Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Karlsen

Uczestnik
 • Posty

  392
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  4

Wszystko napisane przez Karlsen

 1. Dziękuje za najważniejszą sugestię - kierunek wylotu. To da się poprawić zmieniając rodzaj wyrzutni.
 2. Witam. Mam problem z wilgocią wokół wyrzutni powietrza. Umiejscowiona jest ona na wysokości 3 metrów, od strony północnej, zaciemnionej i w miejscu, gdzie powietrze wiruje, wewnętrzny narożnik domu. Kanał od reku do wyrzutni jest zaizolowany i dość krótki, 1,8 metra. Zmiana wyrzutni na zwykłą, bez zadaszenia może pomóc?
 3. Punkt rosy przesunie się nad skrzynię przy dodatkowym górnym ociepleniu (muszę policzyć grubość), ale chciałem tego uniknąć z uwagi na ruchomość dodatkowej klapy. Pozostaje styropian na stałe przytwierdzony od góry i ewentualnie wewnątrz skrzyni wełna. Dzięki Jani_63.
 4. Pokrywa jest bez felcu (wycięcie wzdłuż krawędzi), ale opiera się na uszczelce i po całość i dokładnie zamyka przestrzeń. Chyba, że masz jakiś inny felc na myśli i ocieplenie od góry, zamiast wewnątrz "skrzyni".
 5. Witam. Posiadam schody strychowe firmy Fakro, najcieplejsze, jakie są dostępne na rynku. Jednak 6 cm styropianu w ich konstrukcji, to dla mnie zdecydowanie za mało. Nad schodami wykonałem z płyt osb skrzynię oraz klapę górną ("kontr-klapę"). W przestrzeń powstałą w skrzyni układałem 20 cm wełny zawiniętej w solidny worek. Wełna idealnie wypełniała przestrzeń, a dzięki folii nie strzępiła się. Ponieważ schody strychowe po zamknięciu nie tworzyły idealnie płaskiej powietrzni, a chciałem maksymalnie dobrze docieplić je, właśnie te 20 cm miękkiej wełny okazało się świetnym rozwiązaniem.
 6. Ups. Wywnioskowałem, że Ania znalazła tańsze materiały. Koszty ukryte. Porządni wykonawcy mają większe rabaty, aniżeli przeciętny człek, więc cena powinna być ta sama (zazwyczaj zarabiają również na rabacie), bądź zbliżona, ale nie potrójna.
 7. Tanie mięso psy jedzą. Jeżeli jest to prawdziwy fachowiec, to nie będzie zabudowy wykonywał na materiałem słabej jakości (patrz najtańszych), ponieważ w przypadku "usterki" będziesz obwiniać fachowca, a nie jakość materiałów. Jedna wycena dot. konkretnej usługi, to jak jedna przeczytana książka w życiu. Człowiek nie staje się mądrzejszy.
 8. Pewnie Qubacen znalazł już rozwiązanie swego problemu. Dla potomnych dodam, że całość można było sprawdzić zamykając głowice przy grzejnikach. Jeżeli temperatura podłogi po kilku godzinach podniosła by się, bądź temperatura powrotu zasilania na urządzeniu grzewczym obniżyła się (znaczy, że podłoga odbiera ciepło), potwierdziło by to złe rozwiązanie, czyli brak rotametrów - regulatorów przepływu.
 9. W pierwszym poście umieściłem. 1) Papa wywinięta na ścianę na wysokość 25 cm. Murek z betonu zaczyna od miejsca, w którym kończy się wywinięta papa. 2) Ocieplenie murka zostało wykonane po całej wysokości do papy, a powinno jedynie zakryć murek. Poniżej miała być posadzka i swobodny "spływ" wody z tarasu. 3) Tu widać, gdzie jest posadzka, a gdzie otynkowany murek. Końcówka obróbki blacharskiej oznacza koniec tarasu, czyli miejsce, do którego powinna wykonana posadzka.
 10. To nie jest kwestia źle podciętej papy. To również nie jest kwestia słupków balustrady zamocowanych od góry. Animus drogi, wiem, gdzie leży problem mego taras, przeoczyłem to na etapie wykonawstwa, ale mam wykonanych kilka fotek, które obrazują przyczynę zaciekania. Teraz pytanie, jakiej "hydroizolacji" użyć? Zostaje jeszcze połączenie powierzchni poziomych z pionowymi - tutaj mam wielkie wątpliwości, ile wytrzyma, bądź po prostu jak poradzi sobie jakaś taśma uszczelniająca lub nawet wspominana powłoka poliuretanowa, która (jak wynika z deklaracji producenta) nie wymaga taśmy, bo nak
 11. Moje uciechy mają 2,5 i 5,5 roku. Ale Was będzie 2+2, a ja mogę tylko 1+2. To rodzi wątpliwości, czy będzie czas na przyjemności, czy pozostanie tylko obowiązek, wiem przyjemny, ale jednak obligujący do wstrzemięźliwości i posiadania oczu wokół głowy. A w końcu chciałoby się Was poznać
 12. Witajcie. Właśnie wysłałem zapytanie do Redakcji, ale powtórzę tutaj: animatorzy dla dzieci będą? Jestem sam z moją dwójką bąbli i mam wielkie obawy, że nie pozwolą mi się zintegrować, w granicach dobrego smaku i rozsądku oczywiście.
 13. Murki (balustrada) ze styropianu - na pierwszym zdjęciu widać, że posadzka miała być "wolna" od przeszkód. Ale wyrósł murek ze styropianu. Mogę je wywalić, uzupełnić posadzkę i problem powinien się rozwiązać. Z drugiej strony elastyczne powłoki poliuretanowe wyglądają dość solidnie i stają coraz powszechniejsze. Szukam osobowy z doświadczeniem z taką technologią, która wydaje mi się właśnie wzorcową. Rury od balustrady nie stanowią problemu.
 14. Witam. W zeszłym roku, dzięki pomocy forumowiczów podjąłem decyzję co do technicznego rozwiązania tarasu nad garażem. Warstwa spadkowa, papa, folia, styropian, folia i posadzka. Jednak taras przy odpływach przecieka. Ekipa od elewacji zawiodła zaklejając styropianem odprowadzenie wody. Od frontu chłopcy rozpędzili się ze styropianem, pewnie w celu minimalizacji mostków termicznych. Nie zdążyłem przed zimą położyć ostatniej warstwy hydroizolacji np. folii w płynie. Nie zmienia to faktu, że odpływy przy murkach zostały wykonane niepoprawnie. Zdjęcia poniżej. Na tarasie planuję położyć sztuczną
 15. Również nie zgadzam się z Twoją opinią. Ale rozumiem, że Twoje podejście jest czysto marketingowe. Mam 100% podłogówki i 3 grzejniki łazienkowe jako suszarki. Takie rozwiązanie nie komplikuje instalacji, nie wymaga zaworów ograniczających (zabezpieczających) temperaturę zasilania podłogówki, jak to ma miejsce w systemie mieszanym. Przy prawidłowo wykonanym ogrzewaniu podłogowym grzejniki nie są potrzebne. Pomieszczenia bez grzejników są bardziej funkcjonalne, bardziej ustawne. W każdym miejscu pomieszczenia jest ciepło, a nie jak w przypadku posiadania grzejników w pobliżu gorąco, a na drugim
 16. Karlsen

  Studnia

  Na Podlasiu płaci się 200zł/metr. Mam przyłącze wody miejskiej, a mimo to wykonałem studnię głębinową (w kotłowni) o głębokości około 16m. Woda z własnej studni, jeżeli przebadana i dobra w smaku nie równa się z miejską. Choć koszt jest znaczny, wykonanie studni, badania, pompa lub zestaw hydroforowy, filtry - to uważam, że warto mieć studnię głębinową. Inwestując w dobrą wodę inwestujemy w siebie. Jeżeli masz pewność, że Twoja woda ze studni kopanej będzie przez cały rok ok, to nie rób głębinowej. Z drugiej strony, za studnię kopaną również musisz zapłacić - wykop na kilka metrów poniżej lust
 17. Mąż będzie robił sam, to pewnie ma pojęcie o robocie i kosztach, a tu żona na forum pyta ile to kosztuje. Coś tu pachnie kontrolą małżeńską . Na jakie koszty się przygotować? Na spore, jeżeli żona fachowca od robót budowlanych pyta ile to może kosztować.
 18. Karlsen

  system kominowy

  Większość wkładów kominkowych do 16kW posiada przyłącze fi160. Co do kotła to wystarczy zerknąć w instrukcję. Zastanawiające, dlaczego tylko jeden system kominowy (jeden z najdroższych) zaproponowano? Producenci z Polski są znacznie tańsi i nie koniecznie odbiegając jakością od Schiedela.
 19. Na sąsiednim forum jest dział poświęcony wkładom kominkowym. Koledzy od kominków testowali nawet identyczny z wybranym przez Ciebie, ale występującym pod nazwą Pama Diablo. Alternatywa? Admin zrozumie, że przekierowuje, ale w tamtejszym dziale wypowiadają się osoby związane z branżą kominkową i to właśnie ich należy pytać. Tutaj każdy użytkownik będzie chwalił swój kominek.
 20. Jeden wniosek mam podobny: Jak płachta na byka działało na mnie stwierdzenie "będzie Pan zadowolony". Z daleka trzymałem się od takich fachurów.
 21. Brzmi jak synonim odbytu . Takie skojarzenie.
 22. Pewnie w kotłowni również bym postawił kocioł na styropianie, szybciej styrodurze, oczywiście zbrojąc posadzkę. Jednak w salonie nie chciałem podejmować ryzyka. Choć na tę chwilę to więcej czasu w kotłowni spędzam .
 23. 4 miesiące to niewiele. Napisz za 4 lata, w jakim stanie jest Twój gres wokół kotła. Ja mam piec akumulacyjny, który razem z kaflami waży ponad 1300 kg. Z tym, że codziennie wsypuję jedynie 10 kg drewna. Może tu tkwi haczyk? Szanujące się firmy kominkowe nie dają gwarancji w przypadku posadowienia wkładu kominkowego wraz zabudową na posadzce o grubości 6 cm, pod którą znajduje się styropian. Przerabiałem już ten temat i proponuję dmuchać na zimne, nawet jeżeli wkład kominkowy waży 160 kg, a jego zabudowa będzie z wełny i płyt g-k. Nawet zazbrojenie samej posadzki spowoduje, że nie będzie on
 24. Można to rozwiązać na kilka sposobów: 1.Siatka zbrojeniowa z fi 4,5 - fi 8 / o większej 2 x powierzchni niż podstawa pieca/ w szlichtę i kilka otworów /po obwodzie i w środku/ wywierconych w styropianie i zalanych razem ze szlichtą. 2. Wybrać styro w czterech miejscach i położyć bloczki fundamentowe. Wykonać zbrojenie, które zostanie zalane posadzką (ja tak wykonałem - zdjęcie jeszcze bez zbrojenia). 3.W chudziaku, w rejonie kominka można zatopić arkusz siatki zbrojeniowej. Położyć styropian w całym pomieszczeniu i następnie wykonać kilka otworów w tym styropianie, w miejscu kominka (n.p. fi=
 25. Na potrzeby błyśnięcia wśród znajomych.
×
×
 • Utwórz nowe...