Skocz do zawartości

agata_i_sebastian

Uczestnik
 • Posty

  411
 • Dołączył

 • Ostatnio

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  60

agata_i_sebastian's Achievements

Bywa

Bywa (2/4)

0

Reputacja

 1. Witam, starych i nowych agatkowiczów. Dawno nie zaglądałem tu, widzę sporo nowych budów. U nas prace w środku dobiegły prawie do końca, czekamy jeszcze na drzwi wewn. Budynek już ocieplony ale bez koloru, kolor i sztukateria wokół okien na wiosnę. W wolnej chwili zamieszczę parę fotek. Co do pytania poprzednika to zamontowałem pompę ciepła powietrze woda firmy Daikin Altherma w komplecie mam wentylację z odzyskiem ciepła i dwiema nagrzewnicami wstępną i dodatkową na nawiewie wodną podłączoną do C.O. Co do samej pracy pompy to jak narazie działa dobrze i jesteśmy zadowoleni. Z całego serca mogę policić sprzedawcę, który mnie obługiwał.
 2. Co ty wpypisujesz za głupoty !! ?? Samsung może i produkuje najwięcej matryc ale napewno nie najlepszych !!! PROSZE !!! nie porównuj LCD LED samsunga do Sharpa, jeśli ktoś kogoś bije to raczej Sharp Samsunga a nie jak piszesz. TV LCD LED Sharpa są podświetlane LED'ami z czterech stron a w Samsungu tylko na krańcach. Co do jakości, płynności obrazu to Sharp wygrywa z w/w konkurentem. Sharp również jest producentem matryc. Samsung napewno w jedyn wygra z Sharpem - z bajerami !!! Jeszcze jedna ważna rzecz, telewizory Sharpa wg. tabliczki znamionowej są produkowane w Japoni. Z tego co ja zasłyszałem to produkcja odbywa się w Polce ale jedno jest pewne na cześciach i podzespołach MADE IN JAPAN a w Samungu więkoszość MADE ICH CHINA. Ja wybrałem Sharpa.
 3. JA mam taki otwór i drzwi muszą być z naświetlem.
 4. Moje są wysokie, ale wiem, że inny budowali za zdecydowanie mniej. Ja na materiałach nie oszczędzałem, na całą budowę kupowałem tylko i wyłącznie cement "jedynkę" a można użyć "dwójki" lub jeszcze tańszego z przesypowni. Mogłem położyć na dach blachę a nie dachówkę, mogłem kupić okna jakieś tam za 9 tyś. a ja na same okna wydałem 18,5 tyś. Więc sam widzisz, że można wybudować za mniejszą kase. Całość u mnie wyjdzie sporo, koszty podniosły się o rekuperator, pompę ciepła.
 5. acha, stan surowy skończyłem w lipcu 2008.
 6. o i to już lepsze pytanie. Ceny kształtują się bardzo różnie. Ja wydałem sporo ale są tacy co wydali mniej lub mało. Ja za stan surowy z dachem na gotowo (okna dachowe, rynny, obróbki blach.) z ociepleniem fundamentów styrodurem wydałem 185 tyś. Następnie wydałem prawie 22 tyś. na okna i bramę garażową. A następnie instalacje, tynki wylewki i samo wykańczanie to wychodzi koszmarną kase, zależy oczywiście czego używa sie do wykańczania.
 7. Jobo nie obraź sie ale jesteś kolejnym pytającym a nie czytającym. Przeczytaj od a-z ten temat a sie dowiesz, jeśli nie wystarczy ci informacji wtedy zapytaj.
 8. Już chyba wiem co biega Chodzi o to, że komory w 25 są ustawione w poprzek do zewnętrzej ściany cegły a w 30 jest wzdłużnie. Natomiast nie sądzę, żeby to miało wpływ aż taki jak napisali Beata i Andrzej. Wydaje mi się to kolejnym mitem gdzieś wymyślonym i puszczonym w świat. Docieplając śnianę styropianem np. 12 cm. starannie zagradzamy drogę dziadkowi mrozowi, więc nie ma prawa przebić się przez tą warstwę do cegły.
 9. co to znaczy "w tym pustaku szczeliny są zgodne z kierunkiem przemarzania ścian" ???
 10. My wybudowaliśmy z Porotonu firmy Winerberger. Moje zdanie jest takie, że jak kupisz coś firmowego napewno będzie lepsze, a co może być lepszego w cegle ?? a np. to, że trzyma wymiarów. To tylko jeden przykład ale widziałem na budowie co znaczy towar, czyli jakaś cegła z Czech.
 11. Umiejscowienie wodomierza wydaję sie być oczywiste-kotłownia. Po co wpuszczać osobę spisującą stan do naszej łazienki ?? Ja tego problemu nie miałem, mam wodomierz w studzience na zewnątrz.
 12. To tak jak my, działke kupiliśmy na kredyt. Budowa domu z oszczędności i z pieniędzy zarobionych na bieżąco. Również nam sie poszczęściło, bo sprzedaliśmy działkę, która wczesniej kupiliśmy za śmieszną kase a sprzedalismy ja w boooomie Kredyt fajnie sie bierze ale spłacanie już wychodzi gorzej. Nie wyobrażam sobie mając dziś 31 lat i spłacać dom do 60-go roku zycia !!! Spłacając tyle lat nie będziemy w stanie nic "naszykować" dla naszych dzieci, żeby one nie musiały tonąć w kredytach.
 13. Nie wiem jak w tym roku ale w 2009 mój kolega jechał (chyba we wrześniu) i zabierali własne jadło. Więc vhyba można. Wiem tyle, że byłem bardzo zdziwiony jak zobaczyłem ich zapas na 14 dni wyjazdu. Tylu konserw nie zjadłem co oni we dwoje przez te 14 dni. Jakie żarcie można jeszcze zabrać ?? Ja sie chyba na takie wyjazdy na konserwach nie nadaję, lubię zjeść i to dużo !!!
 14. Jak dla mnie odzysk jest na drugim planie. Dla mnie ważniejsze jest to zawsze mam siweże powietrze w domu i sprawnie wymieniane powietrze czyli brak również wilgoci zbędnej, która lubi być np. na oknach.
 15. Kmaba8, jakiej mocy masz altherme ? Rzeczywiście duży błąd przy wyborze zbiornika na wodę, lepszy był by 300L.
×
×
 • Utwórz nowe...