Skocz do zawartości

Zabezpieczenie drewna w ogrodzie- czym??


Recommended Posts

Cytat

Zakupiłem od producenta kilka przedmiotów ogrodowych (stół, krzesełka, huśtawkę). Chciałem je czyms pomalować, bo kiepska pogoda ma być.. Co jest najlepsze?



Zwykle producent mebli ogrodowych zabezpiecza je odpowiednimi impregnatami.
Niestety zwykłe impregnaty np do płotu będą plamic ubranie i długą "pachną".
Link do komentarza
No dobra, czyli już nie muszę nic z tym robić? Drewno jest lekko zielone, ale nie wygląda na jakoś zabezpieczone. Woda zatrzymuje się, powoli ścieka. A co najgorsze, miałem taki namiot-altankę, te wichury wszystko porwały, wszystko zmokło.. Byłem w markecie, przy okazji chciałem poradzić się sprzedawcy co tu zrobić, ale sprzedawca nie potrafił pomóc. Jakiś koleś z żoną podszedł i mówił, że pomalował lakierobejcą z teflonem Śnieżki. Chwalił sobie ten środek. Dobre to jest? I najważniejsze, czy zdrowe, jak stół będę malował to sami wiecie...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

No dobra, czyli już nie muszę nic z tym robić? Drewno jest lekko zielone, ale nie wygląda na jakoś zabezpieczone. Woda zatrzymuje się, powoli ścieka. A co najgorsze, miałem taki namiot-altankę, te wichury wszystko porwały, wszystko zmokło.. Byłem w markecie, przy okazji chciałem poradzić się sprzedawcy co tu zrobić, ale sprzedawca nie potrafił pomóc. Jakiś koleś z żoną podszedł i mówił, że pomalował lakierobejcą z teflonem Śnieżki. Chwalił sobie ten środek. Dobre to jest? I najważniejsze, czy zdrowe, jak stół będę malował to sami wiecie...



Czy zdrowe... Niby we wszystkim dzisiaj są szkodliwe związki chemiczne, od pudełek śniadaniowych po drzwi kuchenne. icon_smile.gif Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, taka lakierobejca powinna być dobrym zabezpieczeniem.
Link do komentarza
Nic nie jest w 100% zdrowe, sam pewnie słyszałeś jak w chinach te mleczka dla dzieci z jakimś cholerstwem mieszali, żeby w badaniach pokazywało większą zawartość białka. A ze stołu raczej jadł nie będziesz, poza tym takie preparaty po wyschnięciu nie wykazują praktycznie żadnej toksyczności (chodzi o powierzchnie).
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
To zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Można pomalować impregnatem z bejcą i np z woskiem. Drewnochron coś takiego robi. Wtedy drewno wygląda na naturalne i dalej są usłojenia. Można lakiero bejcą, dłuższa ochrona, ale w kontakcie nie czuć już pod dłonią drewna, bo pozostawia skorupę. Lub najgorsza jak dla mnie wersja farbami olejnymi. Które zupełnie pokrywają drewno i gubimy nawet wizualnie strukturę drewna.
Link do komentarza
Ja zakonserwowałam meble drewniane niebieską farbą kryjącą. Teraz pasują do tego jak urządziłam taras (jeśli jego wystrój porównać do pór roku to będzie to lato - Ci, któzy interesują się projektowaniem wnętrz pewnie wiedzą o czym mówię icon_wink.gif )

Muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Wiadomo, że do mebli musi to być farba dająca cienką powołokę i zapewniająca paroprzepuszczalność tej powłoki, i takiej użyłam. Odpowiednie są farby na bazie żywic pliolitowych, wodorozcięczalne lub rozpuszczalnikowe.

Nie powinno się stosować zwykłych farb ftalowych do tego celu; szybko złuszczą się, ponieważ tworzą grubą warstwę.
Link do komentarza
Cytat

Kosmo, a jeśli chodzi o impregnat barwiący, co co byś na ten temat istotnego powiedział? Czy odnawiając drewno impregnatem, nie będzie ono coraz ciemniejsze?



Drewno pokryte impregnatem barwiącym odnawia się pokrywając je ponownie impregnatem. Rzeczywiście mogło by to spowodować, że kolor drewna będzie ciemniejszy, dlatego do odnawiania powinno się stosować impregnat o jaśnijszym kolorze niż wyjściowy, albo transparentny.

Przed pomalowaniem odświeżanej powierzchni nie powinno się jej czyścić papierem ściernym, bo rysunek słojów drewna stanie się mniej wyrazisty.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

no nie wiem... lakier na meble ogrodowe?... ja tam lakier stosuje tylko na meble wewnetrzne, bo na deszczu podchodzi woda i robia sie biale "bable"... do ogrodowki impregnaty albo oleje...



lakiery też icon_smile.gif jak masz dobry lakier który wejdzie dobrze w drewno i będzie z nim pracował (czyli nie będzie to twardy lakier) to nie będzie takich rzeczy o jakich piszesz wyżej.

Impregnaty jak najbardziej oleje też tylko do tych olei zniechęca mnie ta pielęgnacja.....
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam, do krajowego drewna polecam drewnochron + lakier a konkretnie to jedna warstwa drewnochronu bezbarwnego + 2 warstwy barwionego, na koniec lakier jachtowy lekko rozcieńczony z benzyna lakową (nie jest tani), taka metodę stosowałem na schodach ze sklejki które mam na dworze. Chodzę po nich dzienne, zimą leży na nich śnieg a latem pada na nie deszcz. Nie ma na nich żadnych plam, przebarwień itp.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
A tam niezdrowe. Nie wszystko jest niezdrowe. Z tym się nie zgodzę. Są przecież też środki z naturalnych surowców, które wcale nie są szkodliwe. Jeśli coś się składa tylko z naturalnych substancji jak olej słonecznikowy, lniany, ostowy, naturalne woski roślinne to jak ma być szkodliwe? Ja np. polecam jedną warstwę impregnatu do drewna WR Osmo, a na wierzch olej kryjący zewnętrzny albo lazurę olejną do ochrony drewna ( w zależności czy chcesz zachować naturalną fakturę drewna czy nie). No i jeszcze pytanie czy planujesz zmienić barwę drewna czy pozostawić naturalną, bo od tego zależy czy środek ma być bezbarwny czy koloryzujący.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...