje. Ci naprawdę najbiedniejsi również takie wsparcie mogą otrzymać, bo w ramach programu Stop Smog mieszkańcy gmin mogą dostać w formie bezzwrotnej dotacji nawet do 100 proc. kosztów przedsięwzięcia. Pytanie czy o tym wiedzą... To też nie jest tak, że pompę ciepła można wstawić wszędzie, bo nikt przy zdrowych zmysłach w nieocieplonym i "dziurawym" domu tego nie zrobi. Obniżanie zapotrzebowania na energię w budynkach jest tak naprawdę kluczowe i po tym dobór ekologicznego źródła ciepła.
  1 point
 5. Na mojej, podobnej do tej w opisie ulicy, jedna mama postawiła sobie za punkt honoru i zrealizowała montaż kilku takich progów. Dzieci podrosły, ganiają ulicą na rowerach i hulajnogach, kopią piłkę, progi sobie starzeją się niekonserwowane bez połowy śrób, wyglądają bardziej niebezpiecznie dla dzieciaków niż dla sąsiedzkich samochodów. Życie się toczy do przodu
  1 point
 6. Szanowny Panie ekspercie. Pana odpowiedzi na moje jak Pan nazwał rozgoryczenie są jakimś banałem. Próbujecie wmówić że firmy wykonujące ogrodzenia nie mają pojęcia o wykonywaniu prostych robot związanych z budową waszego ogrodzenia. Pisze Pan że ma być Beton o odpowiedniej wytrzymałości i ekspozycji. Nie pisze Pan żadnych konkretnych odpowiedzi bo wie Pan doskonale że ludzie czytają fora i szukają odpowiedzi na pytanie dlaczego te pustaki pekaja i mogą wykorzystać wszystkie błędne odpowiedzi przeciwko waszej firmie. Moje ogrodzenie kosztowało powyżej 35000.mnie nie interesuje wymiana 12bloczkoe tylko skucie całości i wykonanie nowego (oczywiście z innych materiałów - najlepiej slupki i wypełnienie stalowe) . Proszę odpowiedzieć na pytanie jakiej klasy ma być Beton, Jakiej konsystencji o której nic niepiszecie i w jakim czasie należy wbudować mieszanke:) a nie odpowiednie klasy Beton, W odpowiednim czasie wbudować mieszankę itp. Zero konkretów. Zaznaczam że w budownictwie pracuje powyżej 10lat oraz posiadam odpowiednie uprawnienia budowlane więc póki co to sledze wasze odpowiedzi jak czarujecie ludzi. A moja sprawa będziecie się zajmować jak już będę mieć wszystkie ekspertyzy wykonane przez niezależnych rzeczoznawcow. I jak już pisałem nikomu nie polecam pustakow ogrodzeniowych firmy Joniec, chyba że zostaną skute i zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach i oczywiście zostanie zwrócony całkowity koszt związany z budowa tego ogrodzenia.
  1 point
 7. Dawniej był najokazalszym pomieszczeniem w pałacu lub dworze. Dziś salon jest nieodłącznym elementem domów i mieszkań w bloku. Stracił nieco na dekoracyjności, za to zyskał nowe funkcje. Czy można go dobrze zaprojektować? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wykanczanie/wyposazenie-wnetrz/a/7624-aranzacje-salonu
  0 points
 8. najlepiej jakbyś wziął tego kominiarza, którego administracja używa do przeglądów.
  0 points
This leaderboard is set to Warszawa/GMT+01:00
×
×
 • Utwórz nowe...