Skocz do zawartości

Posadzki żywiczne


Recommended Posts

Cytat

Fajnie ze w końcu ktoś z firmy napisał i wytłumaczył o co chodzi. Wydaje mi sie ze tak właśnie powinno być. I taka reklamę to ja rozumiem i akceptuje.

U siebie zakładałem ze będę kładł płytki granitowe lub marmurowe. Koszt to od 100-300zł m2. Musze to pokazać zonie icon_smile.gif





Popieram w całości. Klarowna informacja poparta materiałem graficznym ma ogromną wartość merytoryczną, która przerasta za każdym razem marketingowy "bełkot".

Wracając do Twojego wyboru. Moim zdaniem marmur na posadzkę to zły pomysł.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Ile może kosztowac taka posadzka?



mozna poszukać na allegro. Tam sie reklamują firmy wykonujące posadzki epoksydowe. Wiem że mozna sobie też samemu taka zrobić. Bez wiekszego problemu

Cytat

Czytałem o posadzkach żywicznych , odbarwieniach itd. Może to dobre ale do garażu. Takie jest moje zdanie.



z tego co ja wiem to posadzki epoksydowe się nie odbarwiają. Jedynie jesli po wykonaniu jeszcze w trakcie wiązania dostanie się woda na posadzkę nową. No i jesli wykona sie posadzke na zewnatrz epoksydowa a tylko poliuretanowe są odporne na UV.

Cytat

No przeglądałem zdjęcia tych posadzek żywicznych, ale nadal nie doczytałem się jak się to ma do ogrzewania podłogowego.
W sumie żywica po zastygnięciu jest pewnego rodzaju sztucznym materiałem - nie przewodnikiem, zatem jak mi sie wydaje ogrzewanie podłogowe pod takim rodzajem podłogi się raczej nie sprawdzi ?!

Czy mam rację?
Mam zamiar u siebie wykonać tego rodzaju podłogę, a dodatkowo mam także zapytania od klientów o wykonanie tego rodzaju podłogi w połączeniu właśnie z ogrzewaniem....

Będę wdzięczny za odpowiedź (najlepiej z uzasadnieniem)



nadaja sie na ogrzewanie podłogowe. To wiem na pewno. Tutaj link do strony z ogłoszeniem o posadzkach http://allegro.pl/posadzka-epoksydowa-do-s...1886305197.html
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Oczywiscie, ze mozna. Problem z zywiczna posadzka polega jedynie na tym, ze wylewka pod zywica epoksydowa musi byc idealnie gladka. Zywica uwidacznia wszelkie niedoskonalosci. Chyba, ze mowimy o tzw. posadzkach grubowarstwowych, ale to juz duzo wyzszy koszt. Samodzielnego wykonania nie polecam ze wzgledu na bezpieczenstwo. Epoksyd jest latwopalny, smierdzacy itd. Trzeba tez pamietac, ze zarowno posadzki z zywic epoksydowych jak i poliueratanowych sie rysuja - taka ich uroda.


Jeśli wykonuje się posadzkę żywiczną z kruszywem nie widać ani jednego zarysowania tylko to musi się podobać. Kolorystykę można dobrać do własnych upodobań. Co prawda nie jest to tanie rozwiązanie ale płytki wyjdą niedużo taniej.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Oczywiscie, ze mozna. Problem z zywiczna posadzka polega jedynie na tym, ze wylewka pod zywica epoksydowa musi byc idealnie gladka. Zywica uwidacznia wszelkie niedoskonalosci. Chyba, ze mowimy o tzw. posadzkach grubowarstwowych, ale to juz duzo wyzszy koszt. Samodzielnego wykonania nie polecam ze wzgledu na bezpieczenstwo. Epoksyd jest latwopalny, smierdzacy itd. Trzeba tez pamietac, ze zarowno posadzki z zywic epoksydowych jak i poliueratanowych sie rysuja - taka ich uroda.



Stwierdzenie, że "epoksyd jest łatwopalny, śmierdzący" ma tyle wspólnego z prawdą jak stwierdzenie, że "grzyb jest trujący". Bezpieczeństwo pożarowe posadzek epoksydowych (KLASYFIKACJA W ZAKRESIE REAKCJI NA OGIEŃ wg NORMY PN-EN 13501-1:2007) jest też do sprawdzenia. To, że posadzki z żywic epoksydowych jak i poliueratanowych się rysują to taka sama prawda jak to, że rysują się posadzki wykonane ze wszystkich innych materiałów (np. kamienne). Jeśli ktoś potrafi wskazać materiał do wykonania posadzki, która się nie będzie rysować, to bardzo proszę...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Co do posadzek epoksydowych - to zależy oczywiście od ich składu. Jeśli w ich składzie znajdziemy jakieś organiczne rozpuszczalniki to faktycznie stają się w tym momencie łatwo palne. Ale generalnie posadzek epoksydowych nie kwalifikujemy jako łatwopalnych. Trzeba ogromnych temperatur by doszło do procesu spalenia icon_smile.gif

Jeżeli decydujesz się na olejowane, to wiedz, że wymagają one pielęgnacji jak już ktoś wcześniej napisał. Lakierowana jest łatwa do konserwacji i odporniejsza na zabrudzenia. Przy lakierowanych posadzka można by powiedzieć jest pokryta swego rodzaju powłoka, walory estetyczne/wizualne troche na tym cierpią.
Kwestia tego czy chcesz mieć ładne i o nie dbać, czy praktyczne - mnie wymagające i brzydsze icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wiem że posadzki się impregnują w celu wzmocnienia oraz uszczelniania, ale czy można zaimpregnować posadzkę żywiczną tym oto produktem? http://4matiq.com/home/83-forsil-krzemiano...betonowych.html

Dzięki za odpowiedź!



Krzemiany litu nie sa przeznaczone do posadzek żywicznych. Jest to preparat stosowany wyłącznie na powierzchnie mneralne (beton, beton szlifowany, lastryko, microtarazzo, betony cienkowarstwowe itp.)
Skutecznośc impregnatu w dużej mierze zależy od samego betonu. Im mniej chłonny beton, np. szlifowany lub cienkowarstwowy tym wyższa skuteczność. Im większa porowatość tym mniejsza skuteczność.

Wracając jeszcze do postów powyżej najłatwiej będzie wam podzielić posadzki pzemysłowe na dwa rodzaje:

Mineralne: Wszelkiego rodzaju betony, lastryko, kamień, drewno (lite, nie modyfikowane żywicami).

Syntetyczne: Żywica epoksydowa, poliuretanowa, PCV itp.

Każdy system ma swoje wady i zalety. Kwestia estetyczna czy wybrać podłogi syntetyczne które wyglądają jak plastik, czy mineralne, których każdy 1 m2 kwadratowy może wyglądać inaczej (niepowtarzalnie), leży całkowicie po stronie klienta i jego gustu.

Jeżeli chodzi o stosowanie na ogrzewanie podłogowe to jest taki parametr jak współczynnik przenikania ciepła (najlepiej żeby był w przedziale ?z = 1,5 - 2 W/mk). Prosto mówiąc na ogrzewanie podłogowe pybieramy posadzki które nie są izolatorami, gdyż zastosowanie posadzek o niskim współczynniku przenikania ciepła mija się z celem stosowania ogrzewania podłogowego. Tutaj najlepiej sprawdzają się posadzki mineralne z wyłączeniem drewna.

Najlepsze zestawy:
- Wylewka typu SLID CEMEX + beton cienkowarstwowy
- Wylewka typu SLID CEMEX + płytka ceramiczna, gres
- Wylewka anhydrytowa + beton cienkowarstwowy
- Wylewka anhydrytowa + płytka ceramiczna, gres

Kolejny parametr przy posadzkach przemysłowych to VOC (Lotne związki organiczne)
- im niższe tym lepiej i produkt swobodnie można stosować w budownictwie mieszkaniowym
Mineralne maja mniejsze VOC, syntetyczne maja więcej związków VOC.

Większość żywic epoksydowych nie jest odporna na promieniowanie UV. Czyli z czasem żółknie. Lepsze do wnętrz sa żywice poliuretanowe.

Każda posadzka się rysuje, jedne w mniejszym drugie w większym stopniu. Najwięcej zarysowań widać na podłogach gładkich o jednolitym kolorze i wysokim połysku.

Najmniej na posadzkach niejednorodnych matowych.

Mam nadzieję że znowu trochę pomogłem i rozwiałem niektóre wątpliwości.

pozdrawiam,
Marcin Edytowano przez ifs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dodam od siebie, że same żywice (wodne) stosuje się do impregnacji betonów przed np. właściwą wylewką epoksydową. Nie impregnuje się ich tak jak ma to miejsce w wypadku posadzek betonowych, a na pewno nie krzemianami (Li ani Na). Jedyny efekt jaki osiągnęlibyśmy taką impregnacją to krystaliczne wykwity na powierzchni posadzki.

Co do rysowania to faktycznie- rysuje się wszystko, jednak właściwe pytanie jakie powinno się postawić, to na czym rysy najłatwiej naprawić. Żywice epoksydowe przykładowo można na życzenie klienta zabezpieczyć specjalnymi woskami, co ułatwia regenerację w razie zużycia materiału. Jednocześnie, dobrze położona żywica jest wdzięcznym materiałem do napraw- głębsze uszkodzenia powstałe w wyniku wydarzeń losowych można naprawić pokrywając całość posadzki filmem żywicznym- eksperymentowaliśmy z tą metodą i możliwe jest całkowite usunięcie uszkodzeń tak, że nie są w ogóle widoczne.

Link do komentarza
Cytat

Ciekawe, czy taką posadzke można dać na ogrzewanie podłogowe ?



Jeśli chcesz zamieścić ogrzewanie podłogowe to raczej polecałbym posadzki poliuretanowe. Z tego co mi wiadomo to jedyne posadzki pod które położyć możesz ogrzewanie.

Jeśli kładziesz posadzkę w łazience, radze zainwestować w ogrzewanie. Co prawda posadzka nie jest tak zimna jak płytki, ale zawsze przyjemniej wychodzi się z wanny czy spod prysznica na ciepłą podłogę icon_cool.gif

Podłoge mamy juz od ponad roku i nic sie nie dzieje. Jestesmy super zadowoleni. Nie rysuje się, łatwo utrzymać czystośc i nie ma problemu z wiecznie zasyfionymi fugami.

Podloge zamowilismy u SmartFloor Design. Spokojnie mogę polecić. Zajrzyj na ich stronkę, mają zdjęcia przykładowych realizacji.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli chcesz zamieścić ogrzewanie podłogowe to raczej polecałbym posadzki poliuretanowe. Z tego co mi wiadomo to jedyne posadzki pod które położyć możesz ogrzewanie.



Można również stosować żywice epoksydowe. Epoksyd jest co prawda sztywniejszy, ale nie na tyle aby ogrzewanie podłogowe robiło mu różnicę. Głównym zastosowaniem "cywilnym" dla poliuretanów są tarasy itp. w związku z ich większą odpornością na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne.
Link do komentarza
Mam pytanie do ekspertów i posiadaczy posadzek poliuretanowych bądź epoksydowych. Którą posadzkę i dlaczego warto wykorzystać w kuchni?

Kuchnia ma 17 m2. Marzy mi się biała podłoga. Kuchnia jest dość mocno nasłoneczniona. Kuchnia połączona jest z salonem. Jest pomieszczeniem przechodnim, często eksploatowanym. Mamy dużego psa.

Którą podłogę wybrać? Jaka jest cenowa różnica. Będę wdzięczna za podpowiedź.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 lata temu...

Do wnętrz zdecydowanie polecane są żywice poliuretanowe. Przede wszystkim do pomieszczeń często użytkowanych jak kuchnie. Posadzka żywiczna wykonana na bazie żywicy poliuretanowej charakteryzuje się wysoką odpornością UV. Odcienie bieli, w przypadku epoksydów będą się odbarwiały - w zależności od producenta żywicy: szybciej lub wolniej, będą żółkły lub płowiały. Poliuretan jest dodatkowo elastyczny, dlatego tłumi hałasy w pomieszczeniu oraz jest zdecydowanie odporniejszy na zarysowania, co w przypadku posiadania czworonoga w domu jest bardzo dobrą cechą tego materiału.

Link do komentarza

Do tego jest miękka, nie można po niej łazić w twardych buciorach, każdy upadek twardego przedmiotu zostawi na niej ślad, więc tak naprawdę to tak jak wykładzina PCV z tym że wykładzina jest odporna na uderzenia.

Żywice może będą dobrą alternatywą dla kafli gdy ich cena spadnie poniżej 100zł za m2., bo tak naprawdę tyle są warte, nic więcej.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Chyba nie miał Pan nigdy do czynienia z podłogami żywicznymi. Wylewki żywiczne wykorzystuje się nawet w przemyśle, więc ich odporność jest na prawdę duża. Chodzić można po nich w czym się podoba - wylewki powinno zabezpieczać się lakierami odpornymi na zarysowania. Odkształcać się nie odkształcają. 

 

Z powodzeniem wykorzytywać je można na ogrzewanie podłogowe. Podłoga żywiczna to zaledwie 2mm wykończenia, ciepło nie jest zatrzymywane grubą warstwą żywicy, bo wszystkie wykończenia są cienkowarstwowe. Do wnętrz wykorzystuje się żywice bezpieczne dla zdrowia i dedykowane do pomieszczeń na stały pobyt ludzi, więc nie wiem skąd Pana wnioski na ten temat.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Resinfloor napisał:

 

 

Z powodzeniem wykorzytywać je można na ogrzewanie podłogowe. Podłoga żywiczna to zaledwie 2mm wykończenia, ciepło nie jest zatrzymywane grubą warstwą żywicy, bo wszystkie wykończenia są cienkowarstwowe. Do wnętrz wykorzystuje się żywice bezpieczne dla zdrowia i dedykowane do pomieszczeń na stały pobyt ludzi, więc nie wiem skąd Pana wnioski na ten temat.

Nie, nie miałem do czynienia z posadzkami żywicznymi, przyznaje sie bez bicia:icon_biggrin:

Ale z praktyki wiem, że żywica jest faktycznie twarda, ale gdy jest że tak to ujemne w stanie "zimnym", podgrzewając żywicę robi sie ona miękka. 

Ale to tylko z mojej strony teoria, bo jak pisałem bazuje na tym co tu wyczytałem o posadzkach.

Link do komentarza
16 minut temu, mhtyl napisał:

Nie, nie miałem do czynienia z posadzkami żywicznymi, przyznaje sie bez bicia:icon_biggrin:

Ale z praktyki wiem, że żywica jest faktycznie twarda, ale gdy jest że tak to ujemne w stanie "zimnym", podgrzewając żywicę robi sie ona miękka. 

Ale to tylko z mojej strony teoria, bo jak pisałem bazuje na tym co tu wyczytałem o posadzkach.

Żywica a żywica to jest różnica. Posadzki żywiczne są najczęściej z żywic chemoutwardzalnych, więc zależność ich twardości od temperatury jest w zasadzie żadna. W firmie, gdzie kiedyś pracowałem, część hal mieszczących oddziały montażowe miała posadzki z żywic. Nie do zdarcia niczym. Po wielu latach użytkowania wciąż miały wygląd linoleum, tyle że bez łączeń, powierzchnia była jednolita. A przecież ludzie chodzili po nich w przemysłowym obuwiu, jeździły wózki, stawiano palety...

Link do komentarza

Wyłożona oraz w pełni stwardniała żywica, czyli 7 dni od dnia kiedy była w stanie płynnym rozlana na posadzkę, staje się w pełni wytrzymała na warunki, do których została stworzona oraz w których została przebadana. Żywice, z których korzystam zachowują swoje właściwości w temperaturach do 75 lub do 100 stopni, w zależności od materiału. Żadnej wylewki nie podgrzeje Pan ogrzewaniem podłogowym do takiego stopnia ;) podejrzewam, że powyżej tych temperatur faktycznie materiał może stać się lepki i miękki, ale po co to sprawdzać, jeśli nigdy takich warunków w domu nie będzie?

Link do komentarza
3 godziny temu, retrofood napisał:

 W firmie, gdzie kiedyś pracowałem, część hal mieszczących oddziały montażowe miała posadzki z żywic.

Posadzki przemysłowe to jeszcze inna para kaloszy i myślę że chyba nie bardzo chciałbyś mieć taką w domku.

Tu generalnie chodzi o cenę, bo coś co nie jest lepsze od kafli, nie może więcej kosztować, a jak na teraz niestety kosztuje.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
20 minut temu, demo napisał:

Posadzki przemysłowe to jeszcze inna para kaloszy i myślę że chyba nie bardzo chciałbyś mieć taką w domku.

Tu generalnie chodzi o cenę, bo coś co nie jest lepsze od kafli, nie może więcej kosztować, a jak na teraz niestety kosztuje.

Ja bym to trochę inaczej ujął, kafle i posadzki żywiczne są dobre to jedna sprawa, natomiast druga to jest cena i tu każdy ma prawo wyboru, wszak to nie ja ani Ty za to zapłacisz, a że masz taki a nie inny punkt widzenia (ja zresztą też nie walnąłbym sobie w domu posadzki z żywicy)  to masz do tego prawo.

 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

No właśnie mnie też intryguje ten temat. Czy w taki sam sposób ozdabialibyście również ściany? Bardzo podoba mi się nasycenie koloru, przypuszczam, że koszt jest spory. Chodzi o większe przestrzenie w przedsiębiorstwie. Chciałabym pomóc w wykonaniu ciekawego projektu, trzeba zmienić kilka rzeczy. Jak z konserwacją i gwarancją na kolor?

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Witam, 

potrzebuję nowej posadzki do hali przemysłowej. Zależy mi na ogromnej trwałości materiału. Znalazłem pewną firmę, która oferuje takie rozwiązania. Tam wszytko jest dokładnie opisane, a sama firma wygląda na pierwszy rzut oka naprawdę dobrze. Jednak chciałbym poznać opinie osób, które korzystały z jej usług. 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Wykończenia posadzką żywiczną są różne - epoksydowe lub poliuretanowe.

 

O różnych posadzkach można przeczytać na stronie: https://www.pl.weber/zywice

O tym jak przygotować podłoże oraz jakie posadzki wybrać w zależności od potrzeb można dowiedzieć się z tego artykułu: https://www.pl.weber/posadzki-zywiczne-jak-wykonac

 

Zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiamy! :)

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Dnia 29.03.2019 o 08:56, Sehiel napisał:

Witam, 

potrzebuję nowej posadzki do hali przemysłowej. Zależy mi na ogromnej trwałości materiału. Znalazłem pewną firmę, która oferuje takie rozwiązania. Tam wszytko jest dokładnie opisane, a sama firma wygląda na pierwszy rzut oka naprawdę dobrze. Jednak chciałbym poznać opinie osób, które korzystały z jej usług. 

Jeśli masz wielką halę, to posadzki przemysłowe nadają się idealnie moim zdaniem. Bo np. wspomniane przez kogoś wyżej żywice poliuretanowe (coś tego rodzaju https://trokentech.pl/posadzki/przemyslowe/zywice-poliuretanowe/) do przemysłu na dużą powierzchnię są zwyczajnie za drogie. Poliuretany się najlepiej sprawdzają do mieszkań i biur. Ale żywice dedykowane przemysłowi jak najbardziej.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...