Skocz do zawartości

Jaka kabina prysznicowa?


Recommended Posts

Jakie udogodnienia - masaż, radio, telefon... Czego to ludzie nie wymyślą, a inni nie kupią... Ale jeśli ktoś lubi spędzać całe dnie pod prysznicem to idealna opcja dla niego. Ja mam zwykły prysznic z brodzikiem i jestem bardzo zadowolony. Po tym jak przez wiele lat miałem wannę to całkiem miła odmiana. Zależało mi tylko, żeby nie miała zupełnie gładkich drzwi, a to wcale nie było łatwe zadanie...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Jeśli kabina narożnikowa, to tylko szklana i z płaskim dnem. Takie zawsze pasują do każdego wnętrza. Sama zastosowałam takie rozwiązanie. Mam bardzo malutką łazienkę i u mnie sprawdziła się kabina kolista, gdybym miała większą powierzchnie pewnie zdecydowała bym się na kwadratową. Taka kabina jest elegancka i ładnie się wtapia w każde otoczenie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam serdecznie.Potrzebuję pomocy w wyborze kabiny 4ściennej . Widziałam w internecie kabiny bezsilikonowe Sanotechnik.Czy może ktoś mi doradzić czy warto kupić taką kabinę? Może Duschy np.5305 ? Może coś jeszcze innego. Nie zależy mi na bajerach , chciałabym tylko coś w miarę solidnego, żeby nie walić silikonu kilogramami. Tak niestety mam teraz. Kabina ma co prawda z 5-6 lat , ale od samego początku potrzebowała baaardzo dużo silikonu, inaczej zawsze znalazło się jakiejś miejsce gdzie przeciekało .
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy zdecydowałbym się na kabinę bez  brodzika. Ogólnie wygląda to bardzo ciekawie i widziałem rozwiązanie w wielu nowoczesnych aranżacjach. Nie wiem jednak czy byłoby to praktyczne w niewielkiej łaziene w bloku, którą sam posiadam....

Jesli o mnie chodzi to najbardziej podobają mi się takie proste kwadratowe szklane kabiny prysznicowe:

https://deante.pl/pl/Kabiny-prysznicowe

Plus brodzik. 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Polecam zainwestować w kabinę szklaną a nie plastikową. Po pierwsze wyglada to o wiele lepiej. Po drugie jest to rozwiązanie o wiele bardziej wytrzymałe. A kabina taka nie jest wcale dużo droższa od plastiku ( sugeruję wybrać się do OBI, ostatnio mieli naprawdę ciekawe promocje na takie wyposazenie do lazienki).

Aktualnie mamy kabinę marki Kerra ( kupiona we wspomnianym markecie). Model Miranda z hydromasażem. Bardzo dobra jakość. 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...

Dobre kabiny prysznicowe na wymiar, robi firma Świat ze Szkła z Warszawy http://www.swiatzeszkla.pl/26/6-kabiny-prysznicowe.html miałem bardzo nietypowe ułożenie ścian i ze skosami poddasze, a ta firma ze wszystkim sobie poradziła. Po kilka miesiącach użytkowania kabina prysznicowa działa idealnie, po prostu dobra robota.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
Dnia 17.06.2009 o 11:55, pyskacz napisał:

Witam

Zwracam się do was z prośba o pomoc, a raczej do osób, które posiadają małą łazienkę i mają w niej zamontowaną kabinę prysznicową, ale narożną. O ile normalnych kabin na rynku jest dużo to jeśli chodzi o narożne, to zaczyna się mały problem. Przeglądałem ostatnio oferty w internecie i są całkiem fajne komplety prysznicowe. Ale nie wiem jak sprawdzają się te kabiny w praktyce. Proszę o pomoc.

WItam, post z 2009 a jednak problem aranżacji małej łazienki i wybór kabiny prysznicowej nadal aktualny. Mam podobne rozterki, z tym że po 10 latach oferta na rynku ejst pogatsza i nie trzeba zamawiać specjalnej kabiny 80x80- to stanard w każdym markecie. Również posiadam małą łazienkę- 3,8m kw z oknem na całej szerokości ściany. Jedyne rozsądne rozwiązanie- wanna pod oknem lub kabina prysznicowa 70cm na przeciwległej ścianie... 

Poprzedni lokatorzy faktycznie zdecydowali się na prysznic. Kabina prysznicowa 90x90 z Sanplastu - porządna, ładna. Szkło przezroczyste, biały brodzik. No ładna. Zasłoniłą pół okna łącznie z klamką- efekt był taki, że niewietrzona łazienka bez dobudowanej wentylacji zagrzybiała. Sama kabina robiła efekt- pozostawiła maksymalnie dużo miejsca do funkcjonowania w łazience. Okna nie chce się pozbywać, wieć stawiam na kabinę 70x100 na przeciwległej ścianie zaraz za drzwiami. 

Link do komentarza

Może jakiś szkic tej łazienki, bo opis... taki sobie... Ja mam brodzik narożny 80x80 i jest wystarczający... \poprzednio miałem 70x70 - starczał, ale był przyciasny :bezradny:

U Ciebie będzie dłuższy, ale o wygodzie zadecyduje miejsce baterii prysznicowej i ewentualnej deszczownicy. Bateria nie powinna się znaleźć na dłuższej ścianie brodzika.

a jeżeli już, to gdzieś w samym kącie, tak, aby można było się swobodnie obrócić, nie zaczepiając bokiem o baterię!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...