Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
Najlepiej faktycznie jeśli nie wchłania brudu. Pytanie czy chcesz żeby akumulowała ciepło? Jeśli tak to b dobrym rozwiązaniem będzie cegła szamotowa (zwykła też ujdzie) i szkliwione kafle albo jakieś szkliwione płytki. To zawsze wyczyścisz. Jak akumulaqcja ciepła i tak raczej nie wchodzi w grę (np. DGP) materiał może być lżejszy, byle był odporny na ogień.
Napisano
ja mam z regipsów, taki bardzo prosty kominek, chcemy go pokryc takim stiukiem ozdobnym i to jest podobno zmywalne. Mam tez elementy marmurowe- marmur breccia- chyba powinnam go jakos zaimpregnowac?
Napisano
Cytat

Z czego robicie obudowę kominka? Kto już ma, to niech napisze z czego zrobił i czy obudowa daje się wyczyścić? Moi znajomi mają z jakiegoś sztucznego kamienia i plama z sadzy nijak nie chce zejść.




Jeszcze nie mamy gotowego w całości kominka ale obudowujemy go płytami gk oraz kamieniem, ale dostaliśmy do niego specjalny impregnat, który ma powodować łatwość w czyszczeniu kamienia, 1litr tego płynu kosztuje 43 zł
pozdrawiam
Napisano
Cytat

ja mam z regipsów, taki bardzo prosty kominek, chcemy go pokryc takim stiukiem ozdobnym i to jest podobno zmywalne. Mam tez elementy marmurowe- marmur breccia- chyba powinnam go jakos zaimpregnowac?


Marmur faktycznie łatwo wchłania zanieczyszczenia i wodę. Impregnuj więc porządnie i nie ścieraj brudu "na mokro".
Napisano
Cytat

a czy możecie polecić jakieś impregnaty? Jak się to robi?


Przy kominku będzie z tym spory kłopot, bo:
-preparat musi być dopuszczony do użytku wewnątrz pomieszczeń (spora część takich środków jest do elementów zewnętrznych, ale tam wymagania higieniczne są inne)
-pokryte nim powierzchnie mogą się nagrzewać (też nietypowa sytuacja)
-zrób próbkę na jakimś niewidocznym kawałku, czy nie widać jakiejś zmiany koloru.
Znajomi kiedyś czegoś takiego używali, ale jak nazywał się preparat, niestety nie pamiętam. Tamten nakładało się pędzlem, czyli typowo.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Z czego robicie obudowę kominka? Kto już ma, to niech napisze z czego zrobił i czy obudowa daje się wyczyścić? Moi znajomi mają z jakiegoś sztucznego kamienia i plama z sadzy nijak nie chce zejść.




Płyta zawsze się pobrudzi, tak samo jak piaskowiec i ciężko jest doczyścić, wiem bo właśnie zmieniam obudowę mojego kominka na kafelki. Wiadomo, śliska powierzchnia łatwiej się doczyści i nie bezie plam. Gdybym wiedział wcześniej to bym nie ufał tym wszystkim zapewnieniom o jakichś środkach do czyszczenia, które w praktyce nic nie dają, a można wydać majątek. Pozdrawiam.
Napisano
A nie orientujesz się z czego przy kominkach robią fugi między płytkami lub kaflami? Podejrzewam, że zwykła fuga może być zbyt mało odporna na wysoką temperaturę.
  • 1 rok temu...
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Najbardziej efektownie wygląda kamienna obudowa kominka,pod płytę gk. Wtedy wygląda naprawde bardzo ładnie. Płytki tez są w porządku,ale szybko się brudzą.
  • 6 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Z czego robicie obudowę kominka? Kto już ma, to niech napisze z czego zrobił i czy obudowa daje się wyczyścić? Moi znajomi mają z jakiegoś sztucznego kamienia i plama z sadzy nijak nie chce zejść.



Ja mam obudowę kominka z cegły ręcznie robionej. Wykonawca zaimpregnował ją impregnatem, co powoduje, że cegła się nie brudzi.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
A ktoś z was ma może po prostu pomalowaną obudowę kominka z minimum kamiennych obramówek? Nie przepadam za marmurami a kamień, który pokazał Golba jest ponoć nie do umycia więc zastanawiam się na minimalną ilością jakiejś wstawki kamiennej coś na styl poniższego, czy to zda egzamin?
Brak obrazka
  • 4 lata temu...
Napisano
ja mam zabudowany kominek piaskowcem. Jest to matowy piaskowiec, który został zaimpregnowany eby jak najdłużej utrzymał swój pierwotny wygląd i nie wchłaniał zanieczyszczeń.
Napisano
Zawsze podobały mi się proste formy i po długich poszukiwaniach inspiracji w necie zdecydowaliśmy się jednak na płyty g-k i marmur, choć niektórzy odradzali, że pojawiają się na nim plamy. Kupiliśmy płyty u kamieniarza, który sam je zaimpregnował. Jak dotąd, 2 lata dość częstego palenia w sezonie grzewczym, żadnych zacieków nie ma.
Nie mam pojęcia jak nazywał się ten preparat, ale może fachowcy stosują jakieś bardziej skuteczne preparaty, oby...

  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Granit i marmur są często wykorzystywane jako obudowa kominka, ale coraz popularniejszy jest też konglomerat. W jego skład wchodzą tylko naturalne komponenty, w tym głównie kwarc. Poczytaj sobie trochę o czym warto pamiętać, jeśli chce się mieć kominek oraz o walorach estetycznych konglomeratu :icon_smile:

Napisano
Wybierając kamień na obudowę brałam tez pod uwagę konglomerat, ale wzory, które mi się podobały i nie wyglądały jak "salceson” lub „kasz manna" były cenowo zbliżone do marmuru. Zdecydowałam się wiec na marmur i jak dotąd nie żałuję.

Znajomi zrobili dla odmiany obudowę z płyt i okleili je hartowanym szkłem barwionym na kolor czarny, jak dla mnie wygląda to super, szczególnie jak ogień odbija się w szkle.

  • 2 miesiące temu...
Napisano
Konglomeraty...Generalnie się nadają, ale czasem jest zdrada...

Ten gatunek "kamienia" powstaje z resztek / odpadków poprodukcyjnych w kamieniołomach. Wrzuca sie to do jednego wora z jakąś masą i po zastygnięciu tnie w plasterki i poleruje. Tak jak bloki "prawdziwych" kamieni...To świetny interes dla kamieniarzy (tych przez duże K), ale nie ukrywajmy...produkt dla ubogich - na pewno doskonały na parapety, półki czy schody. Czasem trafiały się żywice, które nie dawały rady w temperaturze przy kominku. Ot taka przestroga i pytanie, czy ta chemia zawsze da radę...A jak nawet da, to co z niej wylezie po podgrzaniu przez szybę kominka (nawet do 200 o C) ?!
  • 2 miesiące temu...
Napisano
To na jaki materiał powinniśmy się zdecydować, zależy od tego, czy nasza obudowa ma mieć właściwości izolacyjne czy akumulacyjne. W pierwszym przypadku dobrym rozwiązaniem będą z pewnością Płyty Kominkowe Vitcas CS. Cieszą się dużą popularnością, ponieważ oprócz właściwości izolacyjnych doskonale nadają się do tworzenia konstrukcji. Te marki Vitcas dodatkowo maję tę zaletę, że nie posiadają włókien, dzięki czemu jest to produkt niepylący, grzybo- i pleśnioodporny oraz łatwy w obróbce. Jeśli zaś chodzi o drugi typ obudowy, to tutaj dobrym rozwiązaniem są płyty szamotowe. Gdy te płyty są nagrzane, ciepło oddawane jest do pomieszczenia równomiernie, przez dłuższy czas, co zapobiega przegrzewaniu pomieszczenia, a następnie jego szybkiemu wychładzaniu.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Glinokrzemiany jako izolator , ewentualnie na całość gdy ma być "zimna zabudowa" , natomiast przy ciepłych obudowach kafle lub tynkowany szamot, są jeszcze różne płyty z betonów z dodatkiem np szamotu.
Przykład obudowy z tynkowanego szamotu oraz elementy z kafli ceramicznych

DSC01446.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień Dobry,   Cześć, szukam właśnie sobie jakiegoś projektanta/firmy, która zaprojektuje mi mieszkanie. I interesuje mnie nadzór inwestorski. Mieszkanie w Warszawie - 67 metrów  - Firma 1 - projekt 19430 PLN(290 p m2) + nadzór 11250 PLN(4500 za miesiąc) - Firma 2 - projekt 13400 (200 m2) + nadzór 13400 PLN (200 za m2)   Waszym zdaniem - dużo - za mało? jak to stoi rynkowo w Warszawie.  
    • Naprawa podłogi olejowanej produktem Osmo jest stosunkowo prosta, ponieważ jedną z największych zalet olejowanych powierzchni (w przeciwieństwie do lakierowanych) jest możliwość miejscowej renowacji bez konieczności cyklinowania całej podłogi. Oto jak krok po kroku naprawić olejowaną podłogę Osmo: 1. OCENA USZKODZENIA Drobne zarysowania lub matowość – wystarczy odświeżenie powierzchni. Głębokie rysy lub plamy – konieczne będzie miejscowe szlifowanie i ponowne olejowanie. 2. CZYSZCZENIE PODŁOGI Użyj środka Osmo Wisch-Fix (koncentrat do czyszczenia i pielęgnacji podłóg olejowanych), by usunąć brud, tłuszcz i resztki poprzednich środków pielęgnacyjnych. 3. MIEJSCOWA NAPRAWA (punktowa renowacja) Jeśli masz do czynienia z lokalnymi uszkodzeniami (np. rysa, plama): Delikatnie zeszlifuj uszkodzone miejsce drobnym papierem ściernym (np. 180–240). Oczyść pył – najlepiej odkurzaczem lub ściereczką z mikrofibry. Nałóż cienką warstwę odpowiedniego oleju Osmo (np. Osmo TopOil, Osmo Olej do Podłóg lub Hardwax-Oil – ten sam, którym była wcześniej olejowana podłoga). Pozostaw do wyschnięcia (ok. 8–12 h). W razie potrzeby powtórz. Uwaga do w/w - nowość w ofercie Osmo 1. środek do usuwania plam 2. pasta do usuwania rys 4. ODŚWIEŻENIE CAŁEJ PODŁOGI (jeśli całość wygląda na zużytą) Użyj Osmo 8019 (do usunięcia trudnych plam) oraz Osmo Olej do Renowacji np. 3079: Umyj całą podłogę Intensywnym środkiem myjącym nr 8019. Nałóż cienką warstwę renowacyjnego oleju Osmo za pomocą pada lub szmatki np. 3081. Poleruj do równomiernego rozprowadzenia. Pozostaw do wyschnięcia. Nie ma potrzeby całkowitego szlifowania ani zdejmowania starych warstw, co oszczędza czas i materiał. Wskazówki: Zawsze wykonuj próbę na niewidocznym fragmencie. Używaj tylko oryginalnych produktów Osmo, ponieważ są one ze sobą kompatybilne. Unikaj stosowania zwykłych środków czystości – mogą zniszczyć powierzchnię olejowaną.
    • Bez przesady... Przecież to na pierwszy rzut oka ten "przepis utylizacji" wygląda nacytat/zrzut ekranu z FB...
    • Ale innym czytającym sugerujesz że ja manipuluję. To jest niezbyt uczciwe.
    • Nie ma żadnej zabudowy, również działka na sprzedaż lecz ona względem sąsiada tego z lewej strony jest jakieś 5 m poniżej bo myśleliśmy nad nią również ale niestety dla nas jest zbyt nisko.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...