Skocz do zawartości

Śróbokręt "z grzechotką"


Recommended Posts

Ja korzystam ze Stanleya - b. wygodny pokryty gumą uchwyt. Wkręciłem nim przynajmniej kilka tysięcy wkrętów, nie raz z b. dużą siłą. Jak na razie wytrzymuje. Mi udało się go kupić za 1/2 ceny z prywatnego importu, sklepowa cena ok. 60 zł. Zwróć uwagę na jakość bitów (końcówek), bo to one pierwsze się zużywają, ale można je dokupić.
Link do komentarza
Cytat

Ja mogę polecić. Uzywam Bosch'a z podstawowymi końcówkami. Srubokręt z grzechotką, w zestawie jest 21 końcówek (krzyżak, płaskie, torx, imbus) plus 6 albo 7 szt. kluczy nasadowych.
Kosztowało jakieś 50 albo 60 zł.


Czy wasz sprzęt jest nieco starszy czy pochodzi już z Chin? Podobno jakość amatorskich narzędzi Boscha bardzo spadła po przeniesieniu produkcji do Chin. Ciekawi mnie czy dotknęło to tylko elektronarzędzi czy też i ręcznych?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
Cytat

W zasadzie to najważniejsze są bity. I nie widziałem jakiś dobrych w rozsądnej cenie. To co jest w zestawach z urządzeniem to kicha.



Tak jest. Sam wkrętak nawet chiński nie zepsuje się tak szybko. Najważniejsze dobre bity - ja używam Wurth i jak dla mnie rewelacja
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Kto może polecić jakiś dobry wkrętak z wymiennymi końcówkami i "grzechotką"?



Bardzo fajny wkrętak ma BOSCH w swojej ofercie.

Brak obrazka


Masz tam 46szt osprzętu. Całość kosztuje jakieś 80zł. Do domu w sam raz.


Cytat

Właśnie , kto poleci komplet dobrych bitów. Z określeniem okolic cenowych ?




Polecam Ci bity WIHA,. Zależnie od tego co chcesz kręcić musisz dobrać odpowiedni model. Ew skontaktuj się z gośćmi, którzy je sprzedają a na pewno coś doradzą. Ja używam standardowej serii (idzie mi tego masa - głównie dlatego, że chłopaki gubią) i jest OK. Niewiele droższe od marketowych wynalazków a jakościowo to przepaść.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Grzechotka w zestawie boscha wytrzymała aż dwa dni. Od początku był z nią problem, tzn wracała do położenia stałego za każdym przekręceniem. Ale ogólnie bity dość mocne, chociaż krzyżak poddał się przy wkręcaniu wkręta 10cm w drewno i ułamał się.

Mowa o tym sprzęcie:
Brak obrazka
Link do komentarza
Gość mhtyl
Ten Bosch to tylko z nazwy,nawet nie nawiązuje stylistycznie do wyrobów Boscha, no chyba że wszystkich ich wyrobów nie widziałem to zwracam honor.A tak to założę się ,że ten wyrób to made in china lub coś koło tego.
Link do komentarza
Cały zielony bosch to made in china aktualnie więc nie ma co się oszukiwać że jakość będzie jakaś świetna. Kosztował 65 złotych no i jest dość poręczny + sporo końcówek, przydaje się do majsterkowania. Do profesjonalnego użytku na pewno się nie nadaje.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...