Skocz do zawartości

"Żarówki" LED


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

A czy światło z tych ledowych żarówek jest bardziej przyjemne od tego ze świetlówek kompaktowych?



Jest gorsze. Wynika to glownie z faktu, ze cieple swiatlo w przypadku LED daje wciaz mala efektywnosc i glownie dostepne sa barwy zimnobiale. Poza tym "lampka" z obrazka nie ma za wiele wspolnego z nowoczesnym oswietleniem LED. Tutaj troche prawdy:

Domowe oświetlenie LED - jak wybrać?

Oczywiscie porownanie jakosci swiatla dotyczy markowych LED i markowych swietlowek...jak sie kupuje chinskie badziewie to nie ma co liczyc na jakosc. Z reguly niestety kazdy musi sobie kupic jednego LED-a na probe bo inaczej nie uwierzy..no coz sila hasla LED wciaz w narodzie silna ogromnie. A szkoda - bo jak nadejdzie chwila, ze wreszcie pojawia sie LED o sensownej jakosci to kazdy bedzie mial juz uraz, ze w tym swietle siedziec sie nie da...podobnie jak teraz uzytkownicy chinskich swietlowek krytykuja ogolnie swietlowki - a przeciez wystarczy kupic markowy egzemplarz i wszystko dziala Okay.
Link do komentarza
Generalnie lampy/ żarówki led stały się sporą pożywką dla projektantów, ze względu na to że się nie ogrzewają i jak wiadomo mają szeroki zestaw barw. Jednak z tego co widać co nowe żarówki to gorsze. Na zwykłe nikt nie narzekał, od energooszczędnych bolą i łzawią oczy dużej ilości osób. Bardziej przyjemne są chyba jednak w odbiorze inne żarówi niż ledowe, no i tańsze
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
a ja uważam technolocię led za ok - daje ogromne możliwości kształtowania oświetlenia w domu - ograniczone jedynie fantazją projektanta - zresztą moja żonka mówi że wszędzie bym tylko montował światełka icon_smile.gif Ostatnio zrobiłem oświetlenie led - na paskach - szafki na dvd oraz oświetlenie pokoju dziecka aby w nocy nie bało sie ciemności - daje fajny pomarańczony efekt na ścianie z tynkiem strukturalnym - i pobiera minimun energii

co do ledów jako oświetlenie główne - czekamy na rozwój technologii bo faktycznie może byc to jescze zbyt słabe żródło światła - jako oswietlenie dekoracyjne - jak najbardziej juz można już zaszaleć icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A ja liczę na te LEDy. Bo światłą ze świetlówek nie cierpię!!!



Nowoczesne świetlówki trójpasmowe dobrych producentów mają doskonałe charakterystyki i żywotnośc i barwę.

Jezeli dodatkowo lampa wyposażona jest w elektroniczny układ zapłonowy, to;
•Pobór mocy dla układu statecznik-świetlówka mniejszy o 20-25%
•Natychmiastowy, bezmigotliwy zapłon
•Stabilny strumień świetlny niezależnie od wahań napięcia zasilania
•Brak pulsacji strumienia, gdyż świetlówki zasilane są prądem o wysokiej częstotliwości
•Możliwość łatwego ściemniania do 1% (HF-R)
•Cicha praca
•automatyczny wyłącznik zużytej świetlówki

coś jeszcze? icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy to nie jest lepsze rozwiązanie, aby oświetlić dom niż popularne energooszczędne świetlówki wciskane nam przez UE?
dioda.jpg




zdecydowanie ledy. Sam w nowym domu wymieniam te wspaniałe "energooszczędne" żarówki na ledy i jest ok. Staram się szukać jak najmocniejsze. Oczywiście i w barwie zimnej do salonu jak ciepłej w kuchni.
pozdrowionka
Link do komentarza
Cytat

Czy to nie jest lepsze rozwiązanie, aby oświetlić dom niż popularne energooszczędne świetlówki wciskane nam przez UE?




Cytat

zdecydowanie ledy. Sam w nowym domu wymieniam te wspaniałe "energooszczędne" żarówki na ledy i jest ok. Staram się szukać jak najmocniejsze. Oczywiście i w barwie zimnej do salonu jak ciepłej w kuchni.
pozdrowionka




Taka żarówka to dla nietoperza .

Żadna żarówka z upchanymi diodami LED
nawet jeśli jest ich 60 czy 80 nie może równać się
z technologią diody PowerLed

 pover led 


a i te są daleko od zwykłej żarówki .
Link do komentarza
[quote name='animus' date='11.05.2010, 19:52 ' post='98976']
Taka żarówka to dla nietoperza .

Żadna żarówka z upchanymi diodami LED
nawet jeśli jest ich 60 czy 80 nie może równać się
z technologią diody PowerLed

Brak obrazka



a i te są daleko od zwykłej żarówki .

Na razie musimy się cieszyć z tego co jest. To tak jak z telewizorami crt- plazma- lcd - led - .......laser
Wszystko idzie do przodu i tanieje z czasem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...