Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Cześć. Budujemy taki domek, tylko z piwnicą, na Warmii. Ciekawa jestem jak się mieszka i czy jesteś zadowolony? Podziwiam samodzielność. U nas jeszcze trochę pracy, póki co czekamy na okna.
 3. Dzisiaj
 4. I znowu warto by było przypomnieć czym jest obrzęd gromniczny. Zainteresowanym polecam wyszukiwarkę forumową. Hasło "obrzęd gromniczny". https://forum.budujemydom.pl/topic/11417-obrzęd-gromniczny-quottymi-ręcamiquot-wykonany/?tab=comments#comment-95829
 5. Mimo wszystko, systemy wentylacji będą zależały od tego, do jakich potrzeb używamy powietrza. Jeśli w lokalu nie ma urządzeń gazowych, to wentylacja nie musi mieć wydajności i sprawności takiej, jaka jest niezbędna przy termie gazowej.
 6. Taka biologia. Ale pięknych włosów nie musi być dużo.
 7. Witajcie, żona ma urodziny niebawem i właśnie sobie wymyśliła, że taki sprzęt chciałaby mieć. Przejrzałem co mają w sklepach i w euro rtv agd jest promocja -30% na lokówko-suszarki babyliss do końca tygodnia, ale jest kilka modeli, więc na co mam zwracać uwagę? Jaki model wybrać?
 8. Organizm ludzki, rośliny i zwierzęta do życia potrzebują tlenu. Wymiana powietrza w pomieszczeniach to jest nasze być albo nie być. Dziwię się Wszystkim, którzy tego nie doceniają czyli lekceważą. Nie poruszam tematu jakości powietrza bo o tym zdążymy się nagadać w kolejnym okresie zimowym.
 9. Strzelam. tysiąc i jeszcze pińcet. Trafiłem?
 10. Powiedziałem cenę , klientka była zadowolona ....jest dobrze ..kasa w kieszeni ..
 11. Wczoraj
 12. Też myślę, że nie było to załatwione formalnie. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam
 13. Przeczytałem link. Może nie doczytałem wszystkiego, ale nie zauważyłem norm i wymogów prawnych dot. wentylacji pomieszczeń, a te głównie odnoszą się do kwestii bezpieczeństwa ludzi i są w związku z tym bezsporne. A więc oczywiście komfort płynący z wentylowania pomieszczenia jest ważny, ale zacząłbym od zagrożeń bezdyskusyjnych płynących z braku wentylacji, czy zbyt małej wentylacji (albo zbyt dużej) - nawiewu i wywiewu. Zagrożeń dla życia i bezpieczeństwa osób - ale i bezpieczeństwa samego budynku (np wybuch gazu). Chyba, że zastrzeżemy dyskusję do z góry określonych granic.
 14. W łazience, pralni i garderobie zrobienie wyciągu jest konieczne. Nawiew powietrza mają zaś zapewnić nawiewniki w oknach lub ścianach. Ponadto konieczne są podcięcia albo otwory w drzwiach wewnętrznych, żeby powietrze mogło przepływać od pomieszczeń z nawiewem do tych z wyciągiem. Inaczej wentylacja nie będzie działać. Sam fakt, że w pokojach są okna sprawnej wymiany powietrza nie zapewni.
 15. dałbym wentylacje do pralni i garderoby (ale z jakimś nawiewem do garderoby przynajmniej z korytarza, a do pralni z zewnątrz). Korytarz bym nie wentylował.
 16. Dzięki kolego za konkretną opinię, na pewno wezmę ją pod uwagę, pozdrawiam
 17. Witam drodzy forumowicze, mam pytanie odnośnie wentylacji grawitacyjnej na poddaszu (poniżej rzut) Punkty na czerwono - to kominy już wykorzystane do wyciągu z łazienek, garażu i kuchni. Punkty na zielono - to kominy nie wykorzystane do wyciągu. Zastanawiam się czy wykorzystać te kominy, np. do wyciągu z pralni, garderoby lub korytarza (choć we wszystkich pomieszczeniach są okna dachowe). Co o tym myślicie?
 18. Moim skromnym zdaniem - te 55 m2 ogrzejesz nawet wkładem kominkowym 9kW bez płaszcza i to ze 100% zapasem mocy. Ciepłe powietrze z kominka i tak ogrzeje górę. NA DOLE BĘDZIE BIŁO CIEPŁO OD SZYBY KOMINKA (PROMIENIOWANIE) A NA GÓRZE BĘDZIE CIEPŁE POWIETRZE, które powędruje do góry z dołu. Ewentualnie możesz się dogrzać na górze jakimś promiennikiem albo grzejnikami rozproszonymi - 2kW wystarczy na ogrzanie samej góry jak nie będziesz miał siły palić w kominku albo ci ogień w nocy wygaśnie.. CWU zrealizuj nawet małym podgrzewaczem przepływowym żebyś bez potrzeby nie grzał wody, którą użyjesz rano do kąpieli, potem do mycia naczyń z 3 razy i może kąpiel na wieczór. Jak będziesz miał zmywarkę to tylko cwu na kąpiel pozostanie. Mała przepływka wystarczy.
 19. Niestety nie udało ładnie zatopić siatki na jeden raz bo od wczoraj mocno daje słońce. Czyli teraz lepiej poczekać kilka dni i dopiero naciągnąć drugą warstwę kleju Czy powinno się to zrobić tego samego dnia po wstępnym wyschnięciu pierwszej warstwy
 20. i potem "Wierzchnią wyprawę tynkarską należy nakładać po dokładnym wyschnięciu warstwy zbrojonej i po wyschnięciu uprzednio wykonanego na niej podkładu tynkarskiego (o ile występuje w systemie), nie wcześniej jednak niż po 48 godzinach." Cytowałem z http://www.systemyocieplen.pl/pliki/SSO_wytyczne_web.pdf To wszystko zależy od instrukcji systemodawcy ale na 99% nie ma takiej potrzeby - o ile "taka sztuczka" jak wspomniał joks, czyli prawidłowe zatopienie siatki, uda się za pierwszym razem.
 21. Ja u siebie zastosowałem fundamenty prefabrykowane i to była bardzo trafna decyzja
 22. Powinno wystarczyć zgłoszenie do administracji. Nie ingerujemy przecież w konstrukcję. Wątpią też żeby wcześniejsze zamurowanie tego okna było jakoś formalnie załatwione.
 23. Dzie tam. Zaciagasz klej pacą zębatą 10-12 na uprzednio przetarty i odpylony styropian. Zatapiasz siatkę i wygładzasz. Optymalnie powinno być 3-4mm kleju. Siatka po zatopieniu nie może być widoczna. Przy sprawnej ekipie i dobrej pogodzie idzie to na raz. A skurcz chyba tylko przy źle przygotowanej mieszance lub zbyt gorącej atmosferze bez siatek ochronnych... A jeżeli idzie o dokładanie warstwy. Ten sam produkt. Najpierw sprawdzić równość. Ewentualnie szpachelką zeskrobać delikatnie. Zaciągnąć szeroką.
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...