Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 8 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...

Tak w skrócie to lekkie hydroizolacje można wykonywać na gruntach łatwo przepuszczalnych, a średnie na trudno przepuszczalnych. Typ ciężki stosuje się wtedy, gdy poziom wód gruntowych jest powyżej poziomu podłogi. Ale nie zgodzę się, że eksperci nie lubią takich pytań zależy po prostu na kogo trafisz. Ja korzystałem z usług profesjonalnej firmy hydroizolacje i tak naprawdę nie miałem zielonego pojęcia jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla mojego domu. Jednak dzięki podpowiedziom wybraliśmy wspólnie korzystne opcje.

Link do komentarza

Film IZOHAN zastąpi milion słów. Pragnę dodać, że teraz w zasadzie taka izolacja to system i nic w tym dziwnego. Słowo bardzo popularne ale nie bez powodu. Prawdopodobnie nie znajdziemy dwóch takich samych zagadnień hydroizolacyjnych nawet u sąsiada przez płot - a dlaczego - a dlatego, że sąsiad  może mieć fundament z innego materiału i izolację pionową również wykonaną z czego innego.

 

Nie wspomnę już o fakcie, że woda w piwnicy może pojawić się nawet raz na 20 lat i potem przez następne 20 lat o tym pamiętamy.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

A który z dostępnych mas KMB (polimero-bitumicznych) byście zaproponowali jako dogodny cenowo i jakościowo? Widzę że większość ma cenę zbliżoną ok 200-300 zł za wiaderko 25-30L co przy założeniu wydajności 3,5kg/m2 daje warstwę 3mm i starcza na 8-9m2. Zastanawiam się nad:

Botament BM92

Weber Superflex 10 - ale nie wiem czy Weber 920 to jest to samo, bo znacznei tańszy

Schomburg - ale który? Aquafin 2k czy Combiflex?

Jedna hurtownia proponuje mi Bostik Dickbeschichtung 2K jako tańsza ale dobra izolacja.

 

Coś jeszcze polecacie? Z czego się gruntuje oraz z czego robi facetę w przypadku mas KMB? Dysperbitem a faceta z suchego betonu? Widziałem jak ktoś fasete robił z suchego betonu, ale to było pod papę.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Dzień dobry,

 

przy wyborze hydroizolacji proszę zwrócić uwagę na zawartość części stałych. W przypadku weber.tec Superflex 10 jest to 90%. Oznacza to, że z każdego 1 mm grubości, po wyschnięciu faktycznie zostanie na ścianie 0,9 mm. weber.tec 920 ma mniejszą zawartość części stałych od weber.tec Superflex 10.

 

Więcej o tym produkcie dowie się Pan ze strony: https://www.pl.weber/hydroizolacje/hydroizolacje-bitumiczne/webertec-superflex-10

 

Pozdrawiamy! :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...