Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wybierając okno do łazienki należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy jest ono odporne na wilgoć. Jeśli łazienka znajduje się na poddaszu, to najłatwiejszym sposobem doświetlenia jej, będzie zamontowanie okien połaciowych.

Z myślą o pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienki powstały okna o podwyższonej odporności na wilgoć, wykonane w technologii rdzenia drewnianego pokrytego ciśnieniowo odpornym na wilgoć poliuretanem - GGU (cena od 1158 zł brutto).

VELUX oferuje okna obrotowe (z osią obrotu w połowie wysokości skrzydła) oraz okna uchylno obrotowe. Wszystkie okna mają możliwość obrotu skrzydła o 180° i posiadają zasuwkę blokującą, dzięki czemu ich mycie jest wygodne i całkowicie bezpieczne.

Jeśli chcemy się odgrodzić od nieatrakcyjnego widoku za oknem, lub okien sąsiadów dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w oknach połaciowych szyby ornamentowej. Okno GGU z szybą ornamentową energooszczędną (dostępne w 16 rozmiarach, cena od 1258 zł brutto)

Okna połaciowe mogą być instalowane w każdym niemal miejscu połaci dachowej, jeśli tylko zachowane są wymogi konstrukcyjne niezbędne przy montażu. Zasadą jest umieszczanie okien w przestrzeniach pomiędzy krokwiami (rozstaw krokwi powinien być o 6 cm większy niż szerokość okna). Długość okna zależy od stopnia nachylenia dachu.

Dachy bardziej strome wymagają zainstalowania okien krótszych i przeciwnie dachy bardziej płaskie wymagają okien dłuższych. Zaleca się, by powierzchnia szyb w oknach do poddaszy stanowiła ok. 10% powierzchni podłogi pomieszczenia, które mają doświetlać.

Okna do poddaszy można łączyć w zestawy, montować bezpośrednio obok siebie lub jedno nad drugim.

Monika Kupska-Kupis
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
Cytat

Wybierając okno do łazienki .........

Jeśli chcemy się odgrodzić od nieatrakcyjnego widoku za oknem, lub okien sąsiadów dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w oknach połaciowych szyby ornamentowej. .....



Nie ukrywam, ciekawe rozwiązanie. Ornament w oknach elewacyjnych jest popularny, natomiast w oknach dachowych musi być rozwiązaniem sporadycznym. Bardziej popularne są chyba inne metody rozproszenia światła słonecznego.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A mnie zawsze podobało się takie zaaranżowanie łazienki:

Ma ktoś coś takiego? Jak to się sprawdza w praktyce?


Skoro ktoś zadaje sobie tyle trudu i kosztów z tą dziurą w dachu, to znacznie staranniej zaaranżować powinien samą łazienkę. Sama dziura fajna.

Jak Ci się podoba, to dołóż sobie tam domowe planetarium. icon_biggrin.gif



Albo w ogóle zamiast tej dziury taka kopułka z planetarium: icon_biggrin.gif

Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja o niebie, Ty o chlebie (albo na odwrót:). Ale ciekawy post, może kogoś zainspiruje...


Stary, jak już komuś proponujesz taką kosztowną dziurę w suficie, to nie w narożu pomieszczenia.
I tylko o to mi chodziło.
A że przy okazji zainspirowałeś mnie, to w tej dziurze zainstalowałem planetarium. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Stary, jak już komuś proponujesz taką kosztowną dziurę w suficie, to nie w narożu pomieszczenia.
I tylko o to mi chodziło.
A że przy okazji zainspirowałeś mnie, to w tej dziurze zainstalowałem planetarium. icon_biggrin.gif



Nie upieram się przy tym narożu - to tylko przykładowe zdjęcie. Równie dobrze okno może być na środku. Ale realizację tego pomysłu muszę odłożyć do następnej kumulacji totka icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Okno przyda się choćby po to, żeby wietrzyć pomieszczenie, w którym zbiera się dużo wilgoci. A sposobów na zapewnienie sobie prywatności jest mnóstwo - od rolet, przez zasłony, po różne rodzaje szyb (dekoracyjne, mleczne, luksfery, szkło kolorowe itp.).



No tak, ale okno to dodatkowe źródło kłopotów. Nie lepsza prosta bryła z jak najmniejszą ilością miejsc, gdzie może uciekać ciepło?
Link do komentarza
Cytat

No tak, ale okno to dodatkowe źródło kłopotów. Nie lepsza prosta bryła z jak najmniejszą ilością miejsc, gdzie może uciekać ciepło?



Ja mam okno w łazience i to w bloku (lata 50-te) i nie narzekam icon_smile.gif

Można zrobić ścianę z luksferów i dać okienko wentylacyjne. Doswietlenie jest, zabezpieczenie antywłamaniowe jest, wentylacja jest.

Moduł z pustaków szklanych z okienkiem wentylacyjnym

I to nie zamek warowny ani chłopska chata z nastego wieku, żeby ograniczać ilość otworów, którymi ucieka ciepło a w przypadku zamku - można było icon_cool.gif dostać strzałą dodatkowo
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
    • Dzieki za opinie. Czy to automatyczne wciaganie galezi jest bardzo wazne ? Jesli tak, to coz, doloze troche grosza, zeby potem nie zalowac, ze nie mam tej opcji.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...