Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Dzisiaj
  2. Odchudzanie

całkiem możliwe..
  3. Wczoraj
  4. powiększyłem zdjęcia silikon na ścianach już nie trzyma jest rysa czyli co spływa po ścianie spływa pod kafle zresztą kafle po lewej stronie drzwi pierwszego zdjęcia pionowe tez nie trzymają jest rysa na fudze narożnika co zrobić ? zdjąć kafle sprawdzić spadek płyty i ewentualnie go skorygować następnie nałożyć hydroizolację elastyczną na to kafle na kleju elastycznym czy ewentualnie co tam sobie pytek wymyśli jednak hydroizolacja musi zostać wykonana na nowo poziom i pion razem z "bandami" wszystko oczywiście na wiosnę czyli do wiosny ze ścianami w pokoju będzie trzeba żyć. przestanie woda wchodzić po płycie stropowej do mieszkania przestanie się pojawiać wilgoć i purchle
  5. ocieplenie ścian kolankowych

Masz na myśli do murłaty? No przydałoby się odkręcić podsufitkę
  6. ocieplenie ścian kolankowych

Pomyślę nad wstawieniem styropianu. Może uda się go ciasno wcisnac miedzy krokwie. Tylko boje sie czy od temperatury nie skurczy się albo utleni. Ide spać bo ledwo na oczy widzę Dzięki
  7. ocieplenie ścian kolankowych

To się posunęliśmy do przodu.
  8. ocieplenie ścian kolankowych

Jak dokrecic wełnę 20 cm wkretem od zabudowanej strony?
  9. ocieplenie ścian kolankowych

To schematy ocieplenia, tam jest tylko membrana paro przepuszczalna.
  10. ocieplenie ścian kolankowych

Nareszcie cos więcej wiem Ale jeszcze nie wszystko. To ocieplenie szczytów (wierzchów) jak zakonczyc? Nad ociepleniem pustka (wentylacja połaci) czy już nie Nie rozumiem. Jakie talerzyki? Dlaczego nie styropian?
  11. ocieplenie ścian kolankowych

Ściany działowe też trzeba ścinać i pakować wełnę w całości.
  12. ocieplenie ścian kolankowych

Załóżmy, że ściana ma 24,cm grubości, murłata 14x14. Ustawiona centralnie. Czyli od krawędzi będzie około 5cm. wełnę masz pewnie 10cm w elewacji. Kup twardą elewacyjną 15cm. Wymierz wysokość i zatnij pod skosem. Wstaw na wieniec. Kup same talerzyki dociskające plus wkręty do drewna 20cm. Ustaw wełnę i dokręć do murłaty. Będzie stabilnie.
  13. ocieplenie ścian kolankowych

Od 20 minut usiluje wstawic zdjęcie, ale mam z tym problem Tu jakis kawałek domu Sciana zewn., ruszt drewniany, welna, pustka, wiatroizolacja, dechy jakoś tak. Może najpierw wiatroizolacja potem pustka. Już nie pamiętam. Zrobię jutro fotke sciany kolankowej, murlaty i tego ca za nią bo sie nie dogsdamy. A co ze ścianami dzialowymi? Od czola dawać też izolację? Tj. Na szczycie sciany miedzy dachem a ścianą Czym to ciąć?
  14. "Jakaś wentylacja" Wentylacja jest, albo jej nie ma... To tak jak z ciążą - nie można być trochę w ciąży Tak jak i wietrzenie - to nie wentylacja...
  15. ocieplenie ścian kolankowych

na ścianie? Weź jakiekolwiek zdjęcie wrzuć, bo nie ogarniam czekaj, szalówka na elewacji?
  16. ocieplenie ścian kolankowych

Nie, pustka, wiatroizolacja i dechy
  17. ocieplenie ścian kolankowych

Do jakich desek? Bo się gubię Czyli chałupę masz ocieploną wełną 12cm, na to klej? powyżej rynhaków, schemat prawdopodobnie dla dachu na membranie bez deskowania.
  18. ocieplenie ścian kolankowych

Animus, ale gdzie tu wlot powietrza? Mówię o tym zdjęciu po prawej na dole
  19. ocieplenie ścian kolankowych

Z zewn. Ocieplenie jest do wysokosci wienca. Grubośc ocieplenia od muru do desek około 12cm Ile cofnieta murłata nie mierzylem. Zmierzę jutro.
  20. Kafelki na płyty MFP

Prościej jednak i szybciej będzie dołożyć nową warstwę płyty. I nie tak dużo drożej, jak na tę powierzchnię... I można uzupełnić tę dziurę pod ścianą - a swoją drogą, skąd ta dziura się wzięła? Aaaa, i tak jak ktoś wcześniej radził - ułóż mniejsze płytki, nie takie 60x60 - te, mimo wrażenia, że się nic nie ugina, mogą pękać...
  21. Witaj Tomasz57 co pomogło?
  22. ocieplenie ścian kolankowych

Dlatego się pytam do jakiej wysokości dociągnąłeś docieplenie z zewnątrz? Zakryłeś już wieniec? Jaka grubość docieplenia elewacji, ile cm jest cofnięta murłata do wewnątrz od krawędzi ściany?
  23. ocieplenie ścian kolankowych

No to ja wiem. Ale jak to technicznie zrobic. Czego ten styropian ma sie trzymac. Mam go przykleic do murbelki czy jak? Nie wstawie go na wcisk, bo od góry ma mieć ten wlot. Od dołu jest wełna. Zrobie jutro fotki
  24. ocieplenie ścian kolankowych

Musisz zostawić wlot dla powietrza
  1. Załaduj więcej aktywności