Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kosmo

Uczestnik
 • Posty

  27
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Kosmo

 • Ranga
  Początkujący
 1. Bardzo mi miło słyszeć takie słowa
 2. Chodzi o nawożenie nawozami wieloskładnikowymi (aby nawożenie nimi zakończyć w lipcu). Natomiast w sierpniu trzeba zakończyć nawożenie nawozami azotowymi (także chodzi o to, by pędy zdążyły zdrewnieć przed nadejściem zimy).
 3. Ważne jest też w lipcu nawożenie krzewów i drzew. Jeśli nie zrobi się tego do końca miesiąca, to późniejsze nawożenie może być ryzykowne (pędy mogą nie zdążyć zdrewnieć przed zimą, na skutek czego roślina może przemarznąć)!!!
 4. Oczko latem zasłania się też przed słońcem, np za pomocą tkaniny, albo nawet parasola ogrodowego... To wszystko po to, by glony rozwijały się w wodzie wolniej i żeby woda się mniej nagrzewała (szczególnie jak są w niej rybki).
 5. Czy się znam, hmm... Ale wiem na pewno, że podczas upałów trzeba uzupełniać wodę w stawie, ponieważ naprawde spora jej ilość może wyparować. Uzupełnianie wody podobno przyczynia się do zwiększenia ilości tlenu w wodzie w stawiku.
 6. he he... Ja lubię dużą ilość roślin, ale na dworze, w ogrodzie... i w lesie Ale nie w domu. Między innymi dlatego, że ciągle osiada na nich kurz...
 7. Wosk czy olej przede wszystkim chroni drewno egzotyczne przed zabrudzeniami
 8. W okresie suszy w ogóle najlepiej zaniechać koszenia trawnika. Oprócz tego latem najlepiej nie przycinać zbyt krótko trawy, bo będzie łatwo wysychać.
 9. Owszem. Jeśli chodzi o meble woskowane lub olejowane, po sezonie trzeba je umyć i zawoskować lub zaolejowac.
 10. Oczywiście jeśli drewno (odświezane impregnatem barwiącym) ma zabrudzenia trudne do usuniecia, można je usunać szczotką drucianą, ale należy wykonywać nią ruchy wzdłuż włókien drewna. Pozdrawiam!!!
 11. Drewno pokryte impregnatem barwiącym odnawia się pokrywając je ponownie impregnatem. Rzeczywiście mogło by to spowodować, że kolor drewna będzie ciemniejszy, dlatego do odnawiania powinno się stosować impregnat o jaśnijszym kolorze niż wyjściowy, albo transparentny. Przed pomalowaniem odświeżanej powierzchni nie powinno się jej czyścić papierem ściernym, bo rysunek słojów drewna stanie się mniej wyrazisty.
 12. Jeśli chodzi o meble konserwowane lakierem bezbarwnym, to warto wiedzieć, że przezroczysta osłona może ulec uszkodzeniu, np. odprysnąć, i trzeba na to uważać. Czasem odpryski czy złuszczenia może powodować wilgoć, któa odparowuje z drewna.
 13. Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych zależy od rodzaju drewna i tego jak są wykończone przez producenta. Jeśli chodzi o meble z drewna krajowego - można je zabezpieczyć: -lakierem bezbarwnym, -impregnatem barwiącym lub -farbą kryjącą.
 14. W maju także na rabatach sadzi się kwiaty, np. mieczyki, dalie, pacioreczniki. Tak na przyszłość przypomnę (bo teraz to i tak już mamy końcówkę maja) że gatunki wrażliwe na mróz (żeniszki, aksamitki, niecierpki) najlepiej wysadzić do ogrodu w drugiej połowie maja. Ziemię, gdzie zamierzamy posadzić rośliny trzeba nawieźć nawozami wieloskładnikowymi (10-15 dkg/m2), a potem przekopać szpadlem i wyrównać grabiami.
 15. Od początku maja można było wysiewać nasion roślin jednorocznych do gruntu, są to np. lewkonia, nasturcja, maciejka. Ale jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, to nic się nie martw, bo równie dobrze można je wysiać w drugiej połowie maja (nawet lepiej, bo mineło ryzyko wystąpienia przymrozków).
×
×
 • Utwórz nowe...