Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
Wybierając okno do łazienki należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy jest ono odporne na wilgoć. Jeśli łazienka znajduje się na poddaszu, to najłatwiejszym sposobem doświetlenia jej, będzie zamontowanie okien połaciowych.

Z myślą o pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienki powstały okna o podwyższonej odporności na wilgoć, wykonane w technologii rdzenia drewnianego pokrytego ciśnieniowo odpornym na wilgoć poliuretanem - GGU (cena od 1158 zł brutto).

VELUX oferuje okna obrotowe (z osią obrotu w połowie wysokości skrzydła) oraz okna uchylno obrotowe. Wszystkie okna mają możliwość obrotu skrzydła o 180° i posiadają zasuwkę blokującą, dzięki czemu ich mycie jest wygodne i całkowicie bezpieczne.

Jeśli chcemy się odgrodzić od nieatrakcyjnego widoku za oknem, lub okien sąsiadów dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w oknach połaciowych szyby ornamentowej. Okno GGU z szybą ornamentową energooszczędną (dostępne w 16 rozmiarach, cena od 1258 zł brutto)

Okna połaciowe mogą być instalowane w każdym niemal miejscu połaci dachowej, jeśli tylko zachowane są wymogi konstrukcyjne niezbędne przy montażu. Zasadą jest umieszczanie okien w przestrzeniach pomiędzy krokwiami (rozstaw krokwi powinien być o 6 cm większy niż szerokość okna). Długość okna zależy od stopnia nachylenia dachu.

Dachy bardziej strome wymagają zainstalowania okien krótszych i przeciwnie dachy bardziej płaskie wymagają okien dłuższych. Zaleca się, by powierzchnia szyb w oknach do poddaszy stanowiła ok. 10% powierzchni podłogi pomieszczenia, które mają doświetlać.

Okna do poddaszy można łączyć w zestawy, montować bezpośrednio obok siebie lub jedno nad drugim.

Monika Kupska-Kupis
  • 6 lata temu...
Napisano
Cytat

Wybierając okno do łazienki .........

Jeśli chcemy się odgrodzić od nieatrakcyjnego widoku za oknem, lub okien sąsiadów dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w oknach połaciowych szyby ornamentowej. .....



Nie ukrywam, ciekawe rozwiązanie. Ornament w oknach elewacyjnych jest popularny, natomiast w oknach dachowych musi być rozwiązaniem sporadycznym. Bardziej popularne są chyba inne metody rozproszenia światła słonecznego.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano (edytowany)
Cytat

A mnie zawsze podobało się takie zaaranżowanie łazienki:

Ma ktoś coś takiego? Jak to się sprawdza w praktyce?


Skoro ktoś zadaje sobie tyle trudu i kosztów z tą dziurą w dachu, to znacznie staranniej zaaranżować powinien samą łazienkę. Sama dziura fajna.

Jak Ci się podoba, to dołóż sobie tam domowe planetarium. icon_biggrin.gif



Albo w ogóle zamiast tej dziury taka kopułka z planetarium: icon_biggrin.gif

Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Ja o niebie, Ty o chlebie (albo na odwrót:). Ale ciekawy post, może kogoś zainspiruje...


Stary, jak już komuś proponujesz taką kosztowną dziurę w suficie, to nie w narożu pomieszczenia.
I tylko o to mi chodziło.
A że przy okazji zainspirowałeś mnie, to w tej dziurze zainstalowałem planetarium. icon_biggrin.gif
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Stary, jak już komuś proponujesz taką kosztowną dziurę w suficie, to nie w narożu pomieszczenia.
I tylko o to mi chodziło.
A że przy okazji zainspirowałeś mnie, to w tej dziurze zainstalowałem planetarium. icon_biggrin.gif



Nie upieram się przy tym narożu - to tylko przykładowe zdjęcie. Równie dobrze okno może być na środku. Ale realizację tego pomysłu muszę odłożyć do następnej kumulacji totka icon_wink.gif
Napisano
Cytat

Okno przyda się choćby po to, żeby wietrzyć pomieszczenie, w którym zbiera się dużo wilgoci. A sposobów na zapewnienie sobie prywatności jest mnóstwo - od rolet, przez zasłony, po różne rodzaje szyb (dekoracyjne, mleczne, luksfery, szkło kolorowe itp.).



No tak, ale okno to dodatkowe źródło kłopotów. Nie lepsza prosta bryła z jak najmniejszą ilością miejsc, gdzie może uciekać ciepło?
Napisano
Cytat

No tak, ale okno to dodatkowe źródło kłopotów. Nie lepsza prosta bryła z jak najmniejszą ilością miejsc, gdzie może uciekać ciepło?



Ja mam okno w łazience i to w bloku (lata 50-te) i nie narzekam icon_smile.gif

Można zrobić ścianę z luksferów i dać okienko wentylacyjne. Doswietlenie jest, zabezpieczenie antywłamaniowe jest, wentylacja jest.

Moduł z pustaków szklanych z okienkiem wentylacyjnym

I to nie zamek warowny ani chłopska chata z nastego wieku, żeby ograniczać ilość otworów, którymi ucieka ciepło a w przypadku zamku - można było icon_cool.gif dostać strzałą dodatkowo
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Cytat

A zaraz, któryś z naszych mądrych elektryków każe ja uziemić icon_smile.gif Pomysły z uziemianiem wieszaka na ręczniki już były.



Nie tylko. Nawet metalizowaną wylewkę baterii na plastykowych rurach próbowali.
Napisano
Cytat

Nie tylko. Nawet metalizowaną wylewkę baterii na plastykowych rurach próbowali.



Może ktoś im powiedział w sklepie, że dostają produkt z wysokiej jakości materiału icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...