Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

HalinaKazimierz

Uczestnik
 • Posty

  59
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O HalinaKazimierz

 • Ranga
  Początkujący
 1. Przed nowiem... To naprawdę ma znaczenie?
 2. Dzięki za opinię. A jak taki bęben się montuje? Może stać luzem czy lepiej jakoś go zamocować, np do ściany?
 3. Oczywiście, podłoże (podbudowa) pod warstwą ziemi, w której rosną rośliny powinno być przepuszczalne, aby nadmiar wody był bez problemu odprowadzany. Ciężką glebę można rozluźnić dodając do niej piasku albo torfu.
 4. Wybierając rośliny na skarpę trzeba pamiętać głównie o tym, że ziemia na wzniesieniu szybko wysycha, dlatego rośliny powinny być więc odporne na suszę. Skarpa daje możliwość fajnego wyeksponowania roślin. Można ją różnie obsadzić. Ładnie wygląda jeśli wysieje się na niej trawę i posadzeni pojedyncze rośliny. Można gęsto obsadzić ją roślinnością, a nawet założyć skalniak.
 5. Czy da się włączyć w system automatycznego podlewania podlewanie kwiatów na tarasie albo na balkonie? Może jakimiś małymi wężykami np?
 6. Jak już kiedyś wspominałam - funkie to moje ulubione rośliny Są bardzo odporne no i piękne. Chciałam zapytać jak się Venie przyjęły i czy pięknie rosną Na początku lata było sporo deszczu, terez mamy piękne lato, ale te rośliny pewnie i tak się świetnie trzymają...?
 7. Ja osobiście w taki bęben na wąż sie jeszcze nie zaopatrzylam, ale chcialabym poznac opinie Forumowiczów na ten temat (jeśli ktoś ma z tym jakieś doświadczenia). Bardzo proszę o odpowiedź. pozdrawiam!
 8. Ja nie wiem czy ta marka czy inna, ale wiem, że warto zapłacić więcej i kupić lepszy wąż, niż tani i się z nim modować/męczyć... Dobrym rozwiązaniem wydaje mi się też zastosowanie takiego specjalnego bębna na wąż, w którym ten wąż jest zwinięty, kiedy się z niego nie korzysta, dzięki czemu nie plącze się pod nogami. Co o tym myślicie???
 9. Bardzo proszę! Skalniak jest jednym z ciekawszych elementów ogrodu... warto o nim pomyśleć. Przede wszystkim jest ozdobą i urozmaiceniem działki, ale tworzy też specyficzne środowisko życia roślin (odpowiednie dla pewnej ich grupy). Tak naprawdę jest dużo sposobów na budowę skalniaka, ale powinien on zawsze zawierać: -podbudowę, -podłoże glebowe, -kamienie.
 10. Jeśli będziesz formować kształt skalniaka (można np uformować skarpę czy pagórek), będzie potrzebna spora ilość ziemi. Do wykonania takiej podbudowy można użyć ziemi z wykopu pod oczko wodne czy pod jakieś fundamenty. Na tej ziemi trzeba rozsypać warstwę żyznej ziemi (grubość warstwy to 15-20 cm), aby zapewnić roślinom dobre podłoże (oczywiście trzeba pamiętać o odpowiednim odczynie gleby, dostosowanym do preferencji planowanych roślin). Na tym można rozłożyć jeszcze geowłókninę (w niej robi się nacięcia, a w nich sadzi się rośliny skalne). Geowłóknina zmniejszy ilość przerastających chwas
 11. He, he, łaskę robi? hmm, może był tylko "przebrany w skórę węża" !!!
 12. Bardzo istotne jest też właściwe ułożenie kamieni w ziemi. TU NAJWAŻNIEJSZA JEST NATURALNOŚĆ!!! Powinny sprawiać wrażenie, jakby znalazły się tam naturalnie (układanie rzędami czy symetria raczej nie wchodzą w grę). Jeśli na skalniaku będą układane większe skały - też powinny sprawiać wrażenie naturalnie umieszczonych warstw geologicznych. Większa część kamienia powinna znajdować się w glebie. Nie należy ustawiać kamieni pionowo, bo będą niestabilne, a co najgorsze: będą wyglądać bardzo nienaturalnie!!!
 13. Kamienie na skalniak najprościej kupić w kamieniołomie. Dobrze jest jednak obserwować, jakie skały/kamienie naturalnie występują w otoczeniu naszego ogrodu i na tej podstawie wybrać ich rodzaj. Rzeczywiście warto zwrócić uwagę na odczyn skały. Wybierając materiał zasadowy np. piaskowiec czy otoczaki należy odpowiednio dobrać do niego rośliny (oczywiście w tym przypadku odpowiednie będą te, które preferują podłoże wapienne). Oprócz tego podczas wyboru kamieni na skalniak warto wiedzieć, że lepiej jest wykorzystać mniejszą ich ilość, ale o pokaźniejszych rozmiarach (małe szybko zostaną zasłoni
×
×
 • Utwórz nowe...