Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Raz, zostało przeprowadzone przepalenie po montażu pieca i komina. Mam jeszcze gorącą prośbę - znacie może jakiś autoryzowany serwis La Nordica z okolic Podkarpacia (może nie musi to być autoryzowany serwis, ale ktoś kto zna się na tych kuchniach). Mam ogromne wątpliwości po montażu mojej kuchni, a że to sprawa w zasadzie zdrowia i życia, nie będę chyba spał spokojnie dopóki ktoś mi nie powie, że jest wszystko w porządku. Nie wiem, czy ciągnąć temat tutaj czy założyć nowy, bo to dotyczy już samego montażu pieca w domu.
  3. Wczoraj
  4. No i właśnie to położenie nie pozwala mi potwierdzić grzyba. A właściwie prawie go wykluczam. Na 99%. Co chcesz z tym zrobić? Zamalować?
  5. Myślę, że może coś stało na lodówce i się wylało za lodówkę na ścianę. Jeśli plama jest sucha - to wątpliwe, by to był grzyb. Można jeszcze sprawdzić - czy np powierzchnia się lżej sciera w miejscu plamy, niż obok na ścianie.
  6. Jest to internat, wentylacja jest daleko od tej ściany, jednak nie jest ona sprawdzana. A budynek został zbudowany w 1985 roku. PS. plama/zalążek jest na połowie wysokości ściany tuż nad małą lodówką.
  7. To jest dom czy mieszkanie? Kiedy budowane? Sprawdza ktoś jak działa wentylacja? Mnie to na grzyb nie wygląda, Z tyłu za lodówką zazwyczaj jest ciepło, bo tam jest wymiennik, a na dole, gdzie jest zimno, na ścianie nie ma niczego. Jaki zapach ma ta plama?
  8. Lodówka nie była w zabudowie. A ż drugiej strony jest inny pokój i nie ma tam nic za ścianą.
  9. a co jest z drugiej strony ściany? może stamtąd jest zaciek? i czy ta plama jest mokra? czu sucha? Może lodówka była w zabudowie, to być może, mogła się tam skroplić jakaś wilgoć.
  10. Witam Proszę o poradę. W ostatnim czasie za lodówką wyłoniła się pewna plama. Niektórzy twierdzą że jest to plama tłuszczu, jednak wygląda to na zalążek grzyba.
  11. Tarowanie styropianu i wklejanie narożników https://youtu.be/AcgCO7spzow
  12. Nie słuchaj tego @lukas198820 on ma wiedzę ale tajemną. Tak taką piankę daje się do dylatacji zwykłej posadzki a ty napisałeś przecież. że: Więc taka panka się nie nadaje.
  13. Komentarz dodany przez es: https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/a/110367-pompa-ciepla-i-grzejniki-czy-to-ma-sens#:~:text=https%3A//profes%2Dmedia.pl
  14. Ona ma się utrzymać do momentu montażu tego co nad nią, a reszta nie ma znaczenia Potem jest nieistotne. Jak wylewka zastygnie. A w gips wejdzie, bez obawy.
  15. W tamtych latach tyle kominów wentylacyjnych? Wtedy prowadzono je wspólne, z mijanką pięter. Ja na 8 piętrze znałem zapach zupy sąsiada z szóstego piętra. Nie było oddzielnych kanałów dla każdego, jak teraz.
  16. Dziękuję, mam tylko to. Nie ma niestety legendy. Ale to raczej kominy went. dostałam taką podpowiedź na innym forum. Dzięki.
  17. Każdy projekt ma legendę, gdzie określone jest znaczenie poszczególnych symboli. Zajrzyj na inne strony projektu.
  18. Komentarz dodany przez Słowik: Pompa ciepła spisuje się świetnie z grzejnikami. Ja posiadając pompę gruntową o mocy 8kW, mam ustawione stale 23 stopnie. Korzystałem z usług https://profes-media.pl/ i jestem zadowolony, współpraca przebiegła profesjonalnie i bardzo sprawnie, także mogę polecić.
  19. Cześć, Mam przed sobą projekt z lat 60, czy jest mi wstanie ktoś powiedzieć co oznaczają zakreślone na żółto znaki? Te 2 kółka w większym kółku to zakładam kaloryfery (w tym miejscu są właśnie kaloryfery, ostatnie piętro). Nie potrafię odnaleźć w internecie co oznaczają te czarne kółka, białe kółka i te białe z literą P. Jeśli ktoś się na tym zna, będę wdzięczna za podpowiedź.
  20. Chyba, że Ci się chce to rozbież pierwsza rząd kostki przy progu i naklej na ramę i pustak taśmę EPDM. Nie będzie jak powinno ale napewno lepiej. Ja pozostałe otwory po zbiciu pustaka od wewnątrz uzupełniłem pianą.
  21. Czy już ten komin był używany?
  22. Komentarz dodany przez Blacharz-dekarz z Mazowsza: Ta firma nie wie, że jest jeszcze miedź i tytan-cynk, które nie wymagają malowania, by przedłużać żywotności blachy ;)
  23. Blacha na rąbek stojący jest z powodzeniem stosowana od wielu lat, ale współczesne wersje różnią się od swoich poprzedniczek. Przede wszystkim coraz rzadziej zaginamy rąbki ręcznie, a coraz częściej korzystamy z fabrycznie przygotowanych paneli na rąbek stojący. Dodatkowo, do produkcji tego rodzaju pokrycia używa się wysokojakościowej stali lub aluminium, pokrywanych ochronno-dekoracyjnymi powłokami. Dzięki temu znacznie wydłużyła się trwałość i żywotność tego materiału. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/pokrycia-dachowe/55780-jak-wybrac-blache-na-rabek-stojacy-poradnik-dla-budujacych-dom
  24. ja czekalem na twój. ale bez nadziei. twoja reakcja na ciężkią zniewagę w wykonaniu twego kumpla była żadna. Jak i ze strony Stacha. I tyle z waszej kultury... więc skup się słowie Razem. Ono jest takie magiczne - nikogo nie wyłącza, wszystkich zobowiązuje po równo. no właśnie - za mnie będziesz trzymać kciuki. krótko a co z wami? no wiem, ten wieczysty dla zenia byłby najlepszym prezentem dla zacnego Stacha. Poproś kogo trzeba - a może się doczekasz? np. taki prezent od Redakcji dla Stacha na setne urodziny? To byś dopiero kujawiaczka wykręcił i przypomniał lata młode... Ja bym nawet przyjął to przyjął za dobrą monetę - bo czegóż się nie robi dla solenizantów w taką rocznicę, żeby szczęscie ich nie opuszczało? tak więc życzę ci sto i jeszcze wele lat - no żebyś po tych stu latach jeszcze kilkadziesiąt rozprawiał o tym, jak to wykurzyłeś zenka z forum Chyba ze cię to szczęscie wczesniej spotka - no to na wszelki wypadek, gdybym nie mógł później - już teraz ci życzę wszystkiego dobrego i tego świętowania mojego bana wieczystego, cokolwiek to znaczy pucio pucio kwestia dialektyki... się kłania
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...